Md5 Hash Hizmeti

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NoktaliVirgul
    NoktaliVirgul's avatar
    Erkek
    garga bunu yazdı

Rainbow ? 🌈

Şu rainbow table olayını bilale anlatır gibi anlatan çıkar mı?

If my calculations are correct, when this baby hits eighty-eight miles per hour... you"re gonna see some serious shit.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cukurova
    cukurova's avatar
    Erkek
    NoktaliVirgul bunu yazdı
    garga bunu yazdı

Rainbow ? 🌈

Şu rainbow table olayını bilale anlatır gibi anlatan çıkar mı?

Önceden hesaplanmış hash değerlerinin tutulduğu tablolar. En basit haliyle; bir excel tablosu gibi 2 sutundan oluşur. string değer ve onun hash karşılığı. Ortalama işe yarar bir rainbow table >750 Gb büyüklüktedir. cpu ve ram ne kadar iyiyse o kadar performans verir. 
    123456 - e10adc3949ba59abbe56e057f20f883e
    qwerty - d8578edf8458ce06fbc5bb76a58c5ca4

Sen bu tablodan hash değeri ararsın ve ona karşılık gelen string değeri bulursun, olay budur. Online rainbow table iyi olup olmadığını anlamak için, herhangi bir online pasword generator dan çokta karmaşık olmayan JYzXdsHb, SR3yysAc, 3zSTCL8r gibi 8 haneli şifreler yaratın ve bunların md5 değerini aratın. Eğer bulabiliyorsa iyidir. Genelde rainbow tabloları wordlistlerden türetilir. Bunlarda en çok kullanılan parolalar, ülke, şehir, ad, domain, yiyiyecek, marka vb. gibi hazır sözlük kelimelerinden oluşur.

Şahsen ben artık LastPass kullanıyorum ve üye olacağım siteye lastpass üzerinden otomatik random şifre oluşturuyorum. Bu sayede her sitede üyelik şifrem farklı ve karmaşık. Sadece lastpass şifresini biliyorum oda zaten çok karmaşık ve 20 karakter.

Artık md5 hash, paroladan çok dosya bütünlüğü için kullanılıyor. Hatta şöyle bir hobim var : https://www.tahribat.com/forum/kendi-md5-degerini-gosteren-gif-resim-249213

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Realseyler
    Realseyler's avatar
    Erkek
    0x656e bunu yazdı

Önerim buradan toplamak yerine dehashed üzerinden toplayıp hem kırıp kredi kazanman hem de veri elde etmen olur. 

hashcat benchmark değerlerin nedir mesela?

Benim:

Hashmode: 0 - MD5

Speed.#1.........: 25799.6 MH/s (51.74ms) @ Accel:1024 Loops:1024 Thr:64 Vec:1

Ekran kartin özelikleri nedir hocam..

Baktığınız benim gördüğünüz sizsiniz
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nick6
    0x656e
    0x656e's avatar
    Homo
    Dark_Lord bunu yazdı
    0x656e bunu yazdı

Önerim buradan toplamak yerine dehashed üzerinden toplayıp hem kırıp kredi kazanman hem de veri elde etmen olur. 

Benim:

dehashed'ı biliyordum ama bu kredi özelliğini bilmiyordum, çok sağ ol. Hemen araştırıyorum.

Sonuç:

Speed.#1.........: 353.9 MH/s (11.47ms) @ Accel:64 Loops:64 Thr:64 Vec:

Benim ekran kartım GTX 1650 4gb, bu parametreler daha fazla yükselir mi hocam? İşlemci i7 dokuzuncu nesil, ram 12gb

@tagext hocam aramam için tavsiye anahtar kelime veya kaynak var mı? Şimdiden teşekkür ederim. 

GTX 1650'ye göre düşük geldi bu oran hocam. Ekran kartı driverının tanındığından emin misin?

@Realseyler 5700 XT hocam. 

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Dark_Lord
    Dark_Lord's avatar
    Erkek
    0x656e bunu yazdı
    Dark_Lord bunu yazdı
    0x656e bunu yazdı

Benim:

dehashed'ı biliyordum ama bu kredi özelliğini bilmiyordum, çok sağ ol. Hemen araştırıyorum.

Sonuç:

Speed.#1.........: 353.9 MH/s (11.47ms) @ Accel:64 Loops:64 Thr:64 Vec:

Benim ekran kartım GTX 1650 4gb, bu parametreler daha fazla yükselir mi hocam? İşlemci i7 dokuzuncu nesil, ram 12gb

@tagext hocam aramam için tavsiye anahtar kelime veya kaynak var mı? Şimdiden teşekkür ederim. 

GTX 1650'ye göre düşük geldi bu oran hocam. Ekran kartı driverının tanındığından emin misin?

@Realseyler 5700 XT hocam. 

Bir kontrol edeyim en iyisi, çok da hashcat'e hakim değilim. CUDA sürücüsünü kurdum ama tekrar kontrol etmekte fayda var sanırım.

"biz televizyon izleyerek, milyonerler, sinema tanrıları, rock yıldızları olacağımıza inanarak büyüdük ama olamayacağız... hepimiz heba oluyoruz... bütün bir nesil benzin pompalıyor, garsonluk yapıyor ya da beyaz yakalı köle olmuş... reklamlar yüzünden araba ve kıyafet peşindeyiz... nefret ettiğimiz işlerde çalışıyor, gereksiz şeyler alıyoruz..
Toplam Hit: 8489 Toplam Mesaj: 16
hash md5