Modeme, HDD Bağlamak

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    C10H15N
    C10H15N's avatar
    Homo
    zalimadam bunu yazdı

ben çok denedim 4 tane modemle.

letogoda modem alıp satıyordum 1 tb hdd yi 3.0 ile bağladım vdsl2 modeme kaliteli zte filan vardı.

sadece telekomun sattığı zte modem çalıştırdı ondanda verrim alamadım.

herzaman dandik bir laptoba yada kasaya server 2008 kurup paylaşıma açmak işimi çözdü.

diğer türlü modeme ya android yada iphone bağlanma sorunu yaşatıyordu.

özellikle elektrikler gidip geldiğinde rezil ediyordu.

sanırım birçok modem hddyi samba ile paylaştırıyor.

windows gibi stabil çalışmıyor.

ha şunuda ekleyeyim:

64 gb gibi bir flaşın varsa flaş az enerji tükettiği için modemler daha sorun suz çalıştırıyor.

ama ne olursa olsun her evde uygun fiyatlı nas yada server 2008 bulunmalı. 

ilaç gibi her işi çözüyorsun.

kafama göre kullanıcı açıp ilgili klasörlere yetki veriyorum.

torrentler şu kullanıcı ile şu klasöre. yedekler şu klasöre filan.

vnc ile mobilden bağlanıp istediğimi yapıyorum filan.

kısaca nasıl ki en baba smart tv internette tat vermiyor ya. illa sağlam medya box yada hdmi ile tv ye bağlı windows daha rahat geliyorsa.

modeme de hdd bağlamak çok tat vermiyor

Atom işlemcili 2 gb ramli ikinci el bir bilgisayar alsam iş görür mü?

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zalimadam
    zalimadam's avatar
    Erkek
    C10H15N bunu yazdı
    zalimadam bunu yazdı

Atom işlemcili 2 gb ramli ikinci el bir bilgisayar alsam iş görür mü?

fazlası ile görür. win 7 kurarsın. güç ayarlarını yüksek performans ıvır zıvır diki kapatma süresini iptal edersin. 

köpek gibi torrent çeker. yedek alır herşey yapar. 

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo

modeme okuma yazma hızı iyi bir flash bellek tak, eğer onda bu sorunu yaşamıyorsan modem usb portuna yeterince güç veremiyor olabilir. 

hdd yi harici olarak beslemen gerekir bu durumda. usb portundaki 0.5 amper hdd ye yetmez

29.99cm, titanyum kaplamalı, çift damarlı, su ve yağ soğutmalı.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dalyKadir
    dalyKadir's avatar
    Erkek
    yolbulucu bunu yazdı

modeme okuma yazma hızı iyi bir flash bellek tak, eğer onda bu sorunu yaşamıyorsan modem usb portuna yeterince güç veremiyor olabilir. 

hdd yi harici olarak beslemen gerekir bu durumda. usb portundaki 0.5 amper hdd ye yetmez

Bende bundan şüpelenirim. Eğer elinde elektrik beslemeli bir usb hub var ise onu tak onun ile dene. 

birde aynı anda erişim sayısı nedir ? tek bilgisayar ile mi deniyorsun ?

Modeme telekomdan mı aldın ?

ISP'ler modem üreticileri ile anlşama yaparken malın ucuzunu ürettiririyorlar. Örneğin normalde modemin cpu su 3ghz iken, ttnet için üretilenler de 1.6-1.8 ghz lik cpu koyabililiyorlar. bunun gibi ucuza kaçılmış chip setler de verimsizliğe neden oluyor olabilir.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    C10H15N
    C10H15N's avatar
    Homo
    yolbulucu bunu yazdı

Ben ucuza getiririm. kendi bulutumu diye düşündüm ama ikinci el nas veya bi server olarak kullanılacak bilgisayar daha mantıklı çünkü 300 gb veriyi koyacak bir usb bellekte aynı fiyata gelir. 

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo
    C10H15N bunu yazdı
    yolbulucu bunu yazdı

Ben ucuza getiririm. kendi bulutumu diye düşündüm ama ikinci el nas veya bi server olarak kullanılacak bilgisayar daha mantıklı çünkü 300 gb veriyi koyacak bir usb bellekte aynı fiyata gelir. 

300 gb veri koyacak flasha gerek yok.

şimdi sen önce bi flash bellek tak modeme, gb farketmez. ona bi dosya at bak hızı nasıl. eğer hız iyiyse güç yetmiyodur. 

eğer sorun güçse bitane şunun senin diske göre olanından al. kırmızı usb yi 2-3 amperlik bi tel şarj aletine takıp güç ver alete, düzelir muhtemelenke

https://urun.n11.com/kablolar/ak-112007-usb-y-baglanti-kablosu-2-x-usb-a-erkek-1-x-usb-b-erk-P423008882?gclsrc=aw.ds&&gclid=CjwKCAjwq_D7BRADEiwAVMDdHqk6gItPpez491MO5GpNZkaUbFRE9LCXj4gJyMrSkOyY6DLeiCZicxoCHV0QAvD_BwE

29.99cm, titanyum kaplamalı, çift damarlı, su ve yağ soğutmalı.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    C10H15N
    C10H15N's avatar
    Homo

Evdeki ölmeye yakın bir bilgisayara Windows 7 Super Lite kurup, smb ile dosya paylaşımı ile ufak bir nas sistemi kurdum. daha performanslı bir yol oldu.  ayrıca bilgisayada wifi paylaşma özelliği ile evdeki çekmeyen yerlerede wifi ulaştırıyorum artık.

C10H15N tarafından 25/Eki/20 15:27 tarihinde düzenlenmiştir
Toplam Hit: 9302 Toplam Mesaj: 18
modem