folder Tahribat.com Forumları
linefolder Microsoft Windows Ailesi İşletim Sistemleri
linefolder Mevcut Raid Yapısını Gösteren Program Lazım

Mevcut Raid Yapısını Gösteren Program Lazım

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    dcpromo
    dcpromo's avatar
    Erkek

Merhaba müridler, bu aralar burnum boktan çıkmıyor :D Bana bir adet mevcut kullanılan raid yapısını gösterebilecek bir program lazım. Kullandığım server Makina : HP Proliant Ml350 G6 - Sistem : Server 2008Std 

Not: Monitör olmadığından dolayı program lazım.

dcpromo tarafından 28/Nis/18 17:14 tarihinde düzenlenmiştir

next next next install
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    engin01288
    engin01288's avatar
    Erkek

HP de açılışta yanlış hatırlamıyorsan ctrl + s tuşuna basarak raid menüsüne giriliyordu. Orada gösteriyor olması lazım

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    dcpromo
    dcpromo's avatar
    Erkek
    engin01288 bunu yazdı

HP de açılışta yanlış hatırlamıyorsan ctrl + s tuşuna basarak raid menüsüne giriliyordu. Orada gösteriyor olması lazım

monitör yok hocam :D uzakdan bağlanıyorum. Boot ekranında bilgiler görünüyor normalde. Monitör olmadığından hem de kolayı varken mantığı ile program arayışına girdim. Bir de HP nin mutlaka kendi yazılımı vardır diye düşünüyorum ama çözemedim henüz.

next next next install
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    YeniHarman
    YeniHarman's avatar
    Erkek
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    dcpromo
    dcpromo's avatar
    Erkek

The software is not installed on this system, but is supported for installation.

Press 'Install' to continue with the installation process or press 'Close' to exit Setup.

diyor hocam. 

next next next install
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Dark_Lord
    Dark_Lord's avatar
    Erkek
    ilteris bunu yazdı

The software is not installed on this system, but is supported for installation.

Press 'Install' to continue with the installation process or press 'Close' to exit Setup.

diyor hocam. 

Bu yazılım sistemde kurulu değil ama yükleme desteği var diyor hocam. Install'a basıp kuruluma devam edebilirmişsin.

"biz televizyon izleyerek, milyonerler, sinema tanrıları, rock yıldızları olacağımıza inanarak büyüdük ama olamayacağız... hepimiz heba oluyoruz... bütün bir nesil benzin pompalıyor, garsonluk yapıyor ya da beyaz yakalı köle olmuş... reklamlar yüzünden araba ve kıyafet peşindeyiz... nefret ettiğimiz işlerde çalışıyor, gereksiz şeyler alıyoruz..
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    dcpromo
    dcpromo's avatar
    Erkek
    Dark_Lord bunu yazdı
    ilteris bunu yazdı

diyor hocam. 

Bu yazılım sistemde kurulu değil ama yükleme desteği var diyor hocam. Install'a basıp kuruluma devam edebilirmişsin.

Öyle yaptım hocam kurdu sözde ama exe falan oluşturmadı. Başka versiyon bakacam şimdi. 

daha önceden yüklemişim bunu ama o da hatalı yüklenmiş sanırım nasıl olmuşsa. Kaldırdım resleyip temizce kurdum kuruldu. Saolun hocamlar. @YeniHarman  @Dark_Lord

dcpromo tarafından 28/Nis/18 18:10 tarihinde düzenlenmiştir

next next next install
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    dcpromo
    dcpromo's avatar
    Erkek

Bir de şekil şu : 

Raid kaç bu acaba. 

next next next install
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    YeniHarman
    YeniHarman's avatar
    Erkek

Bu kontrolcü üstünde bir adet fiziksel sürücü var diyor. RAID yok yani. Kontrolcü RAID 0 ve 0+1'i destekliyor gördüğüm kadarıyla. Yani RAID dizisi oluşturabilmek için 2 veya 4 diske ihtiyaç var.

YeniHarman tarafından 28/Nis/18 20:22 tarihinde düzenlenmiştir

Olaylara karışmayın!
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    dcpromo
    dcpromo's avatar
    Erkek
    YeniHarman bunu yazdı

Bu kontrolcü üstünde bir adet fiziksel sürücü var diyor. RAID yok yani. Kontrolcü RAID 0 ve 0+1'i destekliyor gördüğüm kadarıyla. Yani RAID dizisi oluşturabilmek için 2 veya 4 diske ihtiyaç var.

2 disk var 1 tanesi arızalandi.  0 olsa komle giderdi ama sistem çalışıyor  0+1 de en az 4 disk istiyor . İyi Back-Up im var. Kolları sivamanin zamanı geldi. 

Bilgiler için teşekkürler hocam.

next next next install
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    YeniHarman
    YeniHarman's avatar
    Erkek
    ilteris bunu yazdı
    YeniHarman bunu yazdı

2 disk var 1 tanesi arızalandi.  0 olsa komle giderdi ama sistem çalışıyor  0+1 de en az 4 disk istiyor . İyi Back-Up im var. Kolları sivamanin zamanı geldi. 

Bilgiler için teşekkürler hocam.

Ne yaparsan yap, kontrolcünün ayarlarını değiştirme hocam. Hatta backup pilinin ömrünü de kontrol et.

Olaylara karışmayın!
Toplam Hit: 1795 Toplam Mesaj: 11
program server hp raid