Mesh Baglantı Yardım

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ayhun
    ayhun's avatar
    Erkek

arkadaslar elimde 1 adet zoom x6 yada airties rt205 bir adet airties ap400 ve 1 adet airties ap300 var. bu arkadaslarla mes kurmam lazım ancak bu işi yaklasık bir haftadır ugrasmama ragmen beceremdim mesh kurulumu yapan arkadaslar mevctu ise bana bu konu ile ilgili yardımcı olurlarsa cok sevinirim kolay gelsin...

ayhuntibet@yahoo.com benim mail ve msn adresim yardımlarınızı 4 gözle bekliyorum

delimiyim ben?
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kabuCe
    kabuCe's avatar
    Erkek
    Hocam şifreleme türünü WEP yap yada hiç şifre olmasın. WPA ve benzerlerinde sorun cıkıyor.

...Orada Olmayan Adam...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ayhun
    ayhun's avatar
    Erkek

oncelikle benim sormak istediğim soru su ben zoom x6 yı kullnarak mesh agı kurabilirmiyim kurabilirsem nasıl

diyelimki kuramadım airties ap400 bu alete baglıyarak ap300 u buna nasıl entegre ederim

bunlarda olmadıgı takdirde

airties 205 modemi kullanarak nasıl mesh kurulumu yapabilirim.

delimiyim ben?
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MbK
    MbK's avatar
    Erkek

mesh kurarken modem olmaz ki pcler direk birbirine bağlanır :)

diğer türlü de windowsla kurarsın ew ağını seçip modem üzerinden birbirlerini görürler ...

Çok özel kadınlar tanıdım. Bana hayatı onlar tanıttılar...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    siyahbereli
    siyahbereli's avatar
    Erkek

modemden sonraki ilk ap yi kablolu yaparsan mesh daha sağlam çalışır.

kurluma gelince 

sırasıyla anlatıyorum

adsl modemi yani rt205 i bilgisyarına lan kablosu ile bağla,modeme login ol adsl kurulumunu yap sonra, kablosuz güvenliği devre dışı bırak sonra tekrar web şifrlemeye al diğer şifreleme metodlarında mesh çalışmaz.kablosuz sekmesindeki mesh Köprü/Tekrarlayıcı bağlantılarını etkinleştir.save le sonra kablosuz menusunden kanalı 11 e al diğerlerinede 11 vereceksinki aynı kanalda haberleşşinler.

bununla yani rt ile işin şmdilik bitti.

ap 400 ü bilgisayarına kablo ile bağla ip olarak herhangi bi ip ver 192.168.2.100 ver ve ismine ilk ap de  yada birinci kat gibi bişey şimdi meshi kurmaya başlıyorsun.

sonra cihazın kanalını 11 e al savle.sora kablosuz güvenliğe gel ve web şifreleme ve rt modeme verdiğin şifrenin aynısını bunada ver. sonra mesh bolumune gel meshi seç orada diğer cihaz yani rt 205 fişte takılı olsun data kablosu bağlı olmasada olur.orada rt yi göreceksin ikisini birbrine eşleştr.

save le çık.bunları kaydetmek çok uzun sürebiliyor bi kaç dk bekletiyor

şimdi üçüncü yani ap 302 yi bilgisayarına kablo ile bağla ip adresi olarak 192.168.2.101 ver isiminede 2.kat yada ikinci ap de senin bilceğin tarafı.herhangi bi isim verebilrsin

kanal modunu 11 al web şirelemem ve diğer şifrelerin aynısını bunada gir.

şimdi bunu meshe alman için ilk rt 205 i kapat sadece ikinci ap ve bu ap çalışssın orada ikinci ap i yani 400ü göreceksin onunla bunu eşleştir.savele çık

daha bitmedi

şimdi tekrar ilk rt 205 e geç ve ilk ap olan birinci kat yani ap 400 ile rt 205 i eşleştir

sonra üçüncü ap ile 2.ap yi eşleştrme kaldı onuda üçüncüden 2.ye yaptık ama 2.den üçüncüye yapmadık!

hemen 2.ap yi yani 400 aç ve diğer ap300 orada bul ve eşleşitr.

mesh hazır.çekim değerleri düşersemesh çalışmaz çalışır gibi gorunur ama kafa ağrıtır.onun için imkanın varsa ilk cihazla modemi kablo ile bağlarsan arkaya attıgın diğer tüm chazlar birazdaha kapsamlı çalırşır.koly gelsin elim agrıdı yapamassan yaz bildiğimz kadarı ile yardımcı olurz.

Yapmadıklarınıza pişman olmaktansa, Yaptıklarınıza pişman olun...Yapın pişman olun, yada yapmayın yine pişman olun.
Toplam Hit: 2649 Toplam Mesaj: 5