folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Mezuniyet, Yüksek Lisans Ve Askerlik Hakkında

Mezuniyet, Yüksek Lisans Ve Askerlik Hakkında

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Böcüklerin Efendisi
    krypt
    krypt's avatar
    Erkek
    hipokondriyak bunu yazdı

lisans mezunu 29 yasına kadar 

Yüksek lisans 3 yıl 

Doktora 6 yıl tecil attırır 

yani 38 yaşına kadar tecil yapabılrsın  ama o kadar gec kalmanın anlamı yok cıkarsın yurtdısına 9 yıl burada kasacagını orada yukseklısans yapar kadroya gırersen parasını verırsın dovızle yaparsın

Hacı 7 yıl azami öğrenim süresi var. Bu süre içinde mezun olamazsan hop askere. Yüksek lisansta azami süre 3 yıl, doktorada 6 yıl. Lisansta yaş 29 olduğu an hiç bir mazeret olmaksızın götürürler. Lisansüstünde ise yaş 35'te silahı verirler eline.

while (1<2)
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    uLtRaLoVeR
    uLtRaLoVeR's avatar
    Erkek
    Ksiezyc bunu yazdı

öğrenci yada farklı mazeretlerle 29 yaşına kadar erteliyebiliyorsun demiş arkadaş, yani 29 yaşına kadar öğrenci olursan sürekli tecilli olursun

O zaman konudaki ilk postu işaret ediyorum. 23 yaşındayım mezun oldum 3 yıl yüksek lisans + 1 yıl erteleme ile 27 yaş yapıyor. Doktora dışında bir yol var mı? Bunu soruyorum.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Biyoteknoloji
    Biyoteknoloji's avatar
    Erkek
    uLtRaLoVeR bunu yazdı
    Ksiezyc bunu yazdı

öğrenci yada farklı mazeretlerle 29 yaşına kadar erteliyebiliyorsun demiş arkadaş, yani 29 yaşına kadar öğrenci olursan sürekli tecilli olursun

O zaman konudaki ilk postu işaret ediyorum. 23 yaşındayım mezun oldum 3 yıl yüksek lisans + 1 yıl erteleme ile 27 yaş yapıyor. Doktora dışında bir yol var mı? Bunu soruyorum.

malesef yok

Edit : Aslında bi yol var ama tamamen askerliği bitiriyor hoş ona da sen gelmezsin şahsen ben yapmam :D

Love is nothing without fucking.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    uLtRaLoVeR
    uLtRaLoVeR's avatar
    Erkek
    Biyoteknoloji bunu yazdı

malesef yok

Edit : Aslında bi yol var ama tamamen askerliği bitiriyor hoş ona da sen gelmezsin şahsen ben yapmam :D

Aman diyeyim hocam, devir kötü. Şaka bir yana eskiden sanki açıköğretim fakültesine kaydolunca uzatılabiliyordu. O uygulama kalktı diye duydum. Bununla ilgili resmi bilgiyi nereden bulabiliriz?

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek
    uLtRaLoVeR bunu yazdı
    Biyoteknoloji bunu yazdı

malesef yok

Aman diyeyim hocam, devir kötü. Şaka bir yana eskiden sanki açıköğretim fakültesine kaydolunca uzatılabiliyordu. O uygulama kalktı diye duydum. Bununla ilgili resmi bilgiyi nereden bulabiliriz?

2 kere yüksek lisans yapsan hocam? :)

benim arkadaş açık öğretim üzerinden yüksek lisans yaptı, uzattı da biraz sanırm sonra yaşı geldi bedelli yaptı.. 

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    uLtRaLoVeR
    uLtRaLoVeR's avatar
    Erkek
    unbalanced bunu yazdı
    uLtRaLoVeR bunu yazdı
    Biyoteknoloji bunu yazdı

malesef yok

2 kere yüksek lisans yapsan hocam? :)

benim arkadaş açık öğretim üzerinden yüksek lisans yaptı, uzattı da biraz sanırm sonra yaşı geldi bedelli yaptı.. 

Soruyu sorduktan sonra biraz araştırdım. Alt veya aynı seviye okul olmuyormuş. 2 yıllıktan 4'e ya da 4'ten yüksek lisans, oradan doktoraya devam edersen oluyormuş. Yine de ikinci yüksek lisans olayını araştırayım belki onda bir durum vardır.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Böcüklerin Efendisi
    krypt
    krypt's avatar
    Erkek

Yok dostum malesef. Ben doktora kaydımı yapıyore 6 yıl daha askerliğe baybay.

while (1<2)
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Biyoteknoloji
    Biyoteknoloji's avatar
    Erkek
    KrypT bunu yazdı

Yok dostum malesef. Ben doktora kaydımı yapıyore 6 yıl daha askerliğe baybay.

acik kapali farketmez biseyi iki kere yada biseyin bi altini okumak size askerligi uzatmaz

Love is nothing without fucking.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    uLtRaLoVeR
    uLtRaLoVeR's avatar
    Erkek

Anlaşılan çözüm yok. KrypT hocam canımız sağolsun ne yapalım. Olmadı yarıda kayıt sildirir bırakırız :)

Toplam Hit: 2154 Toplam Mesaj: 20
yüksek lisans askerlik tecil mezuniyet