Mousenin Çalışması

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    31 yaşında emekli
    ajan1111
    ajan1111's avatar
    Erkek

sa. arkadaşlar aklıma geldide; kullandığımız herşey kullanmaktan dolayı eskiyo. mesela cep telefonu işte soyuluyo, sistemi donuyo bozuluyo, düşer kırılır, eski modeller için tuşları basmazdı.  mouseyi bilgisayarda her oturduğumuzda ne kadar kullandığımızı bilirsiniz, herşeyde kullanıyoz. mousenin hele hele sol tıklama sistemi nasıl çalışıyor? herşeyde kullanıyoz adam gibi kullanırsakta bozulduğunu hiç görmedim. nasıl yapmışlar bilen var mı?

Kayalardan kayarım yoktur benim ayarım (;
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek
    ajan1111 bunu yazdı

Sa. arkadaşlar aklıma geldi de; kullandığımız herşey kullanmaktan dolayı eskiyo. Mesela cep telefonu işte soyuluyo, sistemi donuyo bozuluyo, düşer kırılır, eski modeller için tuşları basmazdı.  Mouse'u bilgisayara her oturduğumuzda ne kadar kullandığımızı bilirsiniz, herşeyde kullanıyoz. Mouse'nin hele hele Sol tıklama sistemi nasıl çalışıyor? herşeyde kullanıyoz adam gibi kullanırsakta bozulduğunu hiç görmedim. Nasıl yapmışlar bilen var mı?

Kalp kalbe karşıymış. Diğer konunda mesaj yazarken Tbt/AnaKonular başlığını tazelememiştim. ^^"

Konuya dönersem, O kadar dikkati kullanıp da Sol tuşu ben tek tık'larken çift tıklayan çok Mouse'um oldu. Ama öyle çok üstün Mouse değillerdi, mikroSoft ve A4Tech mouse'lardı. ^^D he arada tuşların yerini değiştiriyordum geçici olarak. Sağ tuşu sol, sol tuşu sağ yapıyordum, artık hangi uygulamada daha çok hangi tuşu kullanıyorsam.

Ayriyeten ,Acaba dedim Maus'un içindeki Tuş'a temas eden üstteki dil Fazla kullanımdan dolayı yıpranıyor filan mı, diye arasına parça koyup düzlemeye, boşlukları almaya filan çalıştım. Lakin yine yemedi. Yatıyor öyle mouse'lar. ^^P

Geçen konunun birinde, tıklama işini yapan Anahtarlar için de kaliteli ürünler üreten bir marka adı olduğunu okumuştum. 

Yani demem o ki, o tuşlar da bozuluyor. Kaçış yok. 

RitmFarbRacourci tarafından 03/Haz/19 12:04 tarihinde düzenlenmiştir

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ltcelik
    ltcelik's avatar
    Erkek

Kalitesine bağlı bozulduğuna şahit oldum..

sol ve sağ iki pozisyonu sanırım 2 kanal.. 3 bağlantı noktası var.. 

orta tek kanal açık- kapalı

Ben ortayı değiştirdim .. sol klik de değiştir diye sinyalk veriyor.. 10küsür senelik logitech

https://www.youtube.com/watch?v=T8gm6JptF5Y

https://www.youtube.com/watch?v=l0ZCkFg_WYM

https://www.youtube.com/watch?v=eDoXMJyimDU

ltcelik tarafından 03/Haz/19 12:10 tarihinde düzenlenmiştir

Din Kitaplarını Okuyup Anlayana Ateist, Okuyup Anlamayanlara "dindar" denir... Nikola TESLA.. ben mi? Ne okurum ne anlarım... Kendi kendime de uyuz oluyorum ama olamıyorum.. "Ama efsaneyi çıkarıp atarsan ve yaptıkları eylemlere bakarsan... ..Jedi'ların mirası başarısızlıktır. İkiyüzlülüktür, kibirdir."
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek

@@.) ilginç o anahtarın kapağı bu kadar kolay mı çıkıyormuş, şaşırdım kaldım. ^^D ii'miş, fırsat olunca benim mouse'lar üzerinde bi deneyeyim. 

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    wert
    wert's avatar
    Erkek

la bu omron tansiyon aleti değilmiydi

|sadece aptalların başarısı ders notu ile ölçülür|
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    By_HC
    By_HC's avatar
    Erkek

3 adet Logitech Anywhere MX mouse um var bu şekilde, switchini değiştireceğim diye köşede bekliyor her seferinde yenisini alıyorum. Bu kez Anywhere MX 2 aldım bluetooht'lu 1 yıldır kullanıyorum bakalım ne kadar dayanacak.

HC
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    siyahbereli
    siyahbereli's avatar
    Erkek

Logitech en iyi markalardan biridir,  Fakat, fakat, en çok bozulan mousların markasıda logitechtir :)

Yapmadıklarınıza pişman olmaktansa, Yaptıklarınıza pişman olun...Yapın pişman olun, yada yapmayın yine pişman olun.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    TheAvenqer
    TheAvenqer's avatar
    Erkek

Bloody v7 kullanıyorum 4 yıla yaklaştı tıklamalarda hiç bir problem olmadı sadece bir ara hareket ettirirken bir anda donuyordu sonradan içini açınca iç kablonun kopmaya yakın olduğunu gördüm temassızlık oluyordu düzgünce bağladım düzeldi halen bir sorun yok maş diyeyim 70 tl ye almıştım

Bot ve lisans ihtiyaçlarınız için pm atınız.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    VagaTroy
    VagaTroy's avatar
    Erkek

microsoft 3000 mouse. aldm 2 sene gitti, garantiye gönderdim 3 senedir daha kullanıyorum belki daha fazla. canavar. arada sök yağla temizle yürür

#karipçin
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RaAmLis
    RaAmLis's avatar
    Erkek

Söylediğinin aksine dandik ürünler daha uzun süre götürür. Sana performans ve hassasiyet sunan mouselar daha çabuk bozulur. Razer ve logitech'in üst seviye mouselarında switch problemleri çok daha sık gözükür. Çoğu üst seviye mouse'un ömrü 2 yıl filandır.

Hayattaki amacını bulamayan, bulmaya yaklaştığını hissettiğinde ise alıkoyulan bu yüzden herşeyi oluruna bırakan ama bunu da beceremeyen kişi.
Toplam Hit: 1118 Toplam Mesaj: 10
mouse çalışması