folder Tahribat.com Forumları
linefolder Microsoft Windows Ailesi İşletim Sistemleri
linefolder Microsoft Tarafından Adresimize Gelen Mektup !!!!!

Microsoft Tarafından Adresimize Gelen Mektup !!!!!

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HoLyCat
    HoLyCat's avatar
    Erkek

Ek olarak geçenlerde beni aradılar,

1 yıllık süreniz dolmuş, tekrar SAM çalışması ve envanter işlemleri yapmamız gerekiyor dediler.

Benim verdiğim cevap; Ben fatura ıvır zıvır ile uğraşamam... Akşam 19:00 dan sonra şirket mesai bitiminde  Microsoft çalışanı olarak gelip kontrolü sağlayabilirsiniz.
    Microsoft çalışanı ; Efendim iş ortağımızı hemen yönlendiriyorum falan..
    Benim verdiğim cevap ; Ben iş ortaklarınız ile çalışmak istemiyorum, Ben bu lisansların bedelini iş ortağınıza ödemedim. Tanımadığım etmediğim kişi veya kişileri şirkete sokamam. Resmi olarak microsoft çalışanı gelebilir.
    Microsoft çalışanı; olmaz öyle böyle, çalışma prensibimiz falan fişman.
    Benim verdiğim cevap ; Benimde çalışma prensibim budur. işinize gelirse beklerim.

Ve telefonu kapattım.

HoLyCat tarafından 17/Kas/15 16:55 tarihinde düzenlenmiştir

🆃🅰🅷🆁🅸🅱🅰🆃.🅲🅾🅼
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    designerboyalee
    designerboyalee's avatar
    Erkek
    UTHO bunu yazdı

1 yıllık süreniz dolmuş, tekrar SAM çalışması ve envanter işlemleri yapmamız gerekiyor dediler.

Benim verdiğim cevap; Ben fatura ıvır zıvır ile uğraşamam... Akşam 19:00 dan sonra şirket mesai bitiminde  Microsoft çalışanı olarak gelip kontrolü sağlayabilirsiniz.
    Benim verdiğim cevap ; Ben iş ortaklarınız ile çalışmak istemiyorum, Ben bu lisansların bedelini iş ortağınıza ödemedim. Tanımadığım etmediğim kişi veya kişileri şirkete sokamam. Resmi olarak microsoft çalışanı gelebilir.
    Benim verdiğim cevap ; Benimde çalışma prensibim budur. işinize gelirse beklerim.

Ve telefonu kapattım.

aynı durum bendede var.. onunda yolunu bulmuşlar avukat kanalı ile takip edildiğini söylüyorlar bu sefer. Filanca avukat gidişatı gözetmen olarak takip ediyor ona rapor veriyomuş ters birşey olursa avukat dava açıyormuş.. Herşey normalse anlaşma boyunca geçerli bir belge veriyorlarmış kimse kontrole gelemiyormuş..

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Martech
    Martech's avatar
    Erkek

Microsoft ürünlerini bende kendi şirketimde kullanmaktayım.

Notebook ve Desktop üreticileri genellikle Lisans konusun da Microsoft ile anlaşmalı olarak çalıştıkları için almış olduğunuz ürünlerde işletim sistemi orjinal olarak geliyor.

Eğer siz kendiniz Microsoft işletim sistemlerini orjinal msdn iso ile kurarsanız 180 günlük trial ile geliyor. Yani 6 ay boyunca ürünü tertemiz yasal bir şekilde kullanabiliyorsunuz. Dilerseniz de deneme süresini yasal olarak da uzabilmeniz mümkündür dökümanlar için lütfen google bknz.

Microsoft office vb ürünlerinde ise deneme süresi daha az fakat onlarada şöyle bir çözüm yapabilirsiniz. Aylık 5 yada 9 dolar karlışığında lisans kiralayabilirsiniz.

Ayrıca dünyanın çeşitli ülkelerinde bazı kişiler/firmalar orjinal ürün etiketi/seri numarası satmaktadırlar. Ülkemizdede aynı şekilde temin edilebilmektedir üstelik cüzi rakamlar karşılığında

Özellikler işyeri sahiplerinin bu tarz konulara önem vermesi gerekmektedir.

Martech tarafından 17/Kas/15 19:03 tarihinde düzenlenmiştir
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HoLyCat
    HoLyCat's avatar
    Erkek
    designerboyalee bunu yazdı
    UTHO bunu yazdı

Ve telefonu kapattım.

aynı durum bendede var.. onunda yolunu bulmuşlar avukat kanalı ile takip edildiğini söylüyorlar bu sefer. Filanca avukat gidişatı gözetmen olarak takip ediyor ona rapor veriyomuş ters birşey olursa avukat dava açıyormuş.. Herşey normalse anlaşma boyunca geçerli bir belge veriyorlarmış kimse kontrole gelemiyormuş..

Open lisans im var. 

Lisans eksiğim yok. 

İşim gücüm yok,  eski lisansa ait faturalari tekrar çıkarıp envantermi hazirlicam.

Şirket mesaisinden sonra,  istedigi zaman gelip kontrolü saglayabilirler. 

🆃🅰🅷🆁🅸🅱🅰🆃.🅲🅾🅼
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Balyoz99
    Balyoz99's avatar
    Erkek

Bu ipneler yüzünden saatlerce uğraştık. Ben olsam siklemem, şirketimizin gizlilik politikaları gereği talep ettiğiniz bilgileri veremiyoruz der geçerim.

arbeit macht frei
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DrKill
    DrKill's avatar
    Erkek

Office için libreoffice,

işletim sistem içinde linux kurun istedikleri kadar kontrol'e gelsinler bi bok olmaz. Envanter felanda yollamayın.

Ha yok windows kullanıyorsanız o zaman vereceksiniz parasını kaçarı yok. OEM lisans geçerli, faturası olduğu müddetçe. REtail sürüm almana gerek yok. Beğenmiyorsanız kullanmayın abi, hepsinin alternatifi mevcut.

Ben bu olaya kılım arkadaş. Madem birşey tespit ettin o zaman gel kontrol et bas cezayı... Ne bok yemeye envanterinizi faturalarınızı yollayın diye laf ebeliği yapıyorsun? Microsoft'un avukatları olması sizin onlara şirket envanterini yollamanız anlamına geliyorsa, benimde kendi yaptığım siktiri boktan yazılımları aydın aydın hukuk bürosu kullanıyor diye düşünmem onların bana envanter yollaması anlamına gelmesi lazım. Hatta denyolunch'ı yasa dışı kullanıyorsunuz diye Microsoft Türkiye'den envanter istesin holyone.

Bu ne amk? Sırf belirli ciroların üstünde para kazanan, potansiyel yazılım kullanan firmalara bu kağıdı yollamıyorlarsa bende neyim.

DrKill tarafından 17/Kas/15 23:04 tarihinde düzenlenmiştir

Bu imzayı her gördüğünüzde 4gb kotanızın 0,00000358559191226959228515625 azalmaktadır. Bilerek ve istenerek bu imza yapılmıştır. Amaç kotanızı sömürmektir
Toplam Hit: 2526 Toplam Mesaj: 17
microsoft windows7