folder Tahribat.com Forumları
linefolder Yazılımlar / Diğer Programlar
linefolder MP3 128 Kbit/S Sabitleme Nasıl Yapılır?

MP3 128 Kbit/S Sabitleme Nasıl Yapılır?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Coiner
    Coiner's avatar
    Erkek

Merhaba arkadaşlar,

Elimdeki mp3'ler çalarken biri yüksek seste çalıyor biri alçak seste ses düzeyi ile her seferinde ileri geri oynamam gerekiyor.

Kontrol ettiğimde bit değerlerinin farklı olduğunu gördüm. Bu mp3'lerin bit değerini programla 128 olarak ayarladım ama sorun hala devam ediyor ve mp3'lerin bit değerleri 120 ile 140 arasında yine değişiklik gösteriyor.

Bu soruna nasıl çözüm bulabiliriz?

www.fenomenevi.com | Sosyal medyanın her mecrasında 6 yıldır kesintisiz olarak müşterilerimize destek vermekteyiz. Amacımız müşteri deneyimini en üstte tutmak ve hizmetlerimize 24 saat devam edebilmek. Fenomenevi.com adresinden 7/24 kesintisiz olarak sipariş verebilirsiniz...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RockZs
    RockZs's avatar
    Erkek

bit değeriyle ses seviyesinin alakası yok. ses kartını bilmiyorum ama "gürültü dengeleyici" gibi bişey varsa ayarlardan onu aç. ya da çoğu ses dinleme programının ayarlarında bir yerlerde "normalizer" gibi bişey vardı, o da o işe yarıyordu galiba.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tarikat Şeyhi
    HolyOne
    HolyOne's avatar
    Erkek

Hocam winampda ve diğer playerlarda normalize seçeneği olur o sesi ayarlar.

sen mp3ün sesini değiştireyim dersen boşuna kalitesini düşürürsn gerek yok.

Nush ile uslanmayanı etmeli tekdir, Tekdir ile uslanmayanın hakkı kötektir!
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Coiner
    Coiner's avatar
    Erkek

media playerda çalıyorum da benim bu işi tek elden yapıyor olmam lazım bir sistem var çalışan orada çalacak müziklerin hepsi aynı değerde olması lazım ses seviyesi vs 

www.fenomenevi.com | Sosyal medyanın her mecrasında 6 yıldır kesintisiz olarak müşterilerimize destek vermekteyiz. Amacımız müşteri deneyimini en üstte tutmak ve hizmetlerimize 24 saat devam edebilmek. Fenomenevi.com adresinden 7/24 kesintisiz olarak sipariş verebilirsiniz...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Zork.
    torpedo_XL
    torpedo_XL's avatar
    Erkek

Şimdi ilk önce dbpoweramp programını yükle

http://katproxy.com/dbpoweramp-music-converter-r15-1-ref-ed-retail-chingliu-t9260011.html

Programı yükledikten sonra çevirmek istediğin müziklerin olduğu klasöre gir tümünü seç sağ tıkla convert to de.

Açılan ekranda converting to kısmını mp3 olarak ayarlayıp cbr modunda istediğin bitrate değerini ver. Yanlız orijinal dosyanın bitrate değerinden fazlasını verme boşuna yer kaplamış olur.

Neyse sonra dsp effects kısmından add de orda volume normalizer var, basitçe peak to peak i seç veya daha güzel bir sonuç için replaygain i de seçebilirsin. Sonra convert de keyfine bak. Ha dsp effects de multi cpu force u eklersen tüm işlemcilerini kullanır daha hızlı transcode yaparsın.

Bilge insanlar konuşurlar çünkü söyleyecek bir şeyleri vardır. Aptal insanlar konuşurlar çünkü bir şey söylemek zorundadırlar. Demokrasi, bir eğitim işidir. Eğitimsiz kitlelerle demokrasiye geçilirse oligarşi olur. Devam edilirse demagoglar türer. Demagoglardan da diktatörler çıkar. --Platon, Devlet                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                         
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    baristbt
    baristbt's avatar
    Erkek

not düşeyim

bitrate ile ses şiddetinin alakası yok

http://www.leyladansonra.com/
Toplam Hit: 999 Toplam Mesaj: 6