folder Tahribat.com Forumları
linefolder Donanım & Driver
linefolder Monster Gamepad FIFA 2020 Kontrol Sorunu

Monster Gamepad FIFA 2020 Kontrol Sorunu

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SHaDeWRoX
    SHaDeWRoX's avatar
    Erkek

Arkadaşlar normalde Logitech F710 kullanıyordum.2.kol olarak Monster Pusat Gamepad aldım FIFA ya girdiğimizde Logitech ile ayar bile yapmadan bütün tuşları PSdeki gibi tanıyordu ( Pas A Şut B gibi ) Monster'da en baştaki seçme tuşu bile farklı tuş  yön tuşu y ye basıyorum başka basıyor hepsi farklı farklı ayar yapayım desem hangisinin hangi ayar olduğu bile belli değil mesela X tuşu sağ yön tuşu a tuşu başka bir şey aldığıma pişman oldum resmen bunu nasıl ayarlayacağız?

hadi oyun içindeki farklılıkları anladımda Oyunun ilk açılıştaki menülerdeki yön tuşları bile farklı ayarlar bölümüne gelene kadar saçma sapan tuşlara bastım resmen Sağ geçmek için B ye basıyorum girmek için Y ye basıyorum anlamadım gitti

Her yarın geriye kalan hayatımızın ilk günü....
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SweetyVolty
    SweetyVolty's avatar
    Homo

Steamden yükledin muhtemelen diye tahmin ediyorum, big screen mode'da kontrollerine bind atmıştır onu kaldırman lazım 

du benimkini bulim örnek göstereyim. 

Bunun gibi bişey. oyun bazlı ayarları olması lazım da şimdi bulamadım aşırı yorgunum, launch options girdiğimiz yerde controller ayarları olması lazım ordan kapatabilirsin direk o da olabilir daha az uğraştırıcı bir şekilde. 

Çok sıkılıyom
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Daft Ground
    PLaXToR
    PLaXToR's avatar
    Erkek

Ortada basınca altında ışık yanan tuşla modunu değiştirmelisin

If there are two or more ways to do something, and one of those ways can result in a catastrophe, then someone will do it.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DarkSkull
    DarkSkull's avatar
    Erkek

Tuşlarda x input yazan bir şey varsa o moda alırsan tuşlar otomatik ayarlanıyor. O yoksa https://www.x360ce.com/ şu sitedeki program ile istediğin tuşa istediğin tuşu atayabiliyorsun. Bu program eski gamepad'leri yeni oyunlarda kullanmak için kullanılıyor. Bu programla ayarlayınca oluşan dll dosyasının ismini değiştirmek gerekiyordu unuttum şimdi. En son Fifa 17'de kullanmıştım daha sonra xbox controller'a geçince hiç bir şeyle uğraşmama gerek kalmadı.

Şimdi buldum xinput1_4.dll dosyası oluşuyordu onun sonunu 1_3 yapıyorduk. Yeni programda ona gerek yok galiba.

DarkSkull tarafından 13/Kas/20 11:47 tarihinde düzenlenmiştir
Toplam Hit: 767 Toplam Mesaj: 4
gamepad