folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder Mobil Hat Dolandırıcılığından Kurtulabilen Var Mı?

Mobil Hat Dolandırıcılığından Kurtulabilen Var Mı?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tuuruls
    tuuruls's avatar
    Erkek

merhaba müridler. o kadar her haber gördüğümde göstermeme rağmen bir komşumuzun oğlunun hesabından oymuş gibi konuşup annemin mobil hattından 100 küsur lira çektiler. miktar fazla değil ama tahmin edeceğiniz üzere tilt oldum olaya.

farklı hesaptan konuşup korkutmayı denedim yemedi, yaşı ufak değil veya daha önce çok yapmış deneyimli bi eleman.

karakola vs. şikayetçi olunup sosyal medyalardan son bağlanılan konumları vs. alınabiliyor mu izinli bi şekilde emniyet tarafından? binlerce lira  harcamaya hazırım davaydı vs. gerekirse.

ya da vodafone'dan çekilmiş mh' aradık fakat çekildi iptal edilemez yazıyor. vodafone tarafına baskı veya alışveriş nereden yapıldıysa o tarafa baskı sonucu iptal işlemi yaptırılabilir mi?

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

O dolandırıcılıkta telefona gelen doğrulama şifresinin girilmesi gerekiyor ve operatör şifreyi imza olarak kabul ediyor. Şifreyi verirsen sorumluluk kabul etmiyor. Savcıyla mahkemeyle falanda 100 lira için uğraşılmaz. Kaldı ki takipsizlik çıkar bir şey çıkmaz o işten.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tuuruls
    tuuruls's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı

O dolandırıcılıkta telefona gelen doğrulama şifresinin girilmesi gerekiyor ve operatör şifreyi imza olarak kabul ediyor. Şifreyi verirsen sorumluluk kabul etmiyor. Savcıyla mahkemeyle falanda 100 lira için uğraşılmaz. Kaldı ki takipsizlik çıkar bir şey çıkmaz o işten.

Tahmin ettim evet maalesef öyle fakat her alışverişte olduğu gibi bu da bir alışveriş nihayetinde. pubg mobile uc çekmiş veletler. alındığı yeri öğrenip orayla iletişime geçerek bir yere varabilir miyiz?

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Cihan
    Cihan's avatar
    Erkek

Hiçbirşey çıkmaz hocam.

Operatör sorumluluk kabul etmez.

Mobil ödemeyi kapatsın yeterli.

wordpress & sözlük
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    babayarisi
    babayarisi's avatar
    Erkek

Geçmiş olsun hocam her cep telefonu kullanıcısının yapması gereken default ayarlar;

mobil ödemeyi kapatmak

Fatura veya tarife aşımında otomatik durdurmayı aktif etmek

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    joe_black
    joe_black's avatar
    Erkek

ablama da buna benzer bir şekilde 360 lira itelemişlerdi. başka numaradan arayıp telsiz sesiyle polisim edasıyla eşimden para çekmişsiniz savcı beyin yanındayım falan diye geri almıştım 5 dkde.

sosyal medyasına girilen kişinin gidip beni hacklediler demesi lazım. ordan birş ey çıkar belki.

senin için geçmiş olsundan başka bir şey diyemeyeceğim maalesef.

eğer sosyal medya hackinden dolayı dava açılırsa mahkeme celbinde şikayet edilen ve şikayet edenin tc adres telefon vs tüm bilgileri kabak gibi yazıyor. ordan yardırabilirsin belki.

ama sen o parayı unut.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Elif - Efe
    rakkoc
    rakkoc's avatar
    Homo

Hocam sifreyi verdiğin için işlemi yapmadim/ben yapmadim deme hakkin yok. Bir ihtimal hizmeti teslim almadim, bana ürünü-hizmeti ulaştirmadilar diye deneyebilirsin. Ama bir kere arayip konuştu isen bunu işlemin yanina not düşmüşlerdir. artik buda yemez.

Bu aralar fazla yogunum. Unuttugum seyler oluyorsa affola. DM vs atın.
Toplam Hit: 836 Toplam Mesaj: 7
dolandırıcılık vodafone mobil hat