folder Tahribat.com Forumları
linefolder Eğitim & Ödev & Bilimsel Döküman
linefolder MATLAB Binary Bat Ve Feature Selection Algoritması Hakkında [ÖDEV]

MATLAB Binary Bat Ve Feature Selection Algoritması Hakkında [ÖDEV]

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GodKlaus
    GodKlaus's avatar
    Erkek

Herkese merhaba. Data mining dersindeki hocamız herkese farklı farklı algoritmalar, bilimsel makaleler ve kullanmak için datasetler verdi. İstediği şeyde bu datasetleri, algoritmaları kullanarak bir sonuca varmamız. Tam olarak ne gibi bir sonuç çıkacak bilmiyorum.

Önümde bitirmem için 3 hafta vaktim var.  Her hafta bir ilerleme kaydedip hocaya göstericez ve bize bir sonraki adımda neler olması gerektiğini söyleyecek. İlk adımda verdiği dataseti mathWorks'teki hazır algoritmaya sokup çıkan sonucu hocaya göstermek ve sorunlar burada başlıyor.

Daha önce hiç matlab kullanmadım, hangi dilde yazılıyor verileri nereye giriyoruz hiçbir fikrim yok. İnternetten baktığımda da genel olarak insanlar PSO algoritmasının nasıl çalıştığını anlatmış. 1 videoda adam kodları anlatarak yazıyordu ama benim gibi giriş seviyesinde bile olmayan birisinin anlaması imkansız bu sebebten buraya yazayım dedim.

Edit : Evet 2 hafta geçti hala çözüm üretemedim ve salı günü son. Bu sırada hocaya yapamadığımı söyledim ve beni bi arkadaşımla grup yaptı. PSO falan yok artık.

Önce bir dataset'i FEATURE SELECTION algoritmasına sokup daha sade ve işimize daha çok yarayan hale getirmemiz gerekiyor.
    Sonrasında yeni oluşan dataset'i BINARY BAT algoritmasına sokup bir sonuç elde etmemizi istiyor.

Sorunlar hala aynı yerde olduğu gibi duruyor. Matlab'a dair hiçbirşey bilmiyorum. İnternetten baktığımda da insanalr "toolbox" kullan demişler. Onu çözmeye uğraşıyorum şuanda. Pazar günü müsait olupta ilgilenecek varsa teamviewer, discord, whatsapp için iletişim bilgilerini vereyim bir el atısn (:

GodKlaus tarafından 16/Ara/18 13:30 tarihinde düzenlenmiştir

Telegram : @CuneytKuscu && Discord : Tyenuc#2679 | İstanbul Avr. Yazılım Mühendisi ve sonunda işim var (:
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    1234567B
    1234567B's avatar
    Erkek

Dataları paylaşırmısın.

arbeit macht frei
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GodKlaus
    GodKlaus's avatar
    Erkek

tabii ki.

http://s3.dosya.tc/server18/gtxc29/Datas.rar.html

Datas'ın içerisindeki pso internetten bulduğum algoritma, smalldataset yazan txt'de hocanın verdiği dataset

Telegram : @CuneytKuscu && Discord : Tyenuc#2679 | İstanbul Avr. Yazılım Mühendisi ve sonunda işim var (:
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GodKlaus
    GodKlaus's avatar
    Erkek

up olsun (:

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GodKlaus
    GodKlaus's avatar
    Erkek

bir kez daha up olsun (:

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Dark_Lord
    Dark_Lord's avatar
    Erkek

Böyle bilimsel konular unutulmamalı derim ve matlab bildiğini sandığım @MhmdAlmz 'ı summon ederim.

"biz televizyon izleyerek, milyonerler, sinema tanrıları, rock yıldızları olacağımıza inanarak büyüdük ama olamayacağız... hepimiz heba oluyoruz... bütün bir nesil benzin pompalıyor, garsonluk yapıyor ya da beyaz yakalı köle olmuş... reklamlar yüzünden araba ve kıyafet peşindeyiz... nefret ettiğimiz işlerde çalışıyor, gereksiz şeyler alıyoruz..
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    american
    mizahi
    mizahi's avatar
    Erkek

dostum MATLAB'da programlama kismi kolay, PSO calisma mantigini anlatir misin biraz? Yavas yavas yardim edeyim sana ben.

KALMAN yapsak olmaz mi? Bu PSO bir gun karsima cikacagini biliyordum :)

All I need is a possibility.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GodKlaus
    GodKlaus's avatar
    Erkek

Güncelleme yapıldı. Hem up olsun

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Roark
    Roark's avatar
    Erkek
    GodKlaus bunu yazdı

Güncelleme yapıldı. Hem up olsun

2 üstte ki mesaja dikkat ettin mi ? 

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GodKlaus
    GodKlaus's avatar
    Erkek

MATLAB bilen ne olur yardıma gelsin. Allahın belası şeyi bir türlü yapamadık. Bilmiyoruz ve anlamıyoruz.

Optimum path forest algoritması var elimizde ve bunu K Nearest Neighbours algoritması ile değiştirmemiz lazım...

Discord kullanan varsa linki :  https://discord.gg/pBHRGC

Yardımcı olmak isteyen varsa özelden pm atısn. Telefon numaramı vereyim ama ne olur artık bitsin şu ödev gerçekten baydım....

Toplam Hit: 1354 Toplam Mesaj: 10
matlab binary bat feature selection bba algoritma