Monitor Sorunu

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    FCN
    FCN's avatar
    Erkek
    sabah sabah monitor bozuldu. 21,5 inc philips monitor. Ekranı yatay 3 esit parça gibi düşünürseniz sadece üstteki parçaya görüntü geliyor alt 2sinde yok. Ne olmuş olabilir tamiri kaça patlar. Cevaplar için şimdiden teşekkürler
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Elif - Efe
    rakkoc
    rakkoc's avatar
    Homo

hocam monitorun altindaki goruntu olmayan kisma biraz isik tutsan silik bir goruntu veriyormu yoksa tamamen siyah mi (sadece arkaplan aydinlatma ledleri ile ilgili olabilir, o zmn ucuza haledersin)

Bu aralar fazla yogunum. Unuttugum seyler oluyorsa affola. DM vs atın.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    FCN
    FCN's avatar
    Erkek
    ilk açılışta philips monitorlerd mavi ekran üstünde philips yazar. O ekranda alt kısımada mavilik geliyor. Ama o ekran haricinde bişi göremedim alt kısımda
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Elif - Efe
    rakkoc
    rakkoc's avatar
    Homo

hmm o zmn displayin fiziksel led ve aydinlatma sisteminde skıntı yok gibi duruyor. anladiğim disardan aldigi veriyi işlerken bir dalga dumen var bir ara bu tamir işlerine merak salmistim teknoloji degisti tabi baya.

benim anladiğim ekran kartindan ekran arasinda ki sistemde bir dalga dumen var. baska bir notebook ile vs deneyebilirmisin ?

edit : ekranin derken ekranin led surucusu.

rakkoc tarafından 09/Ağu/15 17:04 tarihinde düzenlenmiştir

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    FCN
    FCN's avatar
    Erkek
    rakkoc bunu yazdı

hmm o zmn displayin fiziksel led ve aydinlatma sisteminde skıntı yok gibi duruyor. anladiğim disardan aldigi veriyi işlerken bir dalga dumen var bir ara bu tamir işlerine merak salmistim teknoloji degisti tabi baya.

benim anladiğim ekran kartindan ekran arasinda ki sistemde bir dalga dumen var. baska bir notebook ile vs deneyebilirmisin ?

edit : ekranin derken ekranin led surucusu.

monitorun komple ekranla bağlantısını kestim. Ekranda çıkan kablo bağlı değil uyarısı aşağı inincede gözükmüyor yani ekran kartı veya kablo ile alakası yok + zaten siyah ekranda da boş dururken üst ve alt kısım arasında bir renk tonu farkı var aradaki çizgiyi görüyorsun.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Elif - Efe
    rakkoc
    rakkoc's avatar
    Homo

ben az onceki olayi yanlis anlamisim. tekrar okudugumda anladim.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    crimeangel
    crimeangel's avatar
    Erkek

hocam geçmiş olsun ozaman. ekran pert.

ESKİ NİCKİM "HAYALETKURT"TUR....................... WE TANRI TÜRK"Ü YARATTI. ZAFERLER KAZANIP YEDİ CİHANA NAM SALSIN DİYE...
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nick6
    0x656e
    0x656e's avatar
    Homo

bende şöyle bir soru sorayım o vakit arkadaşlar lcd ekranda ( Samsung Syncmaster 923bw modeli olması lazım )  sanırım mürekkep akması var yani bazı noktalarda ekran pert renk değiştiriyor vs.vs. bunu tamir ettirmek pahalı mıdır ?

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    crimeangel
    crimeangel's avatar
    Erkek

söylediğin ekrandaki likid gümüş kristallerinin akmasıdır. tamiri mümkün değildir.

tek yol monitörün panelinin değiştirilmesidir.

ESKİ NİCKİM "HAYALETKURT"TUR....................... WE TANRI TÜRK"Ü YARATTI. ZAFERLER KAZANIP YEDİ CİHANA NAM SALSIN DİYE...
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    FCN
    FCN's avatar
    Erkek
    crimeangel bunu yazdı

hocam geçmiş olsun ozaman. ekran pert.

hocam peki bu neden olur ?

Toplam Hit: 864 Toplam Mesaj: 10
ekran monitor