Midjourney Yapay Zeka Açık Beta

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RaAmLis
    RaAmLis's avatar
    Erkek

Selamlar,

Takip eden var mı buradan bilmiyorum ama çok başarılı bulduğum bir proje o yüzden konusunu açmak istedim.

Daha önce dall-e vardı ama bence yeterince estetik değildi. Midjourney ise bir çok illustrator'u işinden edebilecek seviyede gibi geldi bana. Artstationdan besleniyor ve çok güzel ve yaratıcı sonuçlar ortaya çıkarıyor. Şu an açık betadalar ve ücretsiz şekilde 25 istek gönderebiliyorsunuz.

https://www.midjourney.com

Discord botuna bağlamışlar güzel de olmuş kolay şekilde erişilebiliyor. 25 bana yetmez derseniz ayda 200 istek 10dolar, sınırsız istek paketi ise 30 dolardan satılıyor. Tabi yolladığınız istekler ve çıkan görseller public olarak herkes tarafından görülüyor, görülmesin sadece bana özel olsun derseniz ekstra 20 dolar daha verip private alabiliyorsunuz.

Adult içerikli istekler ve bazı dini siyasi ve rahatsız edebilecek kelimeler yasaklı onları girerseniz uyarı alıyorsunuz.

Yaklaşık 15 gün oldu açılalı ve gittikçe daha da iyi hale geldi. Anlık 200-300 bin kişi aktif olarak istek yolluyor.

Aldığınız sonuçların hepsi size ait oluyor tabi 25 hakkınız olan bedava içeriklerde sadece gelir kazanmayacağınız şekilde telifi size ait ama ücretli olan paketlerde tamamen size ait oluyor görseller.

Kitabınız için kapak tasarımından tutun geliştireceğiniz oyun için artworklere kadar tasarlatabilirsiniz. Dövme tasarımları bile alabilirsiniz uçuk fikirlerle. Ne bileyim; kurt tasarımı porte picasso tarzı dediğinizde size bu şekilde 4 tane görsel üretiyor ve bu görseller üzerinden tekrar varyasyonlar üretebiliyorsunuz. Dönem ressamlarının filan tarzlarını çok güzel kopyalayabiliyor. Aşırı başarılı bence.

Twitter'da gördüğüm örnek görselleri de paylaşayım,

Mesela adam batman in ottoman style yazmış ve çıkan sonuç,

Anatolian shaman yazmış ve çıkan sonuç,

Başka örnekler,

Bunlar gibi uçuk kaçık çok fazla içerik var. Tamamiyle sizin hayal gücünüze ve yapay zekanın anlama kapasitesine kalmış gerisi. Ama yapay zeka kendine düşen kısmı çok başarılı gerçekleştiriyor.

Şu video'yu da izleyebilirsiniz çeşitli örnekler ve yapay zekanın sınırlarını görmek için,

https://www.youtube.com/watch?v=FIkM-GTXqsc

RaAmLis tarafından 01/Ağu/22 17:35 tarihinde düzenlenmiştir

Hayattaki amacını bulamayan, bulmaya yaklaştığını hissettiğinde ise alıkoyulan bu yüzden herşeyi oluruna bırakan ama bunu da beceremeyen kişi.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Herbokolog
    KaptaN
    KaptaN's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

teknoloji nereye gidiyor yavv

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    my4
    my4's avatar
    Erkek

Vay amk

daha iyi bir dünya için ne yapıyorsun?
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ar0fer
    Ar0fer's avatar
    Erkek

Şimdi denedim ve gerçekten muhteşem sonuçlar veriyor. Teşekkürler hocam işime yarar.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RaAmLis
    RaAmLis's avatar
    Erkek

Bazı ek bilgiler de vereyim, istekte bulunurken isteğinizin sonuna --ar 16:9 gibi komutlar ile görüntü boyutunu ayarlayabilirsiniz. Mesela kitap kapağı için tasarım istiyorsunuz. Ormanda koşan atlar, kar yağışı --ar 2:3 yaptığınızda kitap kapağı boyutlarında görsel elde edersiniz.

--hd komutu var birde bu komutu kullandığınız da yapay zeka her piksel için çok daha fazla çalışıyor. Çok daha farklı sonuçlar çıkabiliyor. Özellikle belli başlı ressamların stillerinde görsel almak için hd komutunu kullanırsanız daha başarılı oluyor. İstediğiniz kompozisyonu yazdıktan sonra "," ile ayırıp o görselde istediğiniz farklı tarzları ve render şekillerini de yazabilirsiniz. Abstract olur ultra realistic, unreal engine render, 3d render vb örneklerle çoğaltabilirsiniz.

Belirtmedim ama istekler ingilizce olacak. Türkçe de yazabilirsiniz ama başarı oranı oldukça düşüyor saçmalayabilir yapay zeka.

Hayattaki amacını bulamayan, bulmaya yaklaştığını hissettiğinde ise alıkoyulan bu yüzden herşeyi oluruna bırakan ama bunu da beceremeyen kişi.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    banneduser
    banneduser's avatar
    Erkek

r*e in prison denedim ama sonuç çıkmıyor :) hatta on trial by kk denedim çıkmadı hatta ikisini birleştirip ortaya bir adam çıkarmaya çalıştı :) siyasilerin internette genelde portreleri var ondan herhalde

ride or die..
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NoktaliVirgul
    NoktaliVirgul's avatar
    Erkek

mükemmel

If my calculations are correct, when this baby hits eighty-eight miles per hour... you"re gonna see some serious shit.
Toplam Hit: 1523 Toplam Mesaj: 7
art midjourney yapayzeka