Monitör Sorunu

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ReaL_isT
    ReaL_isT's avatar
    Erkek

Philips 107E5 monitör, asus 9520 fx 5200 magic ekran kartım var. Sorunum şu; mesela masa üstünde iken bi pencere acıyorum ve görüntü köşelerden milimetrik olarak büyüyo. pencereyi kapattığım zaman ise eski haline geri gelio bu sorun monitörle mi yoksa ekran kartıylamı alakalı?büyüyen yer ekranın köşeleri mesela başlat menüsünün olduğu sol alt köşe ve sistem saatinin olduğu sağ alt köşe aynı şekilde üstteki köşelerde. hangi yineleme hızını beya hangi çözünürlükte kullanırsam kullanayım sorun düzelmio

1. Monitörün yanında manyetik etkide bulunacak hiçbişi yok.
    2. Monitörü aldığımdan beri böle
    3. Bu sorun sadece pencere acıp kapamakla alakalı değil. başka bi şekilde şöle açıklıyim; Önce bi pencere acıyoruz. Sonra Pencereyi yarı boyutuna küçültüyoruz(sağ ust köşede,ortadaki, aşağı geri yükle butonuyla). şimdi pencere yarı boyutunda, tam ekran değil. Sonra pencereyi mouse un sol tuşuna basılı tutarak masaüstünde yavaş yavaş daireler çiziyoruz ve bilin bakalım ne oluyo? Cevap: Ekranda sizin cizdiğiniz dairelere simetrik olarak içe yada dışa doğru genişliyor.

LGF700B'de de denedim.Philips kadar olmasada LG'de de aynı sorunla karşılaştım.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Fregarlo
    Fregarlo's avatar
    Erkek
    sorunun ekran kartından olduğunu hala düşünemedinmi
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ReaL_isT
    ReaL_isT's avatar
    Erkek
    Fregarlo sen bana çekilişle mi çıktın ya
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    V1PER
    V1PER's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Başarı Madalyası
    Erkek

adam haklı büyük ihtimal vga nda problem war... bende gf 3 ti vardi ram in üzerine tornavida düstü sonra ekranda klasor oyun vs ne açarsam onlardan bisiler kaliyodu garanti saolsun hallettik :-D

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    gocebe
    gocebe's avatar
    Erkek

bende de 16 mb creative tnt2 m64 ekran kartı var. ekran kartının çıkışını ise bir monitor çoklayıcı ile 15" belinea monitor ve 17" hyundai qv770 monitorlere aynı anda paylaştırıyorum. çözünürlük ise 1024*768 / 60Hz. winXP de her iki monitör de sorunsuz çalışıyorlar. ancak win98 de hyndai monitörde tıpkı Real_isT in anlattığı problem çıkıyo. belinea monitörde ise herhangi bir problem yok.

ilk önce sorun sadece win98 de çıktığından sürücü problemi olduğunu düşünmüştüm. ancak aynı sürücü ile belinea monitor bi problem çıkarmadığından bu ihtimali eledim. hyndai monitorde veya vga çoklayıcıda bir problem var desem olmaz, çünkü win xp de sorunsuz çalışıyo.

sizce problem nereden kaynaklanıyo?

YaRdIM EtMeK CaN YaKmaZ ;)
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    iskitoxin
    iskitoxin's avatar
    Erkek

Real_İst öncelikle başka bir ekran kartı takarak dene. sorun devam ediyorsa kartı aldığın yere götür. ama sorunu bir kağıda yazmanı tavsiye ederim çünkü genellikle pek fazla kurcalamaz sağlam diye geri verirler.

Göcebe çoklayıcının portlarını değiştirerek denedin mi. ve ayrıca çoklayıcılarda bildiğin üzere performans düşüklüğü oluşturma sorunu var. bir de mönitörü çoklayıcı kullanmadan denersen ne gibi sonuç çıkıyor ona görede yorum yapılabilir.

"OYUN BiTiNCE SAHDA, PiYONDA AYNI KUTUYA KONUR..."
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    gocebe
    gocebe's avatar
    Erkek

iskitoxin bunu yazdı:

Göcebe çoklayıcının portlarını değiştirerek denedin mi. ve ayrıca çoklayıcılarda bildiğin üzere performans düşüklüğü oluşturma sorunu var. bir de mönitörü çoklayıcı kullanmadan denersen ne gibi sonuç çıkıyor ona görede yorum yapılabilir.

denedim abi.. aynı sorun devam ediyor. asıl anlayamadığım şey nasıl oluyor da her yönden daha özellikli ve daha 5 aylık bir monitor, 4 yıl önce 2. elden alınmış bir monitorden daha kötü bir performans veriyor. üstelik hyundai monitor çoklayıcıya kendi kablosuyla bağlanırken, belinea monitor bir uzatma kablosu ile 14-15 metre uzakta çalışıyor. çıldırıcam valla..

YaRdIM EtMeK CaN YaKmaZ ;)
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    iskitoxin
    iskitoxin's avatar
    Erkek
    hyundai ve philips deki performans gerçekten berbat görüntü kalitesi olarak lg ve samsung iyidir. bence monitörü gönder garantiye gitsin. ve fırsatın varsa sat lg al.

"OYUN BiTiNCE SAHDA, PiYONDA AYNI KUTUYA KONUR..."
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ReaL_isT
    ReaL_isT's avatar
    Erkek
    Arkadaşlar 3 tane farklı ekran kartıyla test ettim ama 3 ünün de markası aynı yani asus 9520 fx 5200 magic sonuc değişmedi.Olmadı monitörü değiştirdim (lgF700b) yine bişi değişmedi. Kafayı yiyecem ya.(Sakın bana yazılım kaynaklı demeyin tüm driverlerin en son versiyonunu kullanıyorum)
Toplam Hit: 2157 Toplam Mesaj: 9