folder Tahribat.com Forumları
linefolder Donanım & Driver
linefolder Monitörün Ortasında Beliren Çizgi

Monitörün Ortasında Beliren Çizgi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    karabuyucu
    karabuyucu's avatar
    Erkek

Merhaba Arkadaşlar,

Bugün oyun oynarken monitörümün ortasından dikey olarak bir çizgi belirdi. Problemin ilk başta kablolardan veya ekran kartından kaynaklandığını düşündüm, ancak monitöre PS4 bağlıyken de aynı problem devam ediyor.  Kısacası problem monitörün kendisinde.

Sizce problem neden kaynaklanıyor olabilir ? Bilen arkadaşların yardımcı olmasını rica ediyorum.

https://i.hizliresim.com/oX7ZP2.jpg

https://i.hizliresim.com/Gmzkn7.jpg

Ölüme ve karanlığa baktığımızda korktuğumuz şey bilinmezliktir, başka bir şey değil. Düşler dünyasına dalıp gerçek dünyayı yaşamayı unutmak doğru değildir, unutma bunu…
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Zork.
    torpedo_XL
    torpedo_XL's avatar
    Erkek

O olay genelde gevşemiş bağlantılardan dolayı olur. Lcd monitörün içinde aynı laptoplardaki gibi bağlantıları lcd panel ile birleştiren kart ile panel arasında fleksi kablo olur. Büyük ihtimalle senin o kablo cortlamaya başlıyor. Eğer monitörün garantisi devam ediyorsa gönder gitsin, devam etmiyorsa kendin açıp yerine oturtmayı hatta bant gibi birşey ile iyicene sabitlemeyi deneyebilirsin.

Bilge insanlar konuşurlar çünkü söyleyecek bir şeyleri vardır. Aptal insanlar konuşurlar çünkü bir şey söylemek zorundadırlar. Demokrasi, bir eğitim işidir. Eğitimsiz kitlelerle demokrasiye geçilirse oligarşi olur. Devam edilirse demagoglar türer. Demagoglardan da diktatörler çıkar. --Platon, Devlet                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                         
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ShockMan
    ShockMan's avatar
    Erkek

Ekrana bağlanan şeffaf kabloların bağlantı yerinde temassızlık olmuş, ya da oksitlenmeden ötürü sinyal kaçakları neden olabilir.. Biraz zahmetli iş, açıp kontak sprey ve pamuk yardımı ile temizle, yada dokunduğunda düzelen yere kağıt sıkıştır bantla felan.. Lazer bir BGA da sanırım temas etmeyen lehim temas ettirilebilir. Normal havya, havalı havya işi değil.

Net ortamı, tek tük de olsa iyi dostluklar sağlamışsa bile, vefasızlığı ile ünlüdür..!
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    karabuyucu
    karabuyucu's avatar
    Erkek

Teşekkür ederim hocalar. Ben bir deneyeyim bu dediklerinizi. :)

Ölüme ve karanlığa baktığımızda korktuğumuz şey bilinmezliktir, başka bir şey değil. Düşler dünyasına dalıp gerçek dünyayı yaşamayı unutmak doğru değildir, unutma bunu…
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Uveys
    Uveys's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

halletin mi hayri? kendi kendine mi oldu?

Sadelik demek güzellik demektir.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    antivir-US
    antivir-US's avatar
    Erkek

LCD cama giren Flex kabloya dikkat et, ekranın en hassas yeri orası elinde kalmasın. Değer soketleri sök tak birşey olmaz ama o kisma çok dikkat et elinde patlamasin

Camınızı kırar, duvarınıza işer, bisikletinize biner, tekerini keser, arabanızı çizer, zilinize basar kaçarım. Kısacası ben annenizin sokağa çıkarken uzak dur dediği çocuklardan biriyim.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AntiSeptiK
    AntiSeptiK's avatar
    Erkek

Hocam bir çözüm bulabilirsen bana da aktarırmısın,

Lcd kablosundan şüpheleniyorum ben fakat hem üşendiğimden hem de gözüm artık alıştığından ellemedim kaç zamandır.

"Seni hiç tutamadım, ama hissediyorum. Hiç konuşmadın, ama seni duyuyorum. Seni hiç tanıyamadım, ama seni seviyorum."
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TurkForces
    TurkForces's avatar
    Erkek
    AntiSeptiK bunu yazdı

Hocam bir çözüm bulabilirsen bana da aktarırmısın,

Lcd kablosundan şüpheleniyorum ben fakat hem üşendiğimden hem de gözüm artık alıştığından ellemedim kaç zamandır.

hocam senin komple qaleti dağıtmana gerek yok. kablo soketine ulaşmak için arka kasa kapağını aç orada görünmesi lazım ekran soketinin bir sök üfle püfle geri tak. uyarı: bilgisayar açıkken sök tak yapma :)

Digital Marketing Manager / Health Tourism
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TurkForces
    TurkForces's avatar
    Erkek
    karabuyucu bunu yazdı

Merhaba Arkadaşlar,

Bugün oyun oynarken monitörümün ortasından dikey olarak bir çizgi belirdi. Problemin ilk başta kablolardan veya ekran kartından kaynaklandığını düşündüm, ancak monitöre PS4 bağlıyken de aynı problem devam ediyor.  Kısacası problem monitörün kendisinde.

Sizce problem neden kaynaklanıyor olabilir ? Bilen arkadaşların yardımcı olmasını rica ediyorum.

https://i.hizliresim.com/oX7ZP2.jpg

https://i.hizliresim.com/Gmzkn7.jpg

arka kasayı açıp içerisindeki flex kabloları kontrol etmelisin hocam. flexler çok hassastır hele ki monitör birkaç yıllık ise. kablolara çok dikkat et. monitörde elektrik varken söküp takma flex kabloları direk uçları yanar. açınca flex uçlarını ve giriş yerlerini üfleyip temizle. düzelirse ne ala.

Digital Marketing Manager / Health Tourism
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SweetyVolty
    SweetyVolty's avatar
    Homo

T-con ünitesi arızalıdır, flex olsa sabit durmaz monitör rus usulü işkenceye maruz bırakıldığında (çalışsana huanın oğlu DIKŞIIAAAN) çizginin yeri değişir ya da kaybolur vs. 

T-con arızalıysa tamirciye götürmen şart uygun üniteden bulmak için 100-150 arasına patlıyor olması lazım cüzdanına en azından led tvlerde öyleydi piyasası. 

Çok sıkılıyom
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    brK
    brK's avatar
    Erkek

alttan üstten falan bastırınca kayboluyor bende : )

Toplam Hit: 1286 Toplam Mesaj: 11
monitör ekran arıza çizgi