folder Tahribat.com Forumları
linefolder Android - IOS Programlama
linefolder Mobil Yazılım Öğrenmek İsteyen Var Mı

Mobil Yazılım Öğrenmek İsteyen Var Mı

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    LhaNeT
    LhaNeT's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

+1 Öğrenmek isterim 

Büyüklük odur ki hiç kimseye iltifat etmeyeceksin, hiç kimseyi aldatmayacaksın, memleket için gerçek ülkü neyse onu görecek, o hedefe yürüyeceksin. Herkes senin aleyhinde bulunacaktır. Herkes seni yolundan çevirmeye çalışacaktır. İşte sen bunda karşı koyuşları yok eden olacaksın. Önüne sayılamayacak güçlükler yığacaklardır. Kendini büyük değil küçük, zayıf, araçsız, hiç sayarak, kimseden yardım gelmeyeceğine inanarak bu güçlükleri aşacaksın. Ondan sonra sana "büyüksün" derlerse, bunu diyenlere de güleceksin. Atatürk'ün Söylev ve Demeçleri, s. 112 - Zafer, zafer benimdir diyebilenindir. - Mustafa Kemal Atatürk 1881 - ∞
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SUPERBICO
    SUPERBICO's avatar
    Erkek
    Varg bunu yazdı

hocam flutter daha yeni ne olacağı belli değil. senin için risk olmasın?

Arkasında google var hacı :) asıl diğerleri risk

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo
    iLLuMiNaTi bunu yazdı

Native olacaksa javayı tercih etmek istemiyorsanız neden google amcanın desteklediği ve resmi olarak açıkladığı kotlin değil ? Ki kotlinde artık türkçe kaynak imkanıda aman aman olmasada temeli için gayet var.

Native olmayacaksa örneğin neden c# değil ? Hem cross platform imkanı hem unity kısmı ?

bahsettiğin xamarin se kanser ediyor hocam, daha en temel şeyleri yaparken zibilyon tane sorunla karşılaşıyosun. ben çok sevmeme rağmen sikerler diyip bırakmıştım.

29.99cm, titanyum kaplamalı, çift damarlı, su ve yağ soğutmalı.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    dcpromo
    dcpromo's avatar
    Erkek

@MhmdAlmz reis senin taştaşlar büyük ben beginner seviye için dedim bak son cümleme :D Sen destek olacaklardansın :D 

@Varg hocam benim aklımda bikaç proje vardı para ile yaptırınca param yok çok pahalılar mobilcilere desem he he yapak deyip sonra mesajlara cevap vermiyorlar :D O yüzdendir ki kendim başladım bişeyler çıkıyor yavaştan.

@MuhammeT Udemy de eğitimi var. Klasik hepsi önce Dart dilinin temelini anlatıyor if else for while vs vs. sonra flutter a geçiyor ne nasıl yapılır nedir ne değildir diye. Ha eğitmenler doyurucu mu anlatıyor? hayır. Zaten yeni sistem olduğundan kimse tamamen süper bilmiyor yabancılardan başka...

@BerkayCit Banlarlar. Başka nerden kominiti kuracaksak ameka... 

@RitmFarbRacourci Kaotik gitmiyor. Standart Udemy eğitimleri başlangıç olarak dart kullanımını anlatıp sonradan fluter a geçiyor. Orada ise flutter ın sitesi var oradan düzenli sıra ile gidilebildiği gibi sırasız da gidilebilir çünkü sana yapacağın projede ne lazım o önemli. Yapacağın şey için laızm olanı bulup öğreniyorsun. Flutter eğitimleri bitince zaten sana genel anlamda lazım olanları eğitmen anlatmış oluyor sen üstüne yürüyorsun.

@iLLuMiNaTi hocam ben profesyonel nedenler ile başlamadım buna. İlk programlama deneyimim oluyor gerçek anlamda bu ve benim amacım mobil program yazmak o yüzden c# değil. Neden kotlin değil? bilmiyorum öneren olmadı. Flutter ı yabancı kaynaklar da övmekteler. Bilmiyorum sonu nereye gider. @yazilimci ağabey in önerisi ile başladım ve iyiki de başlamışım istediklerimi kendi başıma (burası önemli :D ) yapabiliyorum bir nebze. Genel mantığı öğrenirsem bu flutter da biterse zaten diğerlerine geçiş yapmak zorlamaz heralde önemli olarak bir yerlerden başlamak lazımdı, başladım.

@end hocam dediğin gibi aynen. Ben başlarda hepsini öğreneyim diyordum da deniz derya nereye öğreniyorsun... Projeye başladım bu ne nasıl yapılır diyerek gidiyorum...

başlamak isteyen hocular nasıl edelim napalım kominiti için? 

dcpromo tarafından 22/Nis/19 08:34 tarihinde düzenlenmiştir

next next next install
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    moustache
    moustache's avatar
    Erkek

Bende fluttera başladım baya iyi gidiyor bi proje olursa dahil olurum bende

buralar eskiden dutluktu..
Toplam Hit: 3832 Toplam Mesaj: 16
yazılım öğrenme kominiti dil soru cevap birlik gelişim