folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Milli Bayram Sorunumuz.

Milli Bayram Sorunumuz.

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Dark_Lord
    Dark_Lord's avatar
    Erkek

İlokulda hiç bir bayram etkinliğine seçilmemiş birisi olarak diyorum ki; 4.sınıftan sonra hiç bir resmi bayrama etkinlğine katılmadım diyebilirim ve çok da mutlu oldum çünkü bu seçilmişlerin bayramı, benim değil.

"biz televizyon izleyerek, milyonerler, sinema tanrıları, rock yıldızları olacağımıza inanarak büyüdük ama olamayacağız... hepimiz heba oluyoruz... bütün bir nesil benzin pompalıyor, garsonluk yapıyor ya da beyaz yakalı köle olmuş... reklamlar yüzünden araba ve kıyafet peşindeyiz... nefret ettiğimiz işlerde çalışıyor, gereksiz şeyler alıyoruz..
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HeYeT
    HeYeT's avatar
    Erkek

Küçükken  müsamere ve temsil kolu vardı tam adı buydu sanırım  3 yıl civarı hep bu koldaydım stadyumda  o sıcağın altında beklemek hele birde etkinlik içerisindeysen gerçekten ızdıraptı.

matematik24.com
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    EdepsizPenguen
    EdepsizPenguen's avatar
    Erkek

hocam madem konuyu sen açtın öeriyide sen getir bari, nasıl olması gerek bu bayramların, dış ülkelerde nasıl kutlanıyor bi araştır sonra gel burda yaz bizde haklısın yada değilsin diye bi yorum yazalım yani sırf sana uymadı yada bi kaç kişiye eziyet oldu diye o zamanının kötü geçtiğini yada değersiz olduğunu söyleyemezsin sonuçda bu bir bilinçli olma hatırlatma meselesi, uygulamada yanlış şeyler olabilir ama bu tüm olayın yanlış olduğu sonucunu çıkartmaz, kısaca daha iyi bi önerin varsa buyur burda yaz gerekirse dilekçe toplanıp cumhurbaşkanlığına gönderilir öneride bulunulur..

Yüksek Fizik Mühendisi - Optik Sistem Mühendisi
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Dentist
    Dentist's avatar
    Erkek
    EdepsizPenguen bunu yazdı

hocam madem konuyu sen açtın öeriyide sen getir bari, nasıl olması gerek bu bayramların, dış ülkelerde nasıl kutlanıyor bi araştır sonra gel burda yaz bizde haklısın yada değilsin diye bi yorum yazalım yani sırf sana uymadı yada bi kaç kişiye eziyet oldu diye o zamanının kötü geçtiğini yada değersiz olduğunu söyleyemezsin sonuçda bu bir bilinçli olma hatırlatma meselesi, uygulamada yanlış şeyler olabilir ama bu tüm olayın yanlış olduğu sonucunu çıkartmaz, kısaca daha iyi bi önerin varsa buyur burda yaz gerekirse dilekçe toplanıp cumhurbaşkanlığına gönderilir öneride bulunulur..

1.si festival gibi olması gerektiğini söyledim. Konserler düzenlenebilir her şehirde şenlik, festival hatta panayır havasında geçebilir. Bayramı bayram gibi yaşatabilecek şeyler bunlar.

2.si sırf bana uymadığını söylemedim ek olarak az şu yorumları okursan eğer insanların da bu konudan şikayetçi olduğunu ve öneriler getirdiğini idrak edebilirsin.

3.sü sen bu şekilde kutlarsan o zamanın değersiz geçer kötü geçer. Yine şu yorumları oku; adam sırf böyle işkenceler yüzünden bayrama bayram gözüyle bakmıyor.

4.sü önerimi 1. yerde söyledim. Dilekçe toplanmaz imza toplanır hadi başla imza toplamaya.

