folder Tahribat.com Forumları
linefolder Bilgisayarla İlgili Diğer Konular
linefolder Mimarlik Ogrencisi İcin Laptop Tavsiyesi.

Mimarlik Ogrencisi İcin Laptop Tavsiyesi.

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mirza Efe
    _Dert_
    _Dert_'s avatar
    Erkek

Arkadaslar hala alamadık laptop...

Ekran kartı olayını takıldım biraz, ekran kartı sizce o kadar cok onemli mi?? Ekran kartına takılmam lazım mı?

Şuan baktıgım laptop özelliklerini yazayım size. 15"

999 euro  Asus N56JN                         1099 euro  Asus N550JK                                           1199 euro N550JK

Intel Core i7 4710 hq                                       4700 hq                                                               4700hq  

750gb (8gb ssd) 5400rpm                      1 tb harddisk..5400 rpm                                        1 tb harddisk..5400 rpm

8 gb ssd vermiş ben 8 gb nabıcam a.q :s iş gorur mu sizce?

8 gb DDR3L 1600MHz                           8gb   DDR3L 1600MHz (2x4)                            16gb   DDR3L 1600MHz (2x8)    

3 ram da 16gb kadar arttırılabir..

NVIDIA GeForce GT 840 2gb            NVIDIA GeForce GTX 850M (2GB)            NVIDIA GeForce GTX 850M  (2gb)

Ekran kartı 740 falan iş gorur mu? yoksa 840 dan asagıya inmeyeyim mi?

Harddisk hızları dusuk oldugundan "Samsung 840 evo 250gb "ssd alayım diyorum 130 euro.

Yoksa ben cok fazla mı ucmuşum, pahalıya mı kacmışım.

_Dert_ tarafından 29/Eyl/14 00:17 tarihinde düzenlenmiştir

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    c0nverse
    c0nverse's avatar
    Erkek

monsterın çizim bilgisayarları çok kaliteli onlara bak derim.

Converse giyen uzaylı
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    jawsap67
    jawsap67's avatar
    Erkek
    Fdumanli bunu yazdı

hocam bir de işletim sistemsiz bilgisayarlar vardı eskiden, şimdi var mı bilmiyorum ama varsa 200-300 lira ucuza alırsın

dreamspark'ten de ücretsiz indirir w8 i

var hocam hala ama her model için geçerli değil ne yazıkki.Zaten opsyonel birşey olsa kimse para vermez ona :)

Düzen hayatından memnun, düzülen ne zaman değişecek
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Caliber
    Caliber's avatar
    Homo

Hocam Freedos al da ne alırsan al. Bi' yazasım geldi şunu. O kadar lisanslı bilgisayar aldık (milletçe) sonra bir ay dolmadan gidip üstüne crackli windowz kurduk. :D

Tedbirsiz abdest bozmaya oturan, domala domala taş arar.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CaniSokucu
    CaniSokucu's avatar
    Erkek

Aynı şekilde kız arkadaşım grafik tasarım okuyor. Okula başlamadan önce macbook pro alacaktı, bir tavsiye olarak beklemesini ve okulda hangi dersleri, programları göreceğine bakmasını söyledim. Bekledi, hocası windows olabilir ama mac öneririm demiş ve şu an işini orta halli bir windowsta da halledebileceğini gördük(ufak tefek photoshop işleri falan, zaten okuldaki bilgisayarlar fazlasıyla yetiyor). Bi masaüstü toplayalım güzel de bi monitör alırız, ilk sene işini görsün satıp seneye mac alırız dedim. Aynı tavsiyeyi size de yapıyorum. İlk seneden hiçbir okulda ağır bir şekilde başlayanacağını sanmıyorum. Şöyle bir şey daha var, seneye daha yeni teknolojilerle pclerin, maclerin satışa sunulmuş olması ihtimali var. Bu ihtimali göz önüne alacak olursak dediğim gibi yapmanız daha mantıklı olabilir. Yok derseniz ki hiçbir konuda sıkıntı yok, para var 2-3 sene sonra değiştirebiliriz de, size tavsiyem macbook pro(gt750m ekran kartı olan) ve güzel bir monitör olacaktır.

Şafak 1152!
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SinusX
    SinusX's avatar
    Erkek
    _Dert_ bunu yazdı

Arkadaslar hala alamadık laptop...

Ekran kartı olayını takıldım biraz, ekran kartı sizce o kadar cok onemli mi?? Ekran kartına takılmam lazım mı?

Şuan baktıgım laptop özelliklerini yazayım size. 15"

999 euro  Asus N56JN                         1099 euro  Asus N550JK                                           1199 euro N550JK

Intel Core i7 4710 hq                                       4700 hq                                                               4700hq  

750gb (8gb ssd) 5400rpm                      1 tb harddisk..5400 rpm                                        1 tb harddisk..5400 rpm

8 gb ssd vermiş ben 8 gb nabıcam a.q :s iş gorur mu sizce?

8 gb DDR3L 1600MHz                           8gb   DDR3L 1600MHz (2x4)                            16gb   DDR3L 1600MHz (2x8)    

3 ram da 16gb kadar arttırılabir..

NVIDIA GeForce GT 840 2gb            NVIDIA GeForce GTX 850M (2GB)            NVIDIA GeForce GTX 850M  (2gb)

Ekran kartı 740 falan iş gorur mu? yoksa 840 dan asagıya inmeyeyim mi?

Harddisk hızları dusuk oldugundan "Samsung 840 evo 250gb "ssd alayım diyorum 130 euro.

Yoksa ben cok fazla mı ucmuşum, pahalıya mı kacmışım.

http://www.intel.com.tr/content/www/tr/tr/architecture-and-technology/rapid-storage-technology.html

8 gb ssd için 

Si vis pacem para bellum.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    saatci
    muaythaist
    muaythaist's avatar
    Erkek

aynı konudan ben de açmıştım, bizim hanım da mimarlık okuyor, mesajların hepsini okumadım ama, 

ben sonuç olarak asus g750j serisi bir bilgisayar aldım, ekstra 250GB da ssd aldım taktım, 

windowsu ve programları SSD'ye kurduk.

projelerinde gereken autocad, 3D max, sketchup vs programlarla sorunsuz iş görüyor.

yalnız bu 17" bilgisayar çok ağır, güzel de bir sırt çantası gerekiyor.

Ali & Dua & Zeynep'in Babası
Toplam Hit: 3907 Toplam Mesaj: 18