Midi Klavye Önerisi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Herbokolog
    KaptaN
    KaptaN's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

arkadaşlar evde kndi kafama göre müzikle uğraşmak istiyorum önerebileceğiniz midi klavye varmıdır ucuz yollu ? 

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    adamhakli
    adamhakli's avatar
    Erkek

Android'te Perfect Piano uygulaması var onu kullanıyorum ben. Tavsiye ederim. Öteki türlü iyi bir tavsiye gelirse bende düşünebilirim. ✋ :) 

Hayat savaştır, ölümden korkan YAŞAMASIN. https://www.tahribat.com/forum/cekilis-2020-bal-satisi-basladi---siparisler-ali-247037
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RETRET
    RETRET's avatar
    Erkek

küçük kızım fülüt çalmayı öğrenmiş, whatsappda beni kitledi sen de öğreneceksin diye, bir de tarih verdi şu zamana kadar öğreneceksin diye. ulan ben üniversite sınavı öncesi bu kadar ter dökmedim be. enstrüman çalma kabiliyetim sıfır, müzik kulağım da yok kara kara düşünüyorum ne yapacağımı. bir midi klavye alayım dedim buna bir de program lazım dediler nota bilgin var mı dediler hevesim soğukta içine kaçan çük gibi kayboldu gitti.

hangi midi klavye + hangi program? oldu da becerebildik diyelim nota mota olaylarını... sonra ne kullanacağız? mesela küçük kurbağayı çalarken aynı andan arkadan türlü türlü efektleri nasıl sokacağım bunları nası kaydedeceğim. org al dediler orglara baktım benim kadar boyu var onun nereye sokayım ben onu hadi midi klavye yine ince uzun, org dediğin öyle mi, casio su var korgu var cyborgu var (cyborg çin malı çakma) bu yaştan sonra da sikkodan fülüt çalınmaz, çok dertliyim çok :(

ulan hepiniz yaşlanmışlınız size inat ben yaşlanmayacam saç da ektirecem pilates de yapacam, götümü yiyin.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SweetyVolty
    SweetyVolty's avatar
    Homo
    RETRET bunu yazdı

küçük kızım fülüt çalmayı öğrenmiş, whatsappda beni kitledi sen de öğreneceksin diye, bir de tarih verdi şu zamana kadar öğreneceksin diye. ulan ben üniversite sınavı öncesi bu kadar ter dökmedim be. enstrüman çalma kabiliyetim sıfır, müzik kulağım da yok kara kara düşünüyorum ne yapacağımı. bir midi klavye alayım dedim buna bir de program lazım dediler nota bilgin var mı dediler hevesim soğukta içine kaçan çük gibi kayboldu gitti.

hangi midi klavye + hangi program? oldu da becerebildik diyelim nota mota olaylarını... sonra ne kullanacağız? mesela küçük kurbağayı çalarken aynı andan arkadan türlü türlü efektleri nasıl sokacağım bunları nası kaydedeceğim. org al dediler orglara baktım benim kadar boyu var onun nereye sokayım ben onu hadi midi klavye yine ince uzun, org dediğin öyle mi, casio su var korgu var cyborgu var (cyborg çin malı çakma) bu yaştan sonra da sikkodan fülüt çalınmaz, çok dertliyim çok :(

adfgkjagasfsdk neden çocuk yapmıyorum vol 233

Çok sıkılıyom
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Biocyte
    Biocyte's avatar
    Erkek
    RETRET bunu yazdı

Hocam Allah kolaylık versin. İstediklerini FL Studio ile yapabilirsin. İnternette crackli versiyonları mevcut. Bir çok marka var midi klavye üreten ancak ben daha önce m-audio kullanmıştım şu modeli hatta :

https://www.sahibinden.com/ilan/ikinci-el-ve-sifir-alisveris-muzik-muzik-aletleri-m-audio-keyrig49-tuslu-midi-781677915/detay

Tuşe hassasiyeti falan da vardı bu modelin.Çeşitli sanal enstrüman setleri ile (VSTI) ile birçok enstrüman sesini alabilirsiniz.

Burdan da diğer ilanlara bakabilirsiniz.

https://www.sahibinden.com/midi-klavye-tuslu-calgilar-muzik-aletleri?query_text_mf=m-audio&query_text=m-audio&sorting=price_asc

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CanKirca
    CanKirca's avatar
    Erkek

Kaptan, midi klavye meselesi tam anlamıyla bütçene bağlı bir olay. Profesyonelleştiğinde, tuş ağırlığı, ek fonksiyonlar vs. vs. devreye girer, ama şu durumda USB powered dediğimiz sadece USB'den beslenen bir klavye alman yeterli. Eğer yer sorunun yoksa 49 Tuş ve üzerini öneririm, 25 tuş biraz dar kalıyor bence. Marka olarak MAudio ürünlerine bakabilirsin.

Twitter: @CanKirca
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DeepInside
    DeepInside's avatar
    Erkek

Merhabalar hocam... Biraz daha detay verebilirsen tam olarak alman gereken cihazı söylerim sana. Evde müzik yapmak derken kafanda ne var mesela ne tarz düşünüyorsun? Cünkü midi klavyelerin üzerlerinde kullanım amacına bağlı çeşitli otomasyon tuşları potans düğmeleri vs. vardır... Birde bütçe ne kadar olsun onuda belirtirsen yardımcı olabiliriz. 

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bonibon
    Bonibon's avatar
    Erkek

Elektronikten anlıyorsan herhangi dandik bir orgu arduino kullanarak midi klavyeye çevirebilirsin (bkz:scan matrix) . Ben yapmıştım fakat velocity hassasiyeti yok tabi tuşlara sert yada yumuşak bastığın farketmiyor. Gerçi uğraşsan onu da yaparsın da değer mi bilemedim. Bir de nanoydu sanırım usb hid ayarını yapıp direkt midi enstrümanı olarak tanitabiliyorsun tak çalıştır hesabı. İstersen potans vb kullanarak pitch bend ya da volume modulasyon gibi şeyleri kontrol de ettirebilirsin güzel kütüphaneleri var. 

om mani padme hum
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DeepInside
    DeepInside's avatar
    Erkek

pm attım hocam.

Toplam Hit: 1059 Toplam Mesaj: 9
midi klavye