5.si bazen konuya öyle saçma sapan şeyler söylerek geliyorsunuz ki laf sokmaya çalışan ergenlerden daha rezil bir konuma düşüyorsunuz. Zaten bu konuyu açma amacım tartışıp bir öneri ileri sürebilmek. Kendi açımdan gördüğüm bir yanlışı ifade ediyorum ve insanların düşüncesini merak ediyorum. Katılan da oldu katılmayan da oldu onlarla bir orta yol aradık. Gördüğüm bir yanlışa illa da öneri getirmek zorunda değilim ama belirtmek istedim ek olarak hocam yazdıklarımı biraz daha dikkatli okumayı başarabilirsen eğer önerimin olduğunu da kafana sokabilirsin.

Edit: Rusya'da 1 Mayıs'ın nasıl kutlanıldığına bak. Ben konuyu boş beleş bir bok bilmeden açmadım ama senin yorumda sadece boş beleş şeyler var. Bazen baris yiğite hak veriyorum forumdaki bazı konularda ve müridler hakkında. Biz tartışalım o kadar yanlışı belirtelim. Paşam gelmiş çok biliyosan öneri getir diyor. 

Dentist tarafından 17/Eki/13 20:39 tarihinde düzenlenmiştir
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RETRET
    RETRET's avatar
    Erkek

Aferin ümmet olma yolunda hızla ilerliyoruz :) kendisi 30 yaşındayken 14 yaşındaki kızı kendine karı etmiş götoşun da dediği gibi ulusal ne ulusalcı ne öyle bir şey kalmadı bu ülke tasfiye etti bunları... 1. dünya savaşında ölenlere acıyorum, bu bok için mi öldü bu insanlar...

ulan hepiniz yaşlanmışlınız size inat ben yaşlanmayacam saç da ektirecem pilates de yapacam, götümü yiyin.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Dentist
    Dentist's avatar
    Erkek
    RETRET bunu yazdı

Aferin ümmet olma yolunda hızla ilerliyoruz :) kendisi 30 yaşındayken 14 yaşındaki kızı kendine karı etmiş götoşun da dediği gibi ulusal ne ulusalcı ne öyle bir şey kalmadı bu ülke tasfiye etti bunları... 1. dünya savaşında ölenlere acıyorum, bu bok için mi öldü bu insanlar...

Hocam anlamıyorsunuz.

Biz diyoruz ki bu kutlu günlere gereken önemi ve ilgiyi gösterelim.

Bizim bayramla sorunumuz yok. Kutlanış biçimiyle sorunumuz var. Yahu az oku şu yorumları bak kendi müridlerin diyor şöyle çile böyle çile.

Peki bu günleri çile görmelerinin sebebi ne? Uygulanış ve kutlanış biçimi.

Neden değiştirmiyoruz bunu diyorum. Kutlamayalım demiyoruz, daha iyi kutlayalım diyoruz.

Ama şu yorumdan görüyorum ki ulusalcılar da artık dinciler gibi yobazlaşmış. Zamana ayak uyduramıyor. Kusura bakma valla hocam biz diyoruz daha iyi bir şekilde kutlayalım siz bir anda başlıyorsunuz 1915 kafasıyla hareket etmeye.

Edit: konuyu da hemen siyasete çekmesini de çok iyi biliyorsun valla abi ibretliksin.

Dentist tarafından 17/Eki/13 20:48 tarihinde düzenlenmiştir
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Dentist
    Dentist's avatar
    Erkek

Biz bu bayramları Protokol için mi kutlayacağız?

Yoksa halk için mi kutlayacağız?

Ya da birilerinin dayattığı şekil ve biçimle mi ?

Bi ton laf etmeden önce oturun bunu düşünün amk demek istediğim sadece bu.

Dentist tarafından 17/Eki/13 20:53 tarihinde düzenlenmiştir
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RETRET
    RETRET's avatar
    Erkek

kutladın da kutlama diyen mi oldu? prosedür haline getirenler utansın. farklı bir fikir öne sürersin sosyal medyada zorlarsın kutlama istediğin şekle döner. işin içine sıçan bürokratlardır. sen şimdiki bürokratlara ne yaptırabilirsin ki :) adamın aklı skinin tepesinde örneğin sunucunun dekoltesine takılan ayyaş hüseyin...

ulan hepiniz yaşlanmışlınız size inat ben yaşlanmayacam saç da ektirecem pilates de yapacam, götümü yiyin.
Toplam Hit: 1632 Toplam Mesaj: 19