folder Tahribat.com Forumları
linefolder Yazılımlar / Diğer Programlar
linefolder Microsoft Project [Uyg] Hakkında Soru !

Microsoft Project [Uyg] Hakkında Soru !

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GodKlaus
    GodKlaus's avatar
    Erkek

Herkese merhaba. Bizim bu dersi veren hocanın bebeği oldu ve adam 3 haftadır okula uğramıyor. Tam bize bu programı öğretmeye başlamıştı ki bu durum geldi şimdi bizde birbok bilmiyoruz ve ödev var.

Homework 1 should contain the following items.
    1. Cover sheet. Word file 
    2. Name of project and its description Word file
    3. Tasks, durations, dependendences and milestones presented in Table format. Minimum 15 tasks. Word file
    4. Entry table: tasks (3 summary tasks, 1 report task 1 time in a week) , durations, precedences. Printed from Microsoft Proj. Manage. Program
    5. Gantt chart diagram showing summary tasks, milestone and dependences. Printed from Microsoft Proj. Manage. Program
    6. Network diagram where critical path is in red line. Printed from Microsoft Proj. Manage. Program.
    7. Critical tasks table obtained from entry table by filtering. Printed from Microsoft Proj. Manage. Program.
    If a table or figer can not be accomodated in one sheet use ZOOM icon.
    Deadline is 09.11.2017

Şimdi ingilizcem var anlıyorum burada ne dediğini ama inanın ki hiçbir bilgim yok bu program hakkında. Daha önce adını duymadım kullanmadım görmedim bilmiyorum abi :D

İnternetten örnek bulup değiştirmeyi düşünüyorum en son çare olarak ama bana biriniz lütfen anlatsın.
    "Bu program bu işleri yapar. Sende şu tabloları ekleyeceksin bunları listeleyeceksin ve sonuçta sana 'bunu' vermiş olacak".

Cidden bu program ne iş yapıyor yada elinizde örnek emsal eden bu program dosyasından varsa atar mısınız ? 

Link olur dosya olur video olur herşey olur ama yeterki birşeyler olsun şu şeyi tamamlıyım.

Türkçem ölmüş onu farkettim ama kaç saattir uyanık olduğumu hatırlamıyorum özür dilerim :(

GodKlaus tarafından 01/Kas/17 22:14 tarihinde düzenlenmiştir

Telegram : @CuneytKuscu && Discord : Tyenuc#2679 | İstanbul Avr. Yazılım Mühendisi ve sonunda işim var (:
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GodKlaus
    GodKlaus's avatar
    Erkek

1 up olsun belki bilen kullanan vardır

Telegram : @CuneytKuscu && Discord : Tyenuc#2679 | İstanbul Avr. Yazılım Mühendisi ve sonunda işim var (:
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GodKlaus
    GodKlaus's avatar
    Erkek

Anladıklarımı özet geçeyim.
    Senin bir işin var. Buna proje diyorsun ve bu projeyi bitirmek için belirli adımlar / belirli zaman aralıkları / belirli kaynak tarzı belirteçleri belirttiğin bir program.

Yani şuanda benim için "Yarın okula gitmek" bir proje ise ben bu projeye odak alacak şekilde belirli adımları yazıyorum. Bu adımların ne kadar sürdüğünü ve bana maal olan yüklerini belirtiyorum. Buna project management deniyor. Bu programda bunu yapıyormuş.

Anlamadığım bir nokta var. Programı açıp herhangi bir example dosyasını açtığımızda sağ tarafta mavi yatay barlar var. Bunlar nedir ne iş yaparlar? 

edit : Allah aşkına birisi birşeyler yazsın. İnternette öküze anlatır gibi anlatan bir kaynak bulamadım :(

edit 2 : Birde yine example dosyasını açtığımızda sol tarafta kırmızı adamlar var. Onlar ne acaba :D

GodKlaus tarafından 03/Kas/17 21:54 tarihinde düzenlenmiştir

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NoktaliVirgul
    NoktaliVirgul's avatar
    Erkek

Microsoft Project dediğin derya deniz, neresini anlatalım?

Özetle MS project, bir projede yapılacak işleri planlamanı ve takip etmeni sağlar.

Sen işleri ekleyeceksin, birbirine bağlı işleri birbirine bağlayacaksın,projedeki kilometre taşların varsa onları belirteceksin, ms project sana görsel şov, koneftiler, havai fişekler ve pastadan çıkan kızlar eşliğinde gannt şeması haline getirecek.

Aynı işi excel de yapıyor ama wordde zorlanırsın :D

If my calculations are correct, when this baby hits eighty-eight miles per hour... you"re gonna see some serious shit.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GodKlaus
    GodKlaus's avatar
    Erkek
    NoktaliVirgul bunu yazdı

Microsoft Project dediğin derya deniz, neresini anlatalım?

Özetle MS project, bir projede yapılacak işleri planlamanı ve takip etmeni sağlar.

Sen işleri ekleyeceksin, birbirine bağlı işleri birbirine bağlayacaksın,projedeki kilometre taşların varsa onları belirteceksin, ms project sana görsel şov, koneftiler, havai fişekler ve pastadan çıkan kızlar eşliğinde gannt şeması haline getirecek.

Aynı işi excel de yapıyor ama wordde zorlanırsın :D

Evet hocam derya deniz orasını bende şu sıralar keşfetmiş bulunmaktayım ama milestone nedir mesela ? 
    O kırmızı adam ne işe yarıyor ? 
    Neleri birbirine bağlamalıyız ?
    Sizde hangi projeye odaklı bir project dosyası oluşturayım ? 
    bunlar beni daha çok yoran şeyler :(

Toplam Hit: 1360 Toplam Mesaj: 5
microsoft ödev microsoft project