Mikrofon Tavsiye

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CaniSokucu
    CaniSokucu's avatar
    Erkek

Hocalar merhaba, yayın yapmak için, ses kaydı almak için ve dışarıda kullanmak için ucuz yollu mikrofon önerebilir misiniz? Canlı ses almak istiyorum ve dışarıda kullandığımda çevre sesinin insan sesini bastırmamasını istiyorum. Tabii bu istediklerimi süper bi şekilde karşılamasını beklemiyorum verdiğim fiyatı düşünerek. Bir kaç mikrofon buldum içlerinden bi tane seçip araştırdım ama farklı sitelerde farklı fiyatlar var nedenini anlayamadığım şekilde 30-70 arası değişiyor.

Düşündüğüm mikrofon Carol gs-55/56 bulduğum siteler

http://urun.gittigidiyor.com/ses-goruntu/carol-gs-56-gs-55-kablolu-mikrofon-194110097

http://www.epenguen.com/ses-sistemleri/mikrofon-kategori/carol-gs-56-el-mikrofonu

http://lefcamusic.com/product.php?id_product=28

http://www.muzikborsasi.com/Carol-GS-56-Dinamik-Mikrofon,PR-2690.html

Fiyatlar neden bu kadar farklı anlayamadım tek tahminim kablosuz gelebilecekleri. Bunun dışında 100tlye kadar limitim var fakat markası olup da ses kalitesi bundan çok farklı olmayan mikrofon almayı düşünmüyorum. Şimdiden teşekkürler.

Şafak 1152!
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CaniSokucu
    CaniSokucu's avatar
    Erkek

up.

Şafak 1152!
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DeepInside
    DeepInside's avatar
    Erkek

Az daha paraya kiy behringer c1 c2 c3 serileri arasinda bir tercih yap... Seceneklerinin arasind kayit almakta var cunku.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CaniSokucu
    CaniSokucu's avatar
    Erkek

Öncelikle sağ ol hocam. Kayıt almak ikinci planda hocam zaten ses kartım da yok, daha sonra bu tarz profesyonel bi mikrofon almayı düşünüyorum. Daha çok dinamik mikrofon düşünüyorum şu an ses kartına gerek duymadığı için.

Şafak 1152!
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Dos_Attach
    Dos_Attach's avatar
    Erkek

en azından usb bir mikrofon al 

Dolar Ve Euro zulada elimde çek defteri, bir imzayla işin tamam arabanı çek serseri.!
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BosphorusPasha
    BosphorusPasha's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

iyi de bunlar ses kartı olmadan çalışmaz ki :/

İmzalar Kaldırılsın!!
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    YekteranBaymedir
    YekteranBaymedir's avatar
    Homo

çinden 1 dolara usb ses kartı al

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CaniSokucu
    CaniSokucu's avatar
    Erkek
    Dos_Attach bunu yazdı

Neden usb hocam? Dışarıda da kullanmak istiyorum yeri geldiğinde telefonuma da bağlayabilmek istiyorum.

@BosphorusPasha Hocam dönüştürücüyle 3.5mm jacka dönüştürüp onboard mikrofon girişine bağlamayı düşünüyorum, çalışmaması için bi sebep göremedim. Neden çalışmasın ki?

@Daft Hocam Çinden alışveriş yapmak istemiyorum 1 ay beklemem gerekecek, yoksa zaten mikrofonu da çinden almayı düşünmüştüm.

Şafak 1152!
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Dos_Attach
    Dos_Attach's avatar
    Erkek
    CaniSokucu bunu yazdı
    Dos_Attach bunu yazdı

Neden usb hocam? Dışarıda da kullanmak istiyorum yeri geldiğinde telefonuma da bağlayabilmek istiyorum.

@BosphorusPasha Hocam dönüştürücüyle 3.5mm jacka dönüştürüp onboard mikrofon girişine bağlamayı düşünüyorum, çalışmaması için bi sebep göremedim. Neden çalışmasın ki?

@Daft Hocam Çinden alışveriş yapmak istemiyorum 1 ay beklemem gerekecek, yoksa zaten mikrofonu da çinden almayı düşünmüştüm.

hangi telefon o ? telefonunda harici mikrofon girişi mi var ?

Dolar Ve Euro zulada elimde çek defteri, bir imzayla işin tamam arabanı çek serseri.!
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BosphorusPasha
    BosphorusPasha's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

hocam maalesef öyle olmuyor yani farklı  mimarilere sahipler ses alırsın evet lakin bu sesi dinleyemeyecek kadar az alabilirsin.

İmzalar Kaldırılsın!!
Toplam Hit: 1143 Toplam Mesaj: 10
mikrofon