folder Tahribat.com Forumları
linefolder İş - Güç, E-Ticaret, Alışveriş
linefolder Motorlu Çayır Biçme Makinesıi Satan Ya Da Destek Olabilecek Olan ?

Motorlu Çayır Biçme Makinesıi Satan Ya Da Destek Olabilecek Olan ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GodKlaus
    GodKlaus's avatar
    Erkek

Merhabalar,

Fidanlığımızda çıkan otlarla mücadele için şimdiye kadar binbir tane yol denedik. Çevredekilerden de gördüğümüz üzere çayır biçme makinesi almaya karar verdik.

Çayır biçme makinesi nedir diyenler için : https://www.youtube.com/watch?v=3Kmdt7SAkjc

İstanbulda ikamet ediyorum ama tüm trakyaya erişimim var. Edinr tekirdağ kırklareli vs fark etmez bu yüzden eğer siz ya da bir tanıdığınız bu tarz bir ekipman satışı yapıyorsa benimle aşağıdaki kanallardan iletişime geçebilir mi acaba ?

Taral marka varsa önceliğim Taral'dan yana. Bir çok farkl ıekipmanını kullandım ve hiç başım ağrımadı çok şükür.

Telegram : @CuneytKuscu
    Discord : Tyenuc#2679

Teşekkürler (:

Telegram : @CuneytKuscu && Discord : Tyenuc#2679 | İstanbul Avr. Yazılım Mühendisi ve sonunda işim var (:
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BaD_BoYs
    BaD_BoYs's avatar
    Erkek

Bu tür ürünlerde nedense aklıma hep bu adam geliyor. Bir incele istersen. İstediğin ürün var gibi.

https://kummucit.com/

BaD_BoYs tarafından 22/Haz/23 14:42 tarihinde düzenlenmiştir

.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RETRET
    RETRET's avatar
    Erkek

Misinalı alma, pervane bıçaklı torba takılan modelden al. 

ulan hepiniz yaşlanmışlınız size inat ben yaşlanmayacam saç da ektirecem pilates de yapacam, götümü yiyin.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hellboy4tr
    hellboy4tr's avatar
    Erkek

bu alet engebeli yerde sorun kardes. egim ne kadar fidanliginda?

motoruda buyuk. cok yakar, yatirim maliyeti fazla, nakliye sorun, agir, kullanmadigin zaman saklamak icin yer kapliyacak, engebeli arazide is yapmaz.

sirt tirpani alip onun ucuna canavar uc diyorlar ondan yapabilirsin. benzinli testere zinciri tarzi birsey yapiyorlar dallari bile ucuruyor 

https://www.youtube.com/c/hobitadilat
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    samaccc
    samaccc's avatar
    Erkek
    hellboy4tr bunu yazdı

motoruda buyuk. cok yakar, yatirim maliyeti fazla, nakliye sorun, agir, kullanmadigin zaman saklamak icin yer kapliyacak, engebeli arazide is yapmaz.

sirt tirpani alip onun ucuna canavar uc diyorlar ondan yapabilirsin. benzinli testere zinciri tarzi birsey yapiyorlar dallari bile ucuruyor 

bu aşırı tehlikeli 1 şey .  disk olanda var oda aşırı tehlikeli 

Minimalist Değilim Tembelim
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GodKlaus
    GodKlaus's avatar
    Erkek
    BaD_BoYs bunu yazdı

Bu tür ürünlerde nedense aklıma hep bu adam geliyor. Bir incele istersen. İstediğin ürün var gibi.

İnceledim hocam bu adamı ancak bizim sistem için aşırı büyük bundan dolayı ihtiyaç fazlası olacaktır ayrıca garanti vs hiç bir şeyi yok bu ürünün. Bozulursa vs bir tepe nakliye kalemi çıkacak tamir için.

RETRET bunu yazdı

Bunu anlamadım ama örnek görsel vb döküman var mı elinde acaba ?

hellboy4tr bunu yazdı

Cevizliğim var benim. eğim vs yok avuç için gibi fidanlığım o yüzden bir sorun teşkil etmiyor bu alet.

Uzun süreli kullanmayacağım için çok yakması da sorun değil. Senede 4 ay çalışıyoruz 16 hafta ve 16 haftada 2 kez biçmem yeterli olacaktır otları.

Motorlu tırpanımız var zaten. Şimdiye kadar onunla bir yere kadar geldik ancak benim kendi işimin yoğunluğundan ve evlenmiş olmamdan dolayı fidanlığa çok vakit ayıramıyorum bu yüzden böyle bir araç temin etmek istiyorum.

Ayrıca araçlarımı saklayabileceğimiz alanımız var, nakliye de dert değil. Fidanlık - Depo arası 1km, birinci vitese takar sallana sallana giderim :D

Desteğiniz için teşekkürler ancak bu türde bir araç bakıyorum, sizde ya da çevrenizde bu ve benzeri araçlardan satan varsa iletişime geçmek isterim.

Telegram : @CuneytKuscu && Discord : Tyenuc#2679 | İstanbul Avr. Yazılım Mühendisi ve sonunda işim var (:
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    weskeyy
    weskeyy's avatar
    Erkek

Fındık bahçesi için zaten bu bahsettiğin ekipman işini görür. ama bu video da ki gibi epey büyük alan ise atıyorum 1-2000 M kare falan o zaman 35 HP kubota bahçe traktörü işini onun tırpanlı ekipmanı ile rahat görürsün.bedensel güç ankamun da yorucu olmayan en ergonomik olanıdır tabi tüm parametreler senin hacmine bağlı.

