Model Ucak

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Freak
    Freak's avatar
    Erkek

benimde baya isteğim var. carbon kesimi için bizim bir abi var.

dalış malzemeleri yapıyor carbondan 

palet zıpkın şimdilerde ise bisiklet olayına girmeye çalışıyor :) 

olmazsa ona bi sorayım. ben aslında direk benzinli falan alayım istedim nasıl olacak bu işler bir eğitim meğitim oluyor mu ? 

bağlı olduğum tek örgüt İNSANLIK
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    futurist
    futurist's avatar
    Dişi
    Freak bunu yazdı

benimde baya isteğim var. carbon kesimi için bizim bir abi var.

dalış malzemeleri yapıyor carbondan 

palet zıpkın şimdilerde ise bisiklet olayına girmeye çalışıyor :) 

olmazsa ona bi sorayım. ben aslında direk benzinli falan alayım istedim nasıl olacak bu işler bir eğitim meğitim oluyor mu ? 

türk hava yollarının yada belediyelerin açtığı kurslara gidiyorsun (ücretsiz)

özeldede vardır ama bilgim yok o konuda

hazır proje var kağıtta. hazır kesimli tahtalar geliyor. projeye göre yerlerine yerleştirip kaplıyorsun.

yarışmalar oluyor istersen katıl. derece alırsan avrupada da var ona gidersin ama yol parası falan cebinden tabi.

hobi olduğundan destek yok

karbona gelince bu yapılanların bir üst leveli

bu şekilde bir kere proje okumayı öğrendikten sonra direk karbondan yapman daha mantıklı. hafif, esnek.  ama pahalı tabi.

Sanmasınlar yıkıldık, sanmasınlar çöktük. Bir başka bahar için sadece yaprak döktük. (Mevlana)
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sniperscope
    sniperscope's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    futurist bunu yazdı

kullandığın aletlerinde fotosunu koyarmısınız.  birde maliyet olarak ne kadar gidiyor bir uçak ? kaba taslak fikir

Acikcasi, hayatimda ilk defa model ucak yapiyorum.

Ne malzeme gerek bilmiyorum, sadece o an icin "su, su lazim" diye dusunuyorum ve gidip aliyorum. Ama suana kadar aldiklarimi yazarsam,

Guzlu bir ahsap yapistiricisi, bol miktarda toplu igne, model bicagi, bol miktarda ve cesitli turde zimpara kagidi, matkap.

Ne kadar para gitti? hmmmmm suana kadar yaklasik 150tl gitmistir (Matkap daha onceden vardi o yuzden saymiyorum).

Geriye ne kaldi?

8 kanalli uzaktan kumanda ve alicisi,

ESP

Motor,

6 adet 1.5kg servo

ve dis kaplama maddesi.

Ama acayip zevkli. Insan zamanin nasil gectigini anlamiyor bile, bi bakmisim 3 saat gecmis haberim olmadan.

"Yer yuzunde hic bir pislik yoktur ki; altindan bir yahudi cikmasin" Adolf Hitler... "Turkiye de hicbir pislik yokturki altindan cemaat cikmasin" SniperScope "Nerede yavşak, hırsız varsa hepsi Allahçı" Fazil Say
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Freak
    Freak's avatar
    Erkek

kursa gitmeden alamıyormuyuz bu uçakları ? mesela başlangıç için ne önerilir ? bu kumanda mumanda demişsiniz de bunların hepsi uçağın içinde mi geliyor ? bak şimdi merak saldım. tesbihle uğraşacağıma bunla uğraşırım daha iyi :)

bağlı olduğum tek örgüt İNSANLIK
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sniperscope
    sniperscope's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    Freak bunu yazdı

kursa gitmeden alamıyormuyuz bu uçakları ? mesela başlangıç için ne önerilir ? bu kumanda mumanda demişsiniz de bunların hepsi uçağın içinde mi geliyor ? bak şimdi merak saldım. tesbihle uğraşacağıma bunla uğraşırım daha iyi :)

Kumanda sende kaliyor ;)

geri kalan hersey ucagin icine giriyor.

"Yer yuzunde hic bir pislik yoktur ki; altindan bir yahudi cikmasin" Adolf Hitler... "Turkiye de hicbir pislik yokturki altindan cemaat cikmasin" SniperScope "Nerede yavşak, hırsız varsa hepsi Allahçı" Fazil Say
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sniperscope
    sniperscope's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Son zamanlarda is yogunlugundan dolayi pek ilgilenemedim ucagin son hali.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yunusemre
    yunusemre's avatar
    Erkek

Var mı yeni gelişmeler

"Programcılar saatler boyunca çalışmak zorunda kalmalarına engel olacak sistemler tasarlamaya saatler boyunca uğraşırlar." David Allen
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MhmdAlmz
    MhmdAlmz's avatar
    Erkek

Ek olarak Dökümantasyon olarak sunabilir misin ? 

Andolsun kuşluk vaktine ve dindiği zaman o geceye ki, Rabbin sana veda etmedi ve darılmadı! Ve kesinlikle senin için sonu önünden (ahiret dünyadan) daha hayırlıdır. ileride Rabbin sana verecek de hoşnut olacaksın! O, seni bir yetim iken barındırmadı mı? Seni, yol bilmez iken (doğru) yola koymadı mı? Seni bir yoksul iken zengin etmedi mi? Öyle ise, sakın yetime kahretme (onu horlama)! El açıp isteyeni de azarlama! Fakat Rabbinin nimetini anlat da anlat!
Toplam Hit: 4021 Toplam Mesaj: 29
rc model ucak spitfire