folder Tahribat.com Forumları
linefolder Network - İnternet
linefolder Modem Ayarlama Yardım Lazım

Modem Ayarlama Yardım Lazım

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    dcpromo
    dcpromo's avatar
    Erkek

Merhabalar iyi akşamlar müridler, network bilgim çok da iyi olmadığından bir noktada yardım lazım . Durum şu : telekom altyapıu çekmedi falan çok firmayı aradım sonunda KentNet diye bi firmadan internet hizmeti alabildim. 

Fiber kabloyu bina altı kabine girmişler  sfp ile de D-Link Dsg-1100-10/ME switch e girmişler. 1  numaralı portta da benim evin kablo takılı.  Evdeki modem de yine D-link  DIR-615. Kullanıcı adı şifre vs girip net e çıkabiliyorum ama modemin bok gibi olduğğu kanaatindeyim zira mobil bağlantı (wifi çekim gücü iyi olsa da sayfa yüklemekde zorlanıyor) ağda 3 telefon 1 masaüstü pc var.  Oyunlarda ping 100 civarında ama anlık olarak bi kaç dakikada bir 300 leri buluyor sonra normale dönüyo sonra loop halinde devam. Ben elimdeki TpLink modemi takıp kullanayım dedim ama yapılandırmasını mı beceremedim bilemiyorum net e çıkamadım. Aradım soruyorum nası yapcaz diye uyumlu değildir tplink falan diyorlar. Şimdi bunun ayarlarını detay olarak nasıl görürüm ben acaba? 

TpLink modemde yapılandırma yapayım deyince bana servis sağlayıcı diyo listede trcll vodafone ttnet vs var ama kennt net yok. Other i seçiyorum wlan ID falan soruyor tabi bildiğim kadarıyla doldurup okeyliyorum ama yok net e çıkamıyor. 

Fikir ve yorumlarınızı bekliyorum. 

next next next install
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    dcpromo
    dcpromo's avatar
    Erkek

Lan4\WAN portunun köprü mod için olacağına karar verip denemeyi bırakmıs bulunuyorum. 

SATILIK TpLİNK TdW9970 Modem var :)

next next next install
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Gececi
    NighT_JudGe
    NighT_JudGe's avatar
    Erkek
    ilteris bunu yazdı

Lan4\WAN portunun köprü mod için olacağına karar verip denemeyi bırakmıs bulunuyorum. 

5 MT  hdmı 500 GB 2.5 "  hdd kablosuz  alıcada  var :D 

Cahildim Dünyanın Rengine Kandım
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    dcpromo
    dcpromo's avatar
    Erkek
    NighT_JudGe bunu yazdı
    ilteris bunu yazdı

5 MT  hdmı 500 GB 2.5 "  hdd kablosuz  alıcada  var :D 

Bitmedii yanında 1 adey 60W Havya + Stand 1.5 er metre 2 adet patch cat 5E kablo :D :D 

next next next install
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Metanet
    Metanet's avatar
    Erkek

Modem vdsl2 uyumlu mu? :)

Burda cok felsefi bir yazi yazdigini dusun , ne sen yorul ne de ben yorulayım. İş yapılmayacaklar listem : hipokondriyak
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    dcpromo
    dcpromo's avatar
    Erkek
    Metanet bunu yazdı

Modem vdsl2 uyumlu mu? :)

her türlü uyum var hocam her türlü kombin yapıldı sonuc fail :D  Wan dan nete çıkabilen varsa atlıcam biyerlerden :D

next next next install
Toplam Hit: 10932 Toplam Mesaj: 6
internet yardım d link kurulum ayar tplink