Bedenin BAKİRE olmasi onemli degil,Yeterki ruhun OROSPU olmasin!!!
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GodKlaus
    GodKlaus's avatar
    Erkek
    weskeyy bunu yazdı

Fındık bahçesi için zaten bu bahsettiğin ekipman işini görür. ama bu video da ki gibi epey büyük alan ise atıyorum 1-2000 M kare falan o zaman 35 HP kubota bahçe traktörü işini onun tırpanlı ekipmanı ile rahat görürsün.bedensel güç ankamun da yorucu olmayan en ergonomik olanıdır tabi tüm parametreler senin hacmine bağlı.

Merhabalar,Fidanlık olarak dediğim yer fındıklık değil Cevizlik hocam. 6 dönüm cevizliğim var.

Traktör olarak zaten babadan kalma Steyr 8073 var. Genel işleri onunla hallediyorum ancak ağaçların diplerine yaklaşamıyorum traktörle ayrıca ağaçlar çok büyük olduğu için traktör ile yaklaşırken dallarını kırıyorum. Normal çapa veya ilaçlama için kullanıyorum bu traktörü.

Bahsettiğim gibi çevremde de farklı kişiler kullanıyor bu aracı. Motorlu çayır biçme makinası araıyoruz hocam. Teşekkürler (:

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GodKlaus
    GodKlaus's avatar
    Erkek

Haftasonu için bir kez up olsun

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hellboy4tr
    hellboy4tr's avatar
    Erkek
    GodKlaus bunu yazdı
    BaD_BoYs bunu yazdı

İnceledim hocam bu adamı ancak bizim sistem için aşırı büyük bundan dolayı ihtiyaç fazlası olacaktır ayrıca garanti vs hiç bir şeyi yok bu ürünün. Bozulursa vs bir tepe nakliye kalemi çıkacak tamir için.

RETRET bunu yazdı

hellboy4tr bunu yazdı

Cevizliğim var benim. eğim vs yok avuç için gibi fidanlığım o yüzden bir sorun teşkil etmiyor bu alet.

Uzun süreli kullanmayacağım için çok yakması da sorun değil. Senede 4 ay çalışıyoruz 16 hafta ve 16 haftada 2 kez biçmem yeterli olacaktır otları.

Motorlu tırpanımız var zaten. Şimdiye kadar onunla bir yere kadar geldik ancak benim kendi işimin yoğunluğundan ve evlenmiş olmamdan dolayı fidanlığa çok vakit ayıramıyorum bu yüzden böyle bir araç temin etmek istiyorum.

Ayrıca araçlarımı saklayabileceğimiz alanımız var, nakliye de dert değil. Fidanlık - Depo arası 1km, birinci vitese takar sallana sallana giderim :D

Desteğiniz için teşekkürler ancak bu türde bir araç bakıyorum, sizde ya da çevrenizde bu ve benzeri araçlardan satan varsa iletişime geçmek isterim.

kardes bu aletlerdense sana tavsiyem alternatif yontemler

malclama, serilen ilacli sergiler var yada ot ilaci (son care) vs bunlar daha az ugrastirir. 

https://www.youtube.com/c/hobitadilat
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GodKlaus
    GodKlaus's avatar
    Erkek
    hellboy4tr bunu yazdı
    GodKlaus bunu yazdı
    BaD_BoYs bunu yazdı

RETRET bunu yazdı

hellboy4tr bunu yazdı

kardes bu aletlerdense sana tavsiyem alternatif yontemler

malclama, serilen ilacli sergiler var yada ot ilaci (son care) vs bunlar daha az ugrastirir. 

Ot ilacı denedik, (çayır kurutan, mezarlık ilacı, yeşil kurutan vb isimleri var). Herhangi bir yağmurdan 1 hafta sonra yeniden çıkıyorlar. Tekrar tekrar ilaç atıp toprağı zehirlemek istemiyorum.

Bölgedeki 2 tane çobana söyledik. Sok koyunları içeri yesinler otları diye yanaşmadılar, otumu verdim bir de para mı vericem anlamadım. Önünden geçiriyor bahçenin zaten koyunu...

Sabanla sürdük ağaçların arasını. Bir süre sonra iki ağaç arası oyulmaya ve verdiğimiz su bu boşluklara gitmeye başladı. Zor düzelttik zemini.

Motorlu çapa makinası aldık ilaçtan sonra ya da çapadan sonra çıkanları yok etmek için ama nafile hocam. Ölüyü eksen diriltir öyle kuvvetli toprak ve 3.5metre altında su var.

Tarla içerisinde 2 tane artezyen kuyumuz 1 tane de bostan kuyumuz var. üçü de 3.5 metre derinlikle su çıktı. 1.5 metre de depolaması var.

Ağaçların dibinde damla sulama hattı var 2 sıra, o yüzden örtü vs atamam ve ilaç atmak istemiyoru artık gerçekten.

Böyle bir alet alıp fiziki olarak mücadele etmek istiyorum.

Teşekkürler yorumların için (:

Toplam Hit: 757 Toplam Mesaj: 11
çayır biçme makinası