Monster Önerir Misiniz ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kaan
    Kaan's avatar
    Erkek
    YeniHarman bunu yazdı
    mkyb bunu yazdı

Benim bildiğim piyasadaki oyun bilgisayarlarını genelde Clevo diye Tayvanlı bir firma üretiyor diğer markalar buradan alıp üstüne marka basıp satıyor. Clevo siparişe göre laptop üretiyor. Ne kadar ekmek o kadar köfte mantığı yani. 

https://www.clevo.com.tw/index-en.asp

Dediğin gibi ODM üretim. Gayet normal ve mantıklı bir ticaret şekli. Neden bu kadar üstünde duruyorsunuz anlamadım. Diğer ODM laptop üreticileri ve onların büyük müşterilerinin listesi:

https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_laptop_brands_and_manufacturers#Original_design_manufacturers_(ODMs)

2 tane genç arkadaşa (oyun üzerine), bir tane iş yerine (after effect) olmak üzere 3 tane kurulum yaptım. Henüz şikayet gelmedi. 5 tane HP Z serisi laptop alındı, bir tanesi anakart arızası yüzünden birebir değişti mesela. HP'nin ilk revizyon iş serisi ve son kullanıcı ürünlerinden uzak durmakta fayda var. Elime hp marka ne geçtiyse ya işletme gideri yönünden ya da arıza yönünden yüzüm gülmedi.

Peki kendime alır mıyım? Fiyat avantajı çok değilse riske girip almam.

Hocam dell, hp, monster'ın alınabilecek en yüksek konfigürasyonlu pcleri var şirkette laptop olarak.

Hp zbook fury gerçekten çok başarılı.

Dell 7750, Dell 7730, Zbook FuryG7, Zbook G5, P870dm-g. Hepsini kullandım HP Zbook furyg7 17 çok iyi.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Aytekinet
    Aytekinet's avatar
    Erkek

monster abra serisi laptop kullanıyorum. 6 yıl oldu alalı klavye bozuldu ram bozuldu batarya bitik. ekran menteşesi kırıldı. aşırı fan sesi var zaten en başından beri. ama 12 yıllık Samsung laptobum var eski ama taş gibi demek istediğim ucuz malzeme kalitesi berbat. hatta birgün eğitime gittim herkes laptopla katılıyor açtık laptopları herkes çalışıyor benim laptop 5 dk sonra uçuşa geçti resmen herkes fan sesinden rahatsız olmuştu. bende içimden ana avrat sövmüştüm laptoba. bir garip hissettim.

Kendini bulmak istiyorsan, kendin için düşün.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    iLLuMiNaTi
    iLLuMiNaTi's avatar
    Erkek

Evet daha fazla yoruma gerek yok sanırım :) yanından bile geçmem :) 

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tayga
    Tayga's avatar
    Erkek

Ben de yeni Abra A7 serisinden aldım kargoya verilmiş.

15 gün iade garantisi var iade etsem ne aliriz acaba 8400 lira bayildik buna.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek
    Tayga bunu yazdı

tam ürün linki ver alternatif bulalım inş ekran kartı 1xxx serisi değildir

PanxeR tarafından 08/Eyl/21 20:37 tarihinde düzenlenmiştir
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tayga
    Tayga's avatar
    Erkek
    PanxeR bunu yazdı
    Tayga bunu yazdı

tam ürün linki ver alternatif bulalım inş ekran kartı 1xxx serisi değildir

https://www.monsternotebook.com.tr/abra/monster-abra-a7-v12-4/

Aybettin hocam tabiki 1xxx ekran kartı olacak o paraya.)

Sadece ram 16gb artırdım linktekinin.10 günde bekledik iyi mi bu mereti.

Edit:Yorumlarda da çok iyi çılgın deli manyak diyolar arkadaş bunların kafa ters mi çalışıyor anlamadım ki

Tayga tarafından 08/Eyl/21 22:02 tarihinde düzenlenmiştir
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MaxeL
    MaxeL's avatar
    Erkek

Kesinlikle tavsiye etmiyorum..

Break Dance Bboy MaxeL
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    müstakar
    yarasaadam
    yarasaadam's avatar
    Erkek

bende gerek tasarımda, gerekse de yazılım ve de render işlerinde kullanılabilecek bir laptop arıyorum, https://www.gamegaraj.com/grup/tasinabilir-bilgisayar/   larını kullanan kişiler varsa görüş beyan ederlerse seviniirm , ya da monster vb  öneri laptoplarınıza açığım, teşekkür ederim 

Beyninizi işlemci olarak kullanın , harddisk olarak değil :) İnsanlar kitap gibidir azizim , önemli olan cildi değil, içerikleridir Tüm ağı çökertmek , bir insanı hacklemekle başlar
Toplam Hit: 2919 Toplam Mesaj: 29
laptop