folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Motorsikletçi Müridler

Motorsikletçi Müridler

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    swalker
    swalker's avatar
    Erkek

1- Eldeki paraya bak, ekipman ve eğitime ayıracağın masrafı çık, geri kalan paraya göre motor bak. İyi bir kask, iyi edinilmiş bilgiler ileride hayatını kurtaracak.

2- Hangi sınıfta bir motorsiklet kullanmak istiyorsan, o sınıfta bir motorsiklet bak. Cruisersa cruiser, supersportsa super sport, enduroysa enduro.

3- Yamaha bakma hocam, pahalı. Servisi pahalı parçası pahalı. Düşeceksin çünkü bunun kaçarı yok, yatacak o motor. Grenaj ezilecek çizilecek lamba ayna kırıcaksın. 

4- Lastiğe de para ayır. Scooter da sürecek olsan, lastiğe para ayır. Hayat kurtarır.

5- Vitesten korkma, alışman 1 hafta sürer en fazla. Yanlış vitese taksan da elin debriyajda, kadrajda görüyorsun vitesi. Trafiğe çıkmadan önce, akşamları git bir boş otoparka okul bahçesine vs. Kilit gidon çalış, kontra çalış, vites-debriyaj çalış, panik fren çalış. 

6- Kendine güvenmiyorsan, yüksek CC alma. 250 cc bile gaz açtığında fırlar gider. Ama kendimi bilirim ben, 250 cc alsam da bir kaç ay 50 cc gibi kullanırım diyorsan gönlünde yatanı al.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    acemi-webci
    acemi-webci's avatar
    Erkek
    cemnet bunu yazdı
    whoobay bunu yazdı
    cemnet bunu yazdı

Konudan bağımsız motor ehliyetim bu sabah geldi. Heyecanımı paylayaşım dedim :)

Sen ne kullanıyorsun? motor olarak.

hocam şimdilik benim yok ara sıra kardeşin motorunu alıyorum 250lik cross motor var. 

Kendim alırsam şu ikisini düşünüyorum

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-bajaj-2016-model-pulsar-rs200-kredi-kartina-9-taksit-kayalarmotorda-281499815/detay

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-yamaha-kara-sovalye-gorucuye-cikti-ekstrali-rosso-2li-323681781/detay

r25im var şimdi, 750 shadowdan sonra bunu aldım trafikte sıkıntı çekmemek için, titreşimi beni çok rahatsız etti hocam madem alacan bir kaç şahsi yorumumu yapayım.

her gün işe git gel 80km yol yapıyorum ve indiğimde büyük bir yorgunluk oluyor. 

ayaklık, pedal ve gidonda vitesin gerektirdiği devirin(örn: 5. viteste 9-10bin devir üstü) altında sürünce çok titreşim oluyor. normalde de var ama hepsinde olduğu kadar.

zincir yağlı/bakımlı olmasına rağmen ses çıkarıyor.

fabrika çıkışlı olarak yağ pompası arızalı çoğu r25lerin. yamaha geri çağırıp garantiden değiişimini yapıyor ama bence* yağ pompası sorunluysa (10bin kmde motorum) şimdiye kadar zaten motora yeterince zarar vermiştir ömrü kısalmıştır diyorum.

ikinci elde 14000tl altına alacağın tüm motorlar en az bir kere düşmüştür.

bunların dışında şekli, rengi(mavi olan), gücü(ortalama 7 bin devirden sonra canlanıyor), kolay kullanımı, kaliteli malzemesiyle alınabilecek en iyi 250cc racing motordur bence.

...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    saybirs
    saybirs's avatar
    Erkek

yorumlarınız için teşekkürler.

ani bir kararla R125 yerine 2.el Honda CBF 150 almayı düşünüyorum. İşi öğrendikten sonra revize ederim diye düşünüyorum.

CBF 150 başlangıç için en ideali sanırım.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Spyware__007
    Spyware__007's avatar
    Erkek

hocam bence önce hangi motoru kullanabileceğini dene birkaç tanıdık vasıtasıyla bir scooter'a bin sonra bir vitesli herhangi bir motosiklet kullan hangisi eline güzel geldiyse onunla başla çünkü bu iş biraz tarz iken birazda kendini iyi hissetme ile başlar ben scooter ile başladım boyum uzun olduğu için tekerlekli sandalyede oturur gibi hissettim önceleri sonra cup'a yöneldim fakat bu seferde ufak geldi şimdilerde biraz para biriktiriyorum yakındır inazuma alacam

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Muhalif Yorumcu
    SeRDaR
    SeRDaR's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    saybirs bunu yazdı

yorumlarınız için teşekkürler.

ani bir kararla R125 yerine 2.el Honda CBF 150 almayı düşünüyorum. İşi öğrendikten sonra revize ederim diye düşünüyorum.

CBF 150 başlangıç için en ideali sanırım.

en doğru kararı vermişsin

Emekçiler ekmeklerini, emeklerinin karşılığı olarak ve önlenemez tarihi sürecin sonucu olarak mutlaka kazanacaklardır. Şüphesiz bu, zorlu bir dönemdir kısa vadeli ve göreceli yenilgilerden geçer.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    3d_enjoy
    3d_enjoy's avatar
    Erkek

cbf 150 yerine Ybr 125 te tercih edebilirsin malzeme kalitesi bir tık önde ve tipi bence daha hoş :)

3d_enjoy tarafından 02/Ağu/16 21:29 tarihinde düzenlenmiştir

gerçekçi ol imkansızı iste...
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    esinti
    esinti's avatar
    Erkek

abi rica ediyorum baslangic ici  scooter onermeyin.

araba alacak adama oto vites al der gibi.

baslangic icin paran neye yetiyorsa onu al kardesim.

ama bir tavsiye ilk motorun dusuk olsun niye dersen, acemisin motoru yatirirsin kaza yaparsin zararin ve vucuduna hasarin az olur.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    metaman
    metaman's avatar
    Erkek

https://www.youtube.com/user/smoothoperatorRed5

burdan 125-250 cc motorların incelemelerine bakabilirsin.Güzel anlatır

Toplam Hit: 3660 Toplam Mesaj: 29
motorsiklet tavsiye yamaha yzf r125 alınır mı yzf r125