folder Tahribat.com Forumları
linefolder Network - İnternet
linefolder Modem, Port, Bağlantı Çıkmazı

Modem, Port, Bağlantı Çıkmazı

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    alp
    alp's avatar
    Erkek

Merhaba arkadaşlar..

Pikatel ComboMax modemim ve static Ip numaram var..

Amacım Modemde port açıp Static IP'me bağlanmaya çalışan kullanıcıları yerel ip'de istediğim porta yönlendirmek.
    Kısacası winsock ile ADSL kullanan iki uzak bilgisayarı bağlamak

İnternette bu modemde nasıl port açılacağı hakkında birsürü bilgi var hepsini uyguladım, yetkili servisi arayıp birebir destek aldım, tüm güvenlik duvarlarını kapattım ama gel gör ki olmuyor..

Sorunun winsock ile ilgili kodlarımda olmadığını biliyorum. Sanırım sorun port açmada.. Çünkü VPN bağlantısı yapmaya çalıştığımda da ilgili portun açık olmadığı uyarısı alıyorum. Bahsettiği portu sitelerden gördüğüm, teknik servisten aldığım talimatlara göre açmama rağmen yine ilgili portun açık olmadığını söylüyor. Ben de sorunun port açmada olduğunda karar kıldım.

Bu modemde nasıl port açarım diye sormayacağım çünkü 312234 tane yöntem denedim. Şunu sorayım, Adamakıllı istediğim portu açabildiğim, port açmada sorun yaşamayacağım bir modem tavsiyeniz var mı?

Ya da "bak ben rahatlıkla istediğim portu açıyorum, gel deneyelim winsock olayını" diyebilecek biri var mı?

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    fearlessalien
    fearlessalien's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Adam akıllı modem mi dedin?

Ben de ZyXel diyorum.Profesyonel olarak sorunsuz kullanılabilecek, modem firmalarından piyasada olanların arasında bence 1 numaradır.

Modemi almayı düşünürsen model konusunda yardımcı olurum.

"Söz konusu vatan ise, gerisi teferruattır"
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    alp
    alp's avatar
    Erkek

istediğim zaman firewall'unu kapatıp port açabilecem di mi :D Ayrıca hangi modeli tavsiye ediyosun?

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Martech
    Martech's avatar
    Erkek
    Hocam .. 4 tane modemim var 
    xyxel .. tavsiye etmem hw660 t1 modelinde port konusunda yine sikinti yaratir.
    siemens 6520 .. cok iyi modem .. siddetle tavsiye ederim . port konusunda herhangi bir sikinti yasamassin wan destegide mevcut.
    ve benim en sevdigim alet.) ( linksys cisco wag160n ) cisco urunudur modem budur.)  paran varsa bunu al .. pisman olmasinn port acmakda kolay
    ve zoom x5 .. artikin zoom alma cunki tr den cekiliyor. .) 
    linksys cisco wag160n .) al paraya kiyip benim gibi
Toplam Hit: 1920 Toplam Mesaj: 4