folder Tahribat.com Forumları
linefolder Donanım & Driver
linefolder Monitör Gözümü Bozmuş Olabilir Mi?

Monitör Gözümü Bozmuş Olabilir Mi?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Aress
    Aress's avatar
    Erkek

Gözler önemli bir gözlüğe geçince bir daha eskisi gibi olmuyor. 4 senedir gözlük takıyorum, düşük miyop ve yüksek astigmat var :(

Sürekli monitöre bakmak gözleri kurutuyor,  bende bir ara göz yaşı eksikliği vardı, sanki gözüm kurumuş yanıyor gibiydi damla ile geçti,  

Özetle, bir doktora çıkın hem gözlük hem damla yazsın 

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    futurist
    futurist's avatar
    Dişi
    Ekerci bunu yazdı

bakalım deniyorum, eğer sorun olursa yeni monitör alacam. şimdilik bir sorunum yok. monitör biraz yakındı uzaklaştırdım. monitör uzaklaşınca küçük hissediyorum :D

monitör bir koldan daha uzak. uzağa bakma olayı çok önemli.

eskiden ofiste çalışırken 10 dk ya biri gelir geçer ona bakrsın biri gelir sohbet ederisn monitörden uzaklaşıp fokusu değiştirirsin. şimdi bu olay kalktı full monitöre bakıyoruz belkide sorun bu

durum öyle bir hal aldı ki, monitöre bakmazsan tvye ona da bakmazsan telefona baklıyorsun. yapacak başka birşey yok. 

pazar günü sırf monitöre bakmamak için dolabın içini temizledim :D artık yazarken klavyeye bakıyorum ki fokus değişsin.

Fokus ne ?

Sanmasınlar yıkıldık, sanmasınlar çöktük. Bir başka bahar için sadece yaprak döktük. (Mevlana)
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek
    futurist bunu yazdı
    Ekerci bunu yazdı

bakalım deniyorum, eğer sorun olursa yeni monitör alacam. şimdilik bir sorunum yok. monitör biraz yakındı uzaklaştırdım. monitör uzaklaşınca küçük hissediyorum :D

monitör bir koldan daha uzak. uzağa bakma olayı çok önemli.

eskiden ofiste çalışırken 10 dk ya biri gelir geçer ona bakrsın biri gelir sohbet ederisn monitörden uzaklaşıp fokusu değiştirirsin. şimdi bu olay kalktı full monitöre bakıyoruz belkide sorun bu

durum öyle bir hal aldı ki, monitöre bakmazsan tvye ona da bakmazsan telefona baklıyorsun. yapacak başka birşey yok. 

pazar günü sırf monitöre bakmamak için dolabın içini temizledim :D artık yazarken klavyeye bakıyorum ki fokus değişsin.

Fokus ne ?

fokus =odak. 

yorum odak'ı değil,

Gözün içindeki Merceğin yapısını(hacmini) değiştirme faaliyeti. (^^` bu nasıl bir cümle oldu.) 

Kısa mesafelerden, Orta mesafelere Merceği (merkez'den)inceltiyor. ama aktif olan Tersi(bu nasıl bir cümle oldu @@, )

bende bu işlem,toprak'tan ay'a baktığımda, kendiliğinden, 1.5-2sn gibi uzun bir sürede gerçekleşiyor. @@, (bknz; akomodasyon ) 

~@~

@karabatakkor , @som-do ^^p`

RitmFarbRacourci tarafından 12/Oca/21 12:49 tarihinde düzenlenmiştir

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Realseyler
    Realseyler's avatar
    Erkek
    RitmFarbRacourci bunu yazdı
    Realseyler bunu yazdı
    Realseyler bunu yazdı

Ben de yazi okurken yazi kalinlik ile incelik arasin da gidib geliyor.. " bu bu"gibi.. 

@@,)

yaklaşık 1aydan berîdir, bende de Yaklaşık benzer ve/veya değişik bir durum'lar var, ancak Gün içinde Düzeliyor. özellikle, sabahın Erken saatleri ile gecenin Geç saatleri peydâ oluyor bu durum. ara veriyorum, düzeliyor.

sisli havalarda da değişik birşeyler oluyor, ama bunu es geçiyorum. 

...

Sisli Havalarda ben de değişik şeyler oluyor.. :) daha cok Bulutlu Havalarda..göz dr'u gözün suyu mu az oyle seyler dedi..

@@, olur mu, olur.

Sıcak havaları geçip Soğuk havalara girdiğimiz için, sade Su içimini azaltıp Sıcak içecekler içmeye başladım, belki de bir etkisi vardır. 

gerçi, açık nâne'yi çok içiyorum, bu, eksik olan su'yu karşılar diye düşünmüştüm.

oda'da 5lt'lik ağzı kapalı damacana var, 1aydır bitmediydi. ^^`

Ben çok çay icmekten doğru düzgün su içmiyorum kişin. Ama yazin çiftçilik yaptiğimizdan çok su içeriz. Eğer sicak içeceklerden göz sağliği bozuluyor diye bir bilgi varsa bilemiyorum.

Tansiyon dan çok göz kararmasi olur. 

