folder Tahribat.com Forumları
linefolder Donanım & Driver
linefolder Mimarlık Ofisi İçin Donanımlar Nasıl Olmalı ?

Mimarlık Ofisi İçin Donanımlar Nasıl Olmalı ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kalaman
    Kalaman's avatar
    Erkek

Hocalar iyi çalışmalar herkese. Kardeşime mimarlık ofisi açacağız. Bize 1 adet autocad için laptop 17 veya 19". A4 ve A3 yazıcı ve bilgisayardan müşterilerine resim gösterebilmek için kablosuz bir şekilde tv ye bağlantı yapabileceğimiz televizyon gerekli. Bunlar için ne önerebilirsiniz? Fiyat önemli değil. Iyi çalışmalar.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    manhyak
    manhyak's avatar
    Erkek

Sadece autocad içinmi ? 3d çalışıp render almıycakmı kardeşin ? 

İş istasyonu laptoplar çok pahalı. Tavsiyem parayı laptopa yatırmaktansa sağlam bir masaüstü toplasın. Getir götür içinde ortalama bir laptop alabilir.

Yazıcı ve tv okadar önemli deyil. Wifisi olan bir tv yeterli olur.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

macbook pro + apple tv 4k + imac pro + 55 inch uygun fiyatlı 4k bir tv.

mimarlık ofisindeki ihtiyaçların.

telefonun ve bilgisayarlardan aktarım için apple tv yeterli olacaktır zaten bunlar arasında çok kolay şekilde dosya paylaşımı da yapabilirsin. 

PanxeR tarafından 16/Tem/18 20:43 tarihinde düzenlenmiştir
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    xxjokerxx
    xxjokerxx's avatar
    Erkek

en önemlisi yazıcı muadil toneri ucuz yazıcı alın makineye ilk başta vereceğiniz paradan daha önemli çünkü sürekli çıktı alacaksınız

mesela a4 a3 renki çıktı için https://www.hepsiburada.com/oki-c822n-laser-yazici-p-BD800162?magaza=Premium%20Printertoner

bir takım muadil toneri https://www.teknosarf.com.tr/oki-c822n-takim-muadil-toner

bir takımla 5000 sayfa %5 doluluğa göre düz yazı yazar siz çizim yapacaksınız en kötü 2500 sayfa yazsın 18 kuruş baskı maliyetin olur renkli olarak bedava bu piyasada

benim tavsiyem bi yazcı bide fotokopi makinesi alın tek makineye bağlı kalıp arıza yapınca kriz çıkmasın bi renkli yazıcı bi tanede siyah fotokopi makinesi alın 

okmam yazmam yok möhür yada barnak bassam olmamı
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ltcelik
    ltcelik's avatar
    Erkek

dostum-24 inç gibi monitör düşünün.. büyük projede adamın gözünüskyor küçük monitör

Din Kitaplarını Okuyup Anlayana Ateist, Okuyup Anlamayanlara "dindar" denir... Nikola TESLA.. ben mi? Ne okurum ne anlarım... Kendi kendime de uyuz oluyorum ama olamıyorum.. "Ama efsaneyi çıkarıp atarsan ve yaptıkları eylemlere bakarsan... ..Jedi'ların mirası başarısızlıktır. İkiyüzlülüktür, kibirdir."
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    JuMaN
    JuMaN's avatar
    Erkek

Bizde Canon ipf770  var a2,a3,a4 siyah ve  renkli çıktı alıyoruz gayet kullanışlı bi bakmani isterim. Sunum için tv yapabilirsiniz daha iyi oluyor mon8torleri 24 inç üzeri seçmenizi tavsiye ederim. 

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ltcelik
    ltcelik's avatar
    Erkek

Bir de A4 ile A3 arasında bir fark yok .. yani A4 te düzgün görünmeyen sığmayan resim A3 e de sığmaz.. sığmıyor yani.. A2 olsa biraz bişeye benzer  ama direk plotter daha iyi olurdu tabi ..imkan meselesi

Din Kitaplarını Okuyup Anlayana Ateist, Okuyup Anlamayanlara "dindar" denir... Nikola TESLA.. ben mi? Ne okurum ne anlarım... Kendi kendime de uyuz oluyorum ama olamıyorum.. "Ama efsaneyi çıkarıp atarsan ve yaptıkları eylemlere bakarsan... ..Jedi'ların mirası başarısızlıktır. İkiyüzlülüktür, kibirdir."
Toplam Hit: 931 Toplam Mesaj: 7
yazıcı bilgisayar