folder Tahribat.com Forumları
linefolder Yazılımlar / Diğer Programlar
linefolder Mevcut Sistem Sanallaştırma (XP Pro)

Mevcut Sistem Sanallaştırma (XP Pro)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Excel
    radres
    radres's avatar
    Erkek

merhaba,

içinde bazı çok eski ve tekrardan bulamayacağımız türden programların kurulu olduğu(bazı önemli plc yazılımları) bir bilgisayarı sanal makina haline getirerek ölümsüzleştirmek istiyoruz :D   .  bulduğumuz bazı sanallaştırma programlarını kullanarak denemeler yaptık

kullandıklarım:
    disk2vhd : oluşturulan vhd imajı oracle vm ile açılırken mavi ekran veriyor , PIIX4 / PIIX3 / ICH6  ayar olayını denedim aynı hata devam ediyor . hatta sonrasında güvenli mod / en son iyi yapılandırma/ dos istemiyle güvenli mod  soru ekranına geliyor ...  yanlış hatırlamıyorsam bunlardan birinde hal.dll hatası veriyordu.
    vm-converter: daha imaj oluşturmaya başlamadan "%1" de "2147754776 (0x80042318)" hatası veriyor .
    işletim sistemi : xp pro

denediklerim:
    bu her iki yöntem de kendi w7 bilgisayarımı sorunsuz sanallaştırdı ve oluşan sanal makinalar sorunsuz çalışıyor.
    w7 de kurulu  ve çalışmakta olan sanal xp üzerinden bu xp nin kendisini tekrardan sanallaştırdım (programlar sanal xp de çalıştırıldı) bu iki programı kullanrak. ve oluşan sanal makinalar yine sorunsuz çalışıyor.
    denemediğim tek şey bu iki programı başka bir gerçek xp makinada test etmek ...

illaki bu iki programı kullanarak bu p2v olayını yapmama gerek yok. bildiği kullandığı başarı oranı daha yüksek farklı yöntemleri olanlar varsa fikirlere açığım. bilgisayarı yarın tekrardan kurcalamaya devam edebilirm ...

not : bu eski bilgisayar hiren boot cd ile açılabiliyor hbcd üzerinden atış yöntemi bilen varsa o fikirleri de bekliyorum.

şimdiden teşekkürler ...

radres tarafından 08/Oca/17 19:01 tarihinde düzenlenmiştir

valar morghulis ...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Zork.
    torpedo_XL
    torpedo_XL's avatar
    Erkek

1- Sanallaştırmak istediğiniz makinanın imaj olarka yedeğini alın. Daha sonra sanal makinaya temiz xp kurup yedeği geri yükleyin.

2- Sanallaştırmak istedğiniz makinadaki program files ve appdata klasörlerini yedekleyin. Daha sonra aynı şekilde kayıt defterinin yedeğini alın. Temiz olarak kurduğunuz sanal xp ye kalsörleri taşıyıp registry i geri yükleyin.

Aklıma gelenler bunlar. İhtimal driverlardan dolay sıkıntı çıkartıyor olabilir.

torpedo_XL tarafından 08/Oca/17 19:17 tarihinde düzenlenmiştir

Bilge insanlar konuşurlar çünkü söyleyecek bir şeyleri vardır. Aptal insanlar konuşurlar çünkü bir şey söylemek zorundadırlar. Demokrasi, bir eğitim işidir. Eğitimsiz kitlelerle demokrasiye geçilirse oligarşi olur. Devam edilirse demagoglar türer. Demagoglardan da diktatörler çıkar. --Platon, Devlet                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                         
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    siyahbereli
    siyahbereli's avatar
    Erkek

Şuanda mevcut xp pro fiziksel diskten açılıyormu açılmıyormu.? Hiren bott cd ile açılıyor demişssin orayı anlayamadım. 

Yapmadıklarınıza pişman olmaktansa, Yaptıklarınıza pişman olun...Yapın pişman olun, yada yapmayın yine pişman olun.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Excel
    radres
    radres's avatar
    Erkek
    torpedo_XL bunu yazdı

1- Sanallaştırmak istediğiniz makinanın imaj olarka yedeğini alın. Daha sonra sanal makinaya temiz xp kurup yedeği geri yükleyin.

Sanallaştırmak istedğiniz makinadaki program files ve appdata klasörlerini yedekleyin. Daha sonra aynı şekilde kayıt defterinin yedeğini alın. Temiz olarak kurduğunuz sanal xp ye kalsörleri taşıyıp registry i geri yükleyin.

Aklıma gelenler bunlar. İhtimal driverlardan dolay sıkıntı çıkartıyor olabilir.

temiz sanal xp var denicem yarın . sağolun ...

valar morghulis ...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Excel
    radres
    radres's avatar
    Erkek
    siyahbereli bunu yazdı

Şuanda mevcut xp pro fiziksel diskten açılıyormu açılmıyormu.? Hiren bott cd ile açılıyor demişssin orayı anlayamadım. 

mevcut fiziksel makina çalışıyor .

bu tarz bazı eski makinalarda hiren boot cd açılmadığını/abuk subuk hatalar verdiğini daha önceden görmüştüm. hbcd de bilmediğim, önerebileceğiniz bir program vardır diye ekledim  :)

valar morghulis ...
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Excel
    radres
    radres's avatar
    Erkek
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    YekteranBaymedir
    YekteranBaymedir's avatar
    Homo

sysprep nedir, araştır