Medya Server Kurulum Hk.

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rido59
    rido59's avatar
    Erkek

Öncelikle iyi akşamlar beyler kısa bir sorum olucak. Evimde lcd tv ye bağlı next minix hd uydu alıcım var kablolu net üzerinden bir çok şeyi yapabiliyorum.Ama benim istediğim kendi hdd'demdeki filmleri ip yoluyla uydu alıcımdan izlemek.Bazı uygulamalar denedim ama sonuç alamadım.Bildiğiniz bir medya server tarzı ip üzerinden filmlerimi izleyebileceğim bir program veya farklı bir uygulama varmıdır.

Örnek:http://benim:port  tarzı birşey olması lazım listeye atıp otomatik olarak oynatabilecek bir yol gerekli bir yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Cihaz hakkında kısa bilgi veriyim.

Next minix hd cihaz ethernet portlu youtube,dailymotion,ip tv gibi uygulamaları var içinde internet üzerinden yayın yapan kanalları izleyebiliyorum.

zzzzzz...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    FCN
    FCN's avatar
    Erkek

www.red5.org

hem open source hemde alanındaki kaliteli media serverlardan biri. bunu araştırabilirsin.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rido59
    rido59's avatar
    Erkek

Hocam denedim ama kurulumda biraz sıkıntı oldu heralde ama web arayüzü falan açılmıyor.

zzzzzz...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zalimadam
    zalimadam's avatar
    Erkek

http://www.nero.com/enu/products/nero-mediahome/free-trial-download.php

nero media home Tv ve uydu alıcısı gibi ciharlarla paylaşım yapmak için kullanılıyor

LED tv ye media home ile ağdan video paylaşmıştım başarılı olmuştum

bi dene istersen hocam

zalimadam tarafından 22/May/13 22:16 tarihinde düzenlenmiştir
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rido59
    rido59's avatar
    Erkek

Hocam yardımlarınız için sağolun ama pek işime yaramadı gibi çözümü gene kendim hallettim vlc üzerinden zorda olsa çözdüm sorunu varsa bilgi almak isteyen konuya yazarım :)

zzzzzz...
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Twitter
    Twitter's avatar
    Erkek

Yaz hocam bilgi paylaşıldıkça güzeldir :)

Tbt Dersimliler Derneği Başkanı :)
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ayhun
    ayhun's avatar
    Erkek

localhost uzerinden ip paylasimi ile saniyorum bi root tarafindan bu olay tvnin browseri uzerinden cozulebilir sadece localhosta bi site kurmak ve onu ip uzerinden cikis vermek lazim diye dusunuyorum.

delimiyim ben?
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mycity
    Mycity's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Hocam ne uğraşıyon ya al şundan bitane rahat et

Bazıları sadece konuşur bazıları ise hayalleri ile dünya'ya yön verir.. Mycity
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    oldwolf
    oldwolf's avatar
    Erkek

PS3 media server ve Wild Media Server kullandım, daha iyisini bilen varsa önersin ancak ben kesinlikle Wild diyorum. Tırı vırı bi avi dosyasını stream ederken i5-750 işlemciye %80 civarı kerkinen PS3 media server'ı o dakika sildim, Wild iyi cracklisini bulman gerek o kadar. Az işlemci kullanıyo diye bi eksisi yok aynı işi yapıyo, pc'nin ırzına geçmeden yapıyo.

Metallica Rules
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ltcelik
    ltcelik's avatar
    Erkek

Ben plex media server kullanıyorum.. gayet güzel 

Din Kitaplarını Okuyup Anlayana Ateist, Okuyup Anlamayanlara "dindar" denir... Nikola TESLA.. ben mi? Ne okurum ne anlarım... Kendi kendime de uyuz oluyorum ama olamıyorum.. "Ama efsaneyi çıkarıp atarsan ve yaptıkları eylemlere bakarsan... ..Jedi'ların mirası başarısızlıktır. İkiyüzlülüktür, kibirdir."
Toplam Hit: 1678 Toplam Mesaj: 10