Baktığınız benim gördüğünüz sizsiniz
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek
    Realseyler bunu yazdı
    Realseyler bunu yazdı
    Realseyler bunu yazdı

Ben de yazi okurken yazi kalinlik ile incelik arasin da gidib geliyor.. " bu bu"gibi.. 

@@,)

yaklaşık 1aydan berîdir, bende de Yaklaşık benzer ve/veya değişik bir durum'lar var, ancak Gün içinde Düzeliyor. özellikle, sabahın Erken saatleri ile gecenin Geç saatleri peydâ oluyor bu durum. ara veriyorum, düzeliyor.

sisli havalarda da değişik birşeyler oluyor, ama bunu es geçiyorum. 

...

Sisli Havalarda ben de değişik şeyler oluyor.. :) daha cok Bulutlu Havalarda..göz dr'u gözün suyu mu az oyle seyler dedi..

@@, olur mu, olur.

Sıcak havaları geçip Soğuk havalara girdiğimiz için, sade Su içimini azaltıp Sıcak içecekler içmeye başladım, belki de bir etkisi vardır. 

gerçi, açık nâne'yi çok içiyorum, bu, eksik olan su'yu karşılar diye düşünmüştüm.

oda'da 5lt'lik ağzı kapalı damacana var, 1aydır bitmediydi. ^^`

Ben çok Çay icmekten doğru düzgün Su içmiyorum kişin. Ama yazin çiftçilik yaptiğimizdan çok Su içeriz. Eğer Sicak içeceklerden göz sağliği bozuluyor diye bir bilgi varsa bilemiyorum.

Tansiyon 'dan (dolayı), çok göz kararmasi olur. 

Sıcak Su içmenin doğrudan göz ile, olumSuz-olumLu  bağı var mıdır bilmiyorum da, "sâdece" Su İçmek de önemli anladığım kadarıyla, ölçülü olarak.

Sadece Su dedik ama, Saf Su da içmek sıkıntı; bu saf Su içmek de elektrolit'lerin(dengeleyici iyon'ların) kaybına yol açıyor'muş. 

Su vücut içinde iyi bir taşıyıcı, seyreltici , sıcaklık dengeleyici, asitlik düzenleyici, bence görece Şekil bile veriyor. 

Göz küresinin içinde, hatta Mercek ile Kornea arasında da Su var, suyun sirkülasyon'u(dolaşımı) var. kezâ Kaş üzerinde de kornea'yı temizlemek için gelen GözYaşında  dahi, antiSeptik'ler haricinde Su var, film şeklinde bir Tabaka oluşturuyor, kornea üzerindeki epitel'i besliyor'muş.

Soğuk su bağırsaklarda, Sıcak Su'dan, daha Hızlı emiliyor diye duymuştum  TV'deki bir diyetisyen'den(ismini hatırlamıyorum).

ancak, sıcak su'yu içince, kan dolaşımı hızlanıyor. 

çay da diÜretik, kan dolaşımın kimyasal ve sinirsel ı hızlandırıyor ama, Su kaybının ana sebeplerinden bir'i. 

benim durumumda Nâne, gerçi ben az koyuyorum(plastik başlı toplu iğnelerin başındaki plastik küre'si kadar) ama sıcak içiyorum, içerisinde Alkol'oit'ler var'mış. Bunlar biraz da, kas'larda Gevşemeye sebep oluyor'muş, meselâ ReFlü'nün nedenleri arasında(mide-yemek borusu arasındaki kas'ları gevşetiyor'muş) bu da var.

niye bu kadar uzun girdim, acaba diyorum bu, gözdeki merceği yönlendiren kas'lara da etkisi oluyor mudur nâne'nin  diye merâk ettim. ^^`

nâne'nin bir diğer özelliği de, kan'ı inceltiyor'muş, dolayısıyla daracık Kan kılcalları'nda, kanın Hareket'i  daha iyi oluyor'muş.

lâkin, bir Yaralanma durumunda da sıkıntı oluyormuş. şâyet, bir de Pıhtılaşma sorunu varsa, al başına belâ'yı.,  (değişik bir yazı oldu. ParaCels(i)us aklıma geldi ^^D`, Anyway, MintBreak Time. )

ha, bu Göz Kararması da, tansiyon'nun  Düşüklüğü'nden yada ortoStatik SenkOp  mu ne diyorlardı, bundan dolayı heralde, Göz'ün Retina'sındaki  sinirlerin ve hücrelerin Beslene'me'diğinden dolaylı, sanırım. (ab'bauovv  @@,  ^^` @ÇukurOva VitriVi'us(an) Man)

ama işte, kış aylarında çok tuvalete çıkarıyor bu Soğuk Su da.

~@~

Thuva, Thorax or Throat singing musics .. ^^D` SyGyT... .. . .. h.a...m...,n..a..uü o.,y  ^^D`

gırtlak,dil,yanak,diş'ler,altÇene 

ru'n'nedAway now.. ^^` 

RitmFarbRacourci tarafından 13/Oca/21 13:58 tarihinde düzenlenmiştir

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
Toplam Hit: 2851 Toplam Mesaj: 26
göz bozukluğu