folder Tahribat.com Forumları
linefolder İnternet Güvenliğine Giriş
linefolder Modemi Access Point Yapmak Hakkında

Modemi Access Point Yapmak Hakkında

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Meczup
    1049
    1049's avatar
    Homo

Beyler elimde bir airties modem bir de uydunetin verdiği netmaster modem var. Ben airties i access point olarak kullanmak istiyorum. İnternette bununla ilgili tonla döküman var ancak netmaster ın ip aralığını 192.168.0.1 - 192.168.0.105 olarak kısıtlayıp airties modemin başlangıcını 192.168.0.200 le başlatınca airties modeme hiçbir şekilde erişemiyorum. IPv4 adresi 169.169.254.200 gibi saçma sapan bir şey oluyor. 

DHCP sunucusunu sonlandırınca varsayılan ağ geçidi de kaybolup gidiyor. 

Bundan öncesinde diğer yaptıklarım da, modemin bağlantısını bridge olarak ayarlayıp Mesh den uydunetin modemi tanıttım. Ancak işte belirttiğim sorundan ötürü bir türlü devamı gelmedi.

Bunu nasıl düzeltebilirim?

dudaklarına değen yağmur bir parça rujundan çalar. dudaklarına değen yağmur bile, bir parça rujundan çalar. benim değemediğim o dudaklarına değen yağmur, bir parça rujundan çalar. // bi gün buralarda yeni bir ağaç yeşerecek ve biz gölgesinde mürekkepler tüketeceğiz //
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    joe_black
    joe_black's avatar
    Erkek

airties vs ciscoda yapmıştım. önce airtiese girip type mı ne vardı onu router yerine AP seçtim. akabinde cisconun ipini airtiese girdim. o zamanlar pek haşır neşir değilimdim en kolayına kaçtım wifinin şifresini kaldırdıydım :D

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Meczup
    1049
    1049's avatar
    Homo

Tamamdır sorunu çözdüm bridge yerine dhcp modunu kullanmalıymışım adsl kısmında. Bir de ssid adıyla şifre aynı olunca otomatik olarak ağa katılıyor. Bu sayede evin her köşesinde full çekiyor.

dudaklarına değen yağmur bir parça rujundan çalar. dudaklarına değen yağmur bile, bir parça rujundan çalar. benim değemediğim o dudaklarına değen yağmur, bir parça rujundan çalar. // bi gün buralarda yeni bir ağaç yeşerecek ve biz gölgesinde mürekkepler tüketeceğiz //
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    csfrt
    csfrt's avatar
    Erkek

hocam bizde de iki modem var biri zyxel biri airties zyxeli ttnet verdi evde de airties vardı şimdi kablosuz olarak airtiesi ap olarak kullanma şansımız var mı? sadece adaptörünü takıp ağı tanıtıp dağıtabilir miyim?

ruh eşi çok sıradan, bana suç ortağı lazım.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Meczup
    1049
    1049's avatar
    Homo
    csfrt bunu yazdı

hocam bizde de iki modem var biri zyxel biri airties zyxeli ttnet verdi evde de airties vardı şimdi kablosuz olarak airtiesi ap olarak kullanma şansımız var mı? sadece adaptörünü takıp ağı tanıtıp dağıtabilir miyim?

http://www.technopat.net/2013/01/10/airties-modeminizi-access-point-olarak-ayarlayin/

şöyle bir göz at hocam. internette bununla alakalı çok sayıda döküman mevcut zaten. Özellikle ethernet kablon varsa işin daha da kolaylaşır.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NuLL29
    NuLL29's avatar
    Erkek

Hocam birinin zararı bile çok. ikisini birden kullanmayın..

.::::Tesadüfen Doğdum Mecburen Yaşıyorum Zorudan Ölücem:::...
Toplam Hit: 1903 Toplam Mesaj: 6