folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Meteor Nasıl Anlaşılır? Nerelerde Satılır?

Meteor Nasıl Anlaşılır? Nerelerde Satılır?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    erebos
    erebos's avatar
    Erkek

Geçen oy kullanmak için memlekete gittim, dükkanda kenarda bir taş duruyor babama sordum "işçi tarlada taşları toplarken hocam bu bi garip neki bu diye getirdi bende yanımda getirmişim" dedi,taşda ilk dikkatimi aşırı ağır olması çekti normalde 3 kat daha yoğun diyebilirim yani yumruk kadar yok ama 640 gram sonra discovery de seyrettiğim meteor avcıları aklıma geldi, meteor olabilirmiki diye merak ettiim ve tahminimce meteor.Böyle dememin 3 sebebi var.

1.Çok yoğun,2.küflenme belirtileri var,3 mıknatıs üzerine yapışıp kalıyor.

Şimdi ben bunu istanbula getirdim bunu nerede kime satarım? internette taşımla aynı benzerlikde taşlar var, daha doğrusu taşım tamamen aynı sadece bebimki biraz daha görseli güzel(benim maymunum)

Zira Kalemler kaldırılmış,sayfalar kurumuştur.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zeybekustasi
    zeybekustasi's avatar
    Erkek

Neyi bulsak paraya çevirmeye çalışıyoz :D

Uzaydan gelmiş yav bilmem kaç bin ışık yılı ötesindeki gezegenin parçasıdır ben olsam saklardım :D 

Ne yapılabilir,

Bir kere incelenmesi lazım, gerçekten bir meteor mu diye. 

Üniversiteler de ki proflara filan mail atardım ben herhalde.

https://www.youtube.com/watch?v=WC3-71NKwPw
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TOMBLACK
    TOMBLACK's avatar
    Erkek

para vereceklerini pek sanmam bunlardan çok var ondan dolayı pek para edecek bişey gibi durmuyor zaten meteor yağmurlarında istemediğin kadar düşüyor bunlardan 

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    manyaki
    manyaki's avatar
    Erkek
    TOMBLACK bunu yazdı

para vereceklerini pek sanmam bunlardan çok var ondan dolayı pek para edecek bişey gibi durmuyor zaten meteor yağmurlarında istemediğin kadar düşüyor bunlardan 

Aynen geçen bizim bahçeye yağdı baya var her yerde. Arkadaş bilimsellik bilmiyosunuz bişey bilmiyosunuz bol keseden neye göre sallıyorsunuz hiç bilmiyorum ki. Belki de dhagsjgashj yıldızından kopan bir fdshfjds taşı ve 100 katrilyon değeri var. Nereden yola çıkarak, neye dayanarak ne yorumu yapıyorsunuz. Her gün meteor inceliyor mübarekler.

manyaki tarafından 14/Haz/15 14:52 tarihinde düzenlenmiştir

since 2005 // tbt
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AlbayHardal
    AlbayHardal's avatar
    Erkek

Biraz bilirkişilik yapayım :D, mıknatıs çekiyorsa demir-nikel-kobalt içeriyor olmalı. Oksitlendiği için de paslanmış. Meteor yerine bir maden yatağı da olabilir, mostra vermiştir. Öyle çok değerli bir şey olduğunu zannetmiyorum. Yine de merak ediyorsanız, getirin itü'ye. İnceleyelim.

AlbayHardal tarafından 14/Haz/15 15:10 tarihinde düzenlenmiştir

They are as numerous as ants in the earth, as fish in the water, as birds in the air. They are timid, brave, ignorant, dominating and they are children.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    erdibaba06
    erdibaba06's avatar
    Erkek

ebayda satabilirsin  30 50 euroya ^^ 

Bize kalmayacak dünya için, bize kalacak günahlar biriktiriyoruz.'' Pir Sultan Abdal
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    erebos
    erebos's avatar
    Erkek
    Carbure bunu yazdı

Biraz bilirkişilik yapayım :D, mıknatıs çekiyorsa demir-nikel-kobalt içeriyor olmalı. Oksitlendiği için de paslanmış. Meteor yerine bir maden yatağı da olabilir, mostra vermiştir. Öyle çok değerli bir şey olduğunu zannetmiyorum. Yine de merak ediyorsanız, getirin itü'ye. İnceleyelim.

Getirebilirim ben Temmuz a kadar İstanbuldayım

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    erebos
    erebos's avatar
    Erkek
    zeybekustasi bunu yazdı

Neyi bulsak paraya çevirmeye çalışıyoz :D

Uzaydan gelmiş yav bilmem kaç bin ışık yılı ötesindeki gezegenin parçasıdır ben olsam saklardım :D 

Ne yapılabilir,

Bir kere incelenmesi lazım, gerçekten bir meteor mu diye. 

Üniversiteler de ki proflara filan mail atardım ben herhalde.

Hocam 2 kilo kadar var ve bu sadece işçilerin atmayıp verdiği, eğer meteor olduğu kesinleşirse dedektörle arama yapıcam küçük bir parça hatıra bırakırım tabii :D

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    erebos
    erebos's avatar
    Erkek

up olsunda

Toplam Hit: 8816 Toplam Mesaj: 9
meteor göktaşı gök taşı