Modem Port Açma Sorunu

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cemkrc
    cemkrc's avatar
    Erkek

Merhaba arkadaşlar, modemimde bir türlü port açamıyorum. Superonline kullanıyorum modemime gelen ip 217 li bir ip fakat port açarken (22, 80, 443, 993) portlarını teker teker denedim ve sonrasında da https://portchecker.co/check  sitesinden kontrol ediyorum ama port kapalı olarak gözüküyor. Müşteri hizmetlerini 4 kez aradım burda sorun görünmüyor aktif olarak görünüyor deyip duruyorlar bu konuda sonuca ulaşan ya da önerisi olan var mı?

Sabit ip alsam sorunum çözülür mü?

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    YekteranBaymedir
    YekteranBaymedir's avatar
    Homo

modemde gördüğün WAN IP ile https://whoer.net/ bu adreste gördüğün IP aynı değil ise CGN NAT (tek IP'yi bir sürü kişiye bölüştürme kabaca) arkasındasın

onun da tek çözümü sabit IP

sabit IP'ye yönelmeden önce sorunu anlamak lazım

(DMZ falan açma güvenlik riski)

YekteranBaymedir tarafından 12/May/18 00:42 tarihinde düzenlenmiştir
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    aylmz
    aylmz's avatar
    Erkek

DMZ yi aç, tüm hepsi açılır

binin yarısı beş yüz o da bizde yok
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Herbokolog
    KaptaN
    KaptaN's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

hocam bende turknet kullanıyorum port açamadım cgn mevzusu vardı   onun yerine 

https://ngrok.com/ diye birşey kullandım işe yarıyor  free ve paralı hali var gayet güzel .

burada nasıl kullanılacağını anlatıyor

@edminkardes kardes önermişti kendisine bir kez daha tişikkir ediyorum .

https://www.youtube.com/watch?v=bnIs7q_-Olc

KaptaN tarafından 12/May/18 00:43 tarihinde düzenlenmiştir
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TheKorsans
    TheKorsans's avatar
    Erkek

Çözebildin mi hocam, modem firmanın verdiği modem mi? cgnat dalgasını kontrol ettin mi? ip statik değilse çok yüksek ihtimal cgnat dahilindesindir. 

TheKorsans tarafından 12/May/18 03:17 tarihinde düzenlenmiştir

Hayattaki yegane üstünlüğüm, Türk doğmaktır.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cemkrc
    cemkrc's avatar
    Erkek

Cevaplar için hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim arkadaşlar lakin sorunum tam olarak çözülmedi. 

DMZ yi açıp denedim yine port kapalı olarak gösteriyor bu site :/  Modem sayfasındaki ip adresim ile showip.net üzerinden sorgulattığım ip adresim aynı sanırım cgnat dahilinde değilim.

@Kaptan müridin önermiş olduğu ngrok u deniyorum ama dönüp dönüp duruyor bağlantı kuramadı bi türlü 

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cemkrc
    cemkrc's avatar
    Erkek

Evet arkadaşlar port açma işi yalan oldu bugün tekrar müşteri hizmetleri ile yarım saat görüştüm ama nafile bir türlü port açılmıyor.

Ngrok kullanmaya karar verdim ama 192.168.1.5:8123 portundan bir yayınım var bunu dışarıya bir türlü açamadım. Ngrok kullanımı hakkında pek dökümanda yok internette. Bu konuyla ilgili tecrübesi olan var mı?

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    YeniHarman
    YeniHarman's avatar
    Erkek

Sadece nat ayarları yeterli değil. Modemin firewallından WAN->NAT portu ayarlarını da yaptınız mı?

Olaylara karışmayın!
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cemkrc
    cemkrc's avatar
    Erkek
    YeniHarman bunu yazdı

Sadece nat ayarları yeterli değil. Modemin firewallından WAN->NAT portu ayarlarını da yaptınız mı?

Nat menusu bulunmuyor hocam modemde o yuzden yapmadim. ZTE marka bi modem superonlinenin verdigi

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    dcpromo
    dcpromo's avatar
    Erkek

bu iss lar kendi verdiği modemlerden mi kullanıyorsun? Eğer öyle ise bunların yetkili teknik servis şifresi var o kullanıcı adı ve şifre ile giriş yapınca daha fazla menü geliyor kısıtlamasız hesap yani. Ona bakmak laızm. 

next next next install
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cemkrc
    cemkrc's avatar
    Erkek
    ilteris bunu yazdı

bu iss lar kendi verdiği modemlerden mi kullanıyorsun? Eğer öyle ise bunların yetkili teknik servis şifresi var o kullanıcı adı ve şifre ile giriş yapınca daha fazla menü geliyor kısıtlamasız hesap yani. Ona bakmak laızm. 

Hocam müşteri hizmetlerine de açtırdım ama nafile :/ onlarda modem arayüzüne girip açıyorlar

Toplam Hit: 5865 Toplam Mesaj: 11
port açma sorunu