folder Tahribat.com Forumları
linefolder Elektronik / Embedded / Mobil Cihazlar
linefolder Modemin Wireless Işığıyla Beraber Internet Işığı Sönüyor

Modemin Wireless Işığıyla Beraber Internet Işığı Sönüyor

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rapidhacker550
    rapidhacker550's avatar
    Erkek

Merhabalar, kullandığımız airties 5442 model modemin günün bazı zamanlarında INTERNET ışığıyla beraber WİRELESS ışığı aynı anda sönüyor ve sadece power ışığı yanık vaziyette kalıyor. Modemi kapatıp açınca bir süre düzeliyor sonra tekrar gidiyor. Daha sonra tekrar hiç bir şey yokmuşçasına internete girebiliyoruz. 

yaklaşık 3-4 gündür yoktu. bu sorun. gece 00.30 civarında olan bir şeydi ancak demin de olunca artık araştırmak istedim. 
    sizce sorun modemin anakartıyla ilgili bir durum mu yoksa internet servis sağlayıcısı ile ilgisi mi var ? 

T.C Anayasası Madde 26 : Herkes, düşünce ve kanaatlerini söz, yazı, resim veya başka yollarla tek başına veya toplu olarak açıklama ve yayma hakkına sahiptir. Bu hürriyet resmi makamların müdahalesi olmaksızın haber veya fikir almak ya da vermek serbestliğini de kapsar. Bu fıkra hükmü, radyo, televizyon, sinema veya benzeri yollarla yapılan yayımların izin sistemine bağlanmasına engel değildir.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LaNCeLoT
    LaNCeLoT's avatar
    Erkek

Servis sağlayıcının ucuna değin bir şey yoksa

Ya iç tesisatta ciddi bir sorun var iç tesisat kablosunda yani ya da modemde var

Ki aynı modem bende de vardı aynı anlattıgın sorunu yapıyordu siktir ettim attım modemi uğraşamadım.

Kurtlar tasma takmaz....
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    antichrist
    antichrist's avatar
    Erkek

Firmware hatası. Internet ışığıyla Wireless'in alakası yok. Internet olmasa da Wireless yanar. Test için ethernet de bağlayabilirsin. Kopma olduğunda o da kesilecektir tahminimce.

30 saniye kadar fabrika resete basılı tut. Eğer sorun sürerse modem sıkıntılıdır.

Fiber hizmet alıyorsan firmalar sen farkında olmadan firmware update yapıyorlar dönem dönem. Elektrik kesintisi vb. sebeplerle yarım kaldıysa böyle sıkıntılar yaşanması normal. Bazen bu update işlemleri biraz uzun da sürebiliyor. Ona da denk gelmiş olabilirsin.

~
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rapidhacker550
    rapidhacker550's avatar
    Erkek
    antichrist bunu yazdı

Firmware hatası. Internet ışığıyla Wireless'in alakası yok. Internet olmasa da Wireless yanar. Test için ethernet de bağlayabilirsin. Kopma olduğunda o da kesilecektir tahminimce.

30 saniye kadar fabrika resete basılı tut. Eğer sorun sürerse modem sıkıntılıdır.

Fiber hizmet alıyorsan firmalar sen farkında olmadan firmware update yapıyorlar dönem dönem. Elektrik kesintisi vb. sebeplerle yarım kaldıysa böyle sıkıntılar yaşanması normal. Bazen bu update işlemleri biraz uzun da sürebiliyor. Ona da denk gelmiş olabilirsin.

bana da öyle geliyor yani internet oolmasa dahi wireless yayımı yapacak ki bağlanınca internet yok dsl yok hatası alalım. 

Fiber hizmet de almıyrum 10 yıllık 5442 airties mode hocam. 

T.C Anayasası Madde 26 : Herkes, düşünce ve kanaatlerini söz, yazı, resim veya başka yollarla tek başına veya toplu olarak açıklama ve yayma hakkına sahiptir. Bu hürriyet resmi makamların müdahalesi olmaksızın haber veya fikir almak ya da vermek serbestliğini de kapsar. Bu fıkra hükmü, radyo, televizyon, sinema veya benzeri yollarla yapılan yayımların izin sistemine bağlanmasına engel değildir.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    31 yaşında emekli
    ajan1111
    ajan1111's avatar
    Erkek

kısaca işin türkçesi; modem beni değiştir diyo (; bir sürü şeyler yaparsın biraz idare eder ama sonra yine aynı hatayı alırsın yada başka sorunLAR çıkar. hiç uğraşma modemi yenilemeye bak.

Kayalardan kayarım yoktur benim ayarım (;
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tnrsk
    Tnrsk's avatar
    Erkek
    rapidhacker550 bunu yazdı
    antichrist bunu yazdı

bana da öyle geliyor yani internet oolmasa dahi wireless yayımı yapacak ki bağlanınca internet yok dsl yok hatası alalım. 

Fiber hizmet de almıyrum 10 yıllık 5442 airties mode hocam. 

Vadesi dolmustur hocam modemin

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zalimadam
    zalimadam's avatar
    Erkek

onlar gıcık modem. birkere saçmaladımı düzen tutmuyor.

adsl kablosunu kendin çıkar wifi ışığı sönmüyorsa donanımsal arızası başlamıştır.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rapidhacker550
    rapidhacker550's avatar
    Erkek
    zalimadam bunu yazdı

onlar gıcık modem. birkere saçmaladımı düzen tutmuyor.

adsl kablosunu kendin çıkar wifi ışığı sönmüyorsa donanımsal arızası başlamıştır.

hocam adsl kablosunu çıkartınca wireless ışığı sönmeli mi ? yoksa internet ışığı mı sönmeli ?

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zalimadam
    zalimadam's avatar
    Erkek

doğal olarak sadece internet ışığı sönmeli.

wifi ile ilgisi yok ama şöyle birşey var: bazı modemler internet yoksa wifi yayınını keser. ama bu modemin böyle bir özelliği olduğunu düşünmüyorum. yani wifi ışığı yanmaya devam eder

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rapidhacker550
    rapidhacker550's avatar
    Erkek
    zalimadam bunu yazdı

doğal olarak sadece internet ışığı sönmeli.

wifi ile ilgisi yok ama şöyle birşey var: bazı modemler internet yoksa wifi yayınını keser. ama bu modemin böyle bir özelliği olduğunu düşünmüyorum. yani wifi ışığı yanmaya devam eder

yani wifi yayını internet yokken yapılacak ki pc ile bağlanınca internet yok yazacak hata verecek. oradkai wireless sinyali kutunun yayım yaptığını gösteriyor.

Toplam Hit: 972 Toplam Mesaj: 10
modem wireless ışığı sönüyor