folder Tahribat.com Forumları
linefolder C#, Asp.Net, .Net Core
linefolder Mobil Chat Eklentisi (Xamarin)

Mobil Chat Eklentisi (Xamarin)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

Selamlar

Yaptigimiz bir uygulama icin bir chat modülü kullanmam gerekiyor. Daha önce hazir bir modül kullanan var midir? 

Aslinda firmada webex uygulamasi var, onlarin da sdk destegi var ama xamarin icin baya ugrasmak gerekiyor sanirim. Bir de socket yerine, webhook'lar var, bir webservis olusturmak lazim vs baya uzun is gibi.

Uygulamayi firmanin calisanlari kullanacak + farkli firmalara da verecekler. 

Bekledigim özellikler: direk mesaj yollayabilme, grup/oda olusturup orada konusabilme

karsidaki kisi yazdiginda "yaziyor..." özelligi

okundu-okunmadi özelligi

online-offline durumu

vs

Sifirdan yazmak istemiyorum, o yüzden hazir bir cözüm bakiyoruz 

Her türlü alternatife acigim. 

unbalanced tarafından 31/Mar/22 14:05 tarihinde düzenlenmiştir

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    dcpromo
    dcpromo's avatar
    Erkek

@yazilimci bir ara bakıyordu xamarin e sanırım, belki fikir verir

next next next install
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek
    dcpromo bunu yazdı

olay aslinda xamarin'den ziyade bu tarz hazir sistemlerin varligi ve tabi ki xamarin desteklemesi gerek. Daha önce flutter ile yaptigim uygulamada firebase kullandim, o da aslinda olabilir gibi duruyor. Ama mesela isTyping, isOnline vs olaylari icin biraz ugrasmak gerek ve yine grup/oda olustur olayini da yapmak gerek.

Suan bir döküman hazirliyorum, kullanabilecek kütüphanelerle ilgili. Proje yöneticisi karar versin neyi istiyorlarsa.. 

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TeRRoR
    TeRRoR's avatar
    Erkek
    unbalanced bunu yazdı
    dcpromo bunu yazdı

olay aslinda xamarin'den ziyade bu tarz hazir sistemlerin varligi ve tabi ki xamarin desteklemesi gerek. Daha önce flutter ile yaptigim uygulamada firebase kullandim, o da aslinda olabilir gibi duruyor. Ama mesela isTyping, isOnline vs olaylari icin biraz ugrasmak gerek ve yine grup/oda olustur olayini da yapmak gerek.

Suan bir döküman hazirliyorum, kullanabilecek kütüphanelerle ilgili. Proje yöneticisi karar versin neyi istiyorlarsa.. 

arkaya firebase dayayabiliyorsan en iyi alternatif olarak önerebilirsin. 10 tane function ile halleder bitersin, backend için daha az iş çıkar.

herkes programcı olmak zorunda değildir, lütfen bir zorunluluk gibi programlama dilleri öğrenmeye çalışmayın. yabancı dil filan öğrenin amq.// s.kimin etini yerim, kasaba minnet etmem.// ince düşünene kalın girer.//
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    FCN
    FCN's avatar
    Erkek

her seferinde oturup amele gibi baştan yazıyorum lazım olunca şu chat olayını. benimde onu modül haline getirmem lazım. signalrla hızlı bir şekilde çözebilirsin bence xamarinde de oldukça fazla örneği var. en azından iskeletini alır üzerine devam edersin

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Shephard
    Shephard's avatar
    Erkek

Biz pazarlamada tawk to yu kullanıyoruz, güzel alternatif çıkarsa bende geçebilirim.

-Antalya / Kaş / Kalkan Kiralık Tatil Villaları - Beni aramadan tatilinizi planlamayın.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Micko
    Micko's avatar
    Erkek

Merhabalar, 

Rasa kullanabilirsiniz. Hem socket hem api olarak kullanılabiliyor. Ayrıca arka tarafıdna yapay zeka çalışıyor. Öğretme süreçleri var. Biraz uğraştıyor ama güzel.

Çalıştığım firmada bir proje yaptık.

Kolay gelsin.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

dökümani dün aksam tamamlayip yolladim. Sectigiklerim: webex, firebase, sendbird ve telegram :) bakalim suana kadar herhangi bir geri dönüs almadim. 

@Micko

Rasa iyiye benziyor ama adamlar fiyat bile yazmamislar, bu tarz cözümler isimize gelmez cünkü binden fazla insan kullanacak bu chat olayini her gün on binlerce mesaj atilacak, maliyet gereksiz yere artacaktir.  Kac mesaj atip ne kadar ödüyorsun ?