folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Mimar Sinan Uydurma Mı?

Mimar Sinan Uydurma Mı?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    strudll
    strudll's avatar
    Erkek
    KURN44AZ bunu yazdı:
    -----------------------------

Leyla bunu yazdı:

'Tüm bilgi üç sayfa'
    Başrolün Sinan'a verilmesi süreci nasıl gelişti?
    Biz hep tek aktörlü, tek Tanrılı bir tarih tahayyül ediyoruz. Erken 20. yüzyılla birlikte Türk mimarlık ve sanat tarihini, Türk ulusunu var etme çabaları çerçevesinde yazdık. Bunu yaparken de bizden önce bu yoldan geçenlerin metodolojilerini kullandık.
    Bu metodolojileri yapanlar Rönesans'tan başlayarak dahi sanatçı mitolojisi üzerinden kurmuşlardı öyküyü. Biz de aynısını yapmak istedik. Ama elinizdeki malzeme buna uygun değil. Böyle olunca da Sinan'ı 1890'lardan başlayarak muhayyel bir kimlikle inşa ettik.

Abi bunlar yakında Atatürk'e de uydurma der. baqsana olaya

hay sen bin yaşa KURN44AZ , bu mantık emin ol ki yakında Atatürk ü de biz uydurduk zaten diyecektir. hiç şüphem kalmadı artık buna , hem bu iş için kıvamı yerinde olan bi parti de tek başına iktidara geldiine göre hiç de zorlanmazlar, en fazla senin benim gibi bi iki tane itiraz eden çıkar. yazık valla insanları aşağılamak küçümsemek bu kadar kolaymış meğer. büyük ustanın ne mimarlığı kaldı artık ne de ustalığı. hepsi deli saçması zaten dimi. Aziz Nesin in dediği gibi çoğu aptal olan bir milletten hiç böyle büyük dehalar çıkar mı! biz kimiz ki zaten, bizden bi bok olmaz!

şimdi soruyorum size (hem bu prof a hem bu konuyu açanlara hem de bunlara katılanlara) siz ne yaptınız bu ülkeye de yapanları da çekemeyip çamur at izi kalsın taktiği ile egolarınızı tatmin etmeye çalışıyorsunuz. yakında ben de bi makale yazıcam hatta kitabını basıcam, G.Washington aslında hiçbişey yapmadı amerika için onlarında böyle birisine ihtiyacı vardı o yüzden uydurdular bi taraflarından! 

boş tenekeden çok ses çıkar
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KodlayanAdam
    KodlayanAdam's avatar
    Erkek

babaa biz yokuz aslında hepsi benim kafamın içinde Ben uydurdum Mimar Sinan'ı da ben uydurdum

MATRIX laaan burasııı! :)

Hiç savaş görmemiş çocuklarla, hiç barış görüşmemiş çocuklar için adalet farklı anlamlar taşır.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    profesorburak
    profesorburak's avatar
    Erkek
    zaten hepsini kendisi yapmaz çıraklar falan yapar ama usta yaptı sayılır.örneğin resimde bi ressam nerdeyse yaşadığı günlerin onda biri kadar falan eser yapmış olabilio.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dunyahali
    dunyahali's avatar
    Erkek
    o adam benim penisimi yesin amk şerefsizi sen kime yok diosun lan it oğu it türk düşmanı :@

DiBe VuRmAyA bİrAz DaHa Az KaLdI..
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CyberJihad
    CyberJihad's avatar
    Erkek
    Camiler fln da kendi kendine olmuş...

Bana kefendir yatak,sana tabuttur havuz//Sen kıvrıl ben gideyim son Peygamber kılavuz...
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PIROMANTANRI
    PIROMANTANRI's avatar
    Erkek
    araştırmayı yapana da konuyu açana da küfredenlerin ağzına sıçayım:D  nasıl küfür yemek güzel mi?

Birgün yapacak fen şu siyah toprağı altın/Her şey olacak kudret-i irfan ile...inandım.(Tevfik Fikret/Haluk"un Amentüsü)
Toplam Hit: 3988 Toplam Mesaj: 37