folder Tahribat.com Forumları
linefolder Android - IOS Programlama
linefolder Mobil Uygulama Geliştirme İle Alakalı

Mobil Uygulama Geliştirme İle Alakalı

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sRcN
    sRcN's avatar
    Erkek

Öncelikle mobil konularında responsive tasarımdan ötesini bilmem anlamam ilk mobil uygulama ile ilgili bi işe girme yönelimindeyim. Şimdi aşağıdaki uygulamayı ben satın alsaöm geliştirebilecek miyim? Örneğin bildirimleri kapatma ekranı, iletişim ya da firma ekle sayfası v.b. gibi yapabilirsemde 3.parti uygulamalarla mı açacağım biri şu konuda yeşillendirse sevinirim :) 

https://codecanyon.net/item/business-directory-ionic-full-application-with-firebase-backend/14681052?s_rank=4

Wordpress - SEO & Digital Marketing
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MhmdAlmz
    MhmdAlmz's avatar
    Erkek

Kodları direkt olarak almaktan mı bahsediyorsunuz yoksa sniff etmeden mi ? Yani konuyu tam anlayamadım android için yardımcı olabilirim

Andolsun kuşluk vaktine ve dindiği zaman o geceye ki, Rabbin sana veda etmedi ve darılmadı! Ve kesinlikle senin için sonu önünden (ahiret dünyadan) daha hayırlıdır. ileride Rabbin sana verecek de hoşnut olacaksın! O, seni bir yetim iken barındırmadı mı? Seni, yol bilmez iken (doğru) yola koymadı mı? Seni bir yoksul iken zengin etmedi mi? Öyle ise, sakın yetime kahretme (onu horlama)! El açıp isteyeni de azarlama! Fakat Rabbinin nimetini anlat da anlat!
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sRcN
    sRcN's avatar
    Erkek

bunu direk satın alacağım ben bana bu paket içinde source code olarak mı veriliyor ve ben bunu istediğim gibi düzenleyebilir miyim aslında tam olarak olay bu. MEvcut amacından çok daha farklı kullanılacak bu uygulama ama yapı itibari ile en yakını da bu :) yoksa decompile edip elde ettiklerimle birşey yapayım diye düşünmüyorum 18$ için uğraşılacak birşey değil :) 

https://codecanyon.net/item/ionic-mobile-app-builder/15716727?ref=CodeGenerator

birde bunu gördüm bu android studio gibi online birşey sanırım peki bu sınırsız mı? Yani bunu alsam bana her yaptığın uygulama için şu kadar daha ödeyeceksin kafasına girmeyecek değil mi :) Google ve Apple developer ücretinden başka ek bir ücret çıkacak mı bana ? 

Yetkili bi abiye benzettiğim için hepsini arka arkaya yazdım :D

Wordpress - SEO & Digital Marketing
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MhmdAlmz
    MhmdAlmz's avatar
    Erkek

Öncelikle decompile ettiğin her uygulamayı istediğin gibi kullanamıyorsun . ProGuard ile derlenen apk dosyalarını okumak çok zor. belki içinden 2-3 method yakalarsın ama düzenleme yapayım kullanayım gibi bir olay yok.

https://codecanyon.net/item/ionic-mobile-app-builder/15716727?ref=CodeGenerator

Şu derleyici gibi bişey sanırım tam anlamadım mobil olduğum için ama şöyle ki Android Studio varken bunu kullanmaya ne gerek var ? Bu sanırım hazır component'ler ile sana uygulama yapma imkanı sunuyor. 

Ek olarka Rest API bağlantısı yapabileceğini söylüyor vs vs.. 

Ihtıyacını karşılar mı bilmiyorum ama bu derleyicinin sana sundukları dışına cıkamazsın.

PhoneGap sanırım bunlar . 

Bunlar kısıtlı şeyler hocam. Istediğin herşeyi yapamazsın Mobil uygulama geliştireceksen önereceklerim şunlar

C# biliyorsan XAMARIN ile devam etmelisin 

JAVA biliyorsan da kesinlikle Android Studio.

Başka dile vs gitmene gerek yok JavaScript ile PhoneGap uygulamalar yazılıyor ama ne kadar iyi bilmiyorum hiç çalışmadım. Ama kısıtlı olduğunu biliyorum. Bu attıkların da phoneGap gibi bişey sanırım.

Mobil Uygulama yapacaksan zaten IDE para vermiyorsun.. Android Studio beleş zaten. XAMARIN C#'ın idesi ve Visual Studio kullanıyor diye biliyorum ona ücret ödeyebilirsin.

Sonuç olarak JAVA biliyorsan ve Android Studio ki Android'in (Google) kendi idesi sadece Google Developer Hesabı için 25$ mı ne ücret ödemen gerekiyor. Daha sonra cebinden herhangi birşey çıkmaz.

Elinde APK'lar varsa hiçbir şekilde kod çekemezsin yada düzenleme yapamazsın. Sadece adamın Örneğin X ekranında yazdığı güzel bir yapıyı alırsın. Onun için de Saçlarını yolman gerekebiliyor bazen :D

Ben bi kere Aranan kişinin Telefon numarasını vs çeken bi uygulama bulmuştum APK'sı ile. Uygulama sadece gelen aramayı normal Android Işletim sistemine ait olan arama ekranına getirmeden kendi Uygulamasında acıyordu. Bunu alana kadar 7-8 gün uğraştım.. 

0 dan yazmak en iyisi :) Android de çok zor birşey değil 3-5 güne öğrenirsin gerisi tecrübe zaten. hiçbir şekilde PhoneGap 'a bulaşmadan Android'in kendi prosedürlerini uygulamanı tavsiye ediyorum :D

Andolsun kuşluk vaktine ve dindiği zaman o geceye ki, Rabbin sana veda etmedi ve darılmadı! Ve kesinlikle senin için sonu önünden (ahiret dünyadan) daha hayırlıdır. ileride Rabbin sana verecek de hoşnut olacaksın! O, seni bir yetim iken barındırmadı mı? Seni, yol bilmez iken (doğru) yola koymadı mı? Seni bir yoksul iken zengin etmedi mi? Öyle ise, sakın yetime kahretme (onu horlama)! El açıp isteyeni de azarlama! Fakat Rabbinin nimetini anlat da anlat!
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kız Babası
    kuytul
    kuytul's avatar
    Erkek

ben de vb.net biliyorum. ve mobil uygulama geliştirmek istiyıorum.

araştırmdığımda "mobincube.com" buldum. hiç kullanan var mı acaba?

instagram.com/yks.rehberlik >> YKS Rehberlik ve Eğitim Koçluğu için takipte kalın ;)
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kvasir
    kvasir's avatar
    Erkek

Ionic bu, JAVA ile yazılmamış yani. (Hybrid app)

Bu uygulamanın geliştirmesi kolay olur çünkü Ionic için GUI olan araçlar var (Creator var mesela), Ionic angular framework kullanır. (Haliyle Typescript desteğide var [bu anahtar kelimeleri yazıyorum ki google eyler ayrıntılı incelersin])

Phonegap/Cordova köprüsü kullanır. (Hangi bileşenlerin native'e nasıl dönüştürüleceği muhabetti köprü tarafından halledilir).

Bu tarz projede kullanacağını düşündüğüm listesi, gridi,notification'ı gibi konularda tutorialları mevcut. Her hafta düzenli biryerlerde birşeyler yayınlıyorlar.

Fullstack javascript muhabbetine ortaya çıkmış muadilleri React Native, NativeScript'tir (Bunlar ionic'e göre daha native köprülere sahipler. Hatta bu nedenle bileşen çeşidi sıkıntıları var şuan). Daha bir sürü muadili varda bunlar en bilineni. İstersen muadili sende yazarsın zaten. 

Ionic bir kere yaz her yerde kullan mantığına dayanır, native'e dönüştürdüğü bileşenleri Android veya iOS'ta en uygun şekilde gösterir. Diğer muadili dediklerim platforma göre ayar gerektirir.

Ben online arayüzlü bir araç denemiştim geçen sene, baya kolaydı birşeyler oluşturmak. Şimdi olay nedir bilmiyorum, vardır illa desktop uygulamaları. (öylede bir uygulama indirdiğimi hatırlıyorum ama ayrıntıları hatırlamıyorum)

Projenin kapsamı nedir bilmiyorum, ufak çaplı birşeyse al kullan bunu. öbür türlü planlar büyükse front-end ionic back-end firebase yapmazdım ben.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tutum
    tutum's avatar
    Erkek

çizik

https://youtu.be/-bvKwS7GeVs
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MhmdAlmz
    MhmdAlmz's avatar
    Erkek
    tutum bunu yazdı

çizik

hocam dikkat :D bunun yüzünden  48 saat ban yemiştim sağ altta favori buttonu var :D

Toplam Hit: 1372 Toplam Mesaj: 8
mobil uygulama