folder Tahribat.com Forumları
linefolder Download / Dosya Paylaşım
linefolder Mp3 Ses Dosyalarını Hızlandırma(Prog. İstek)

Mp3 Ses Dosyalarını Hızlandırma(Prog. İstek)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hickirik13
    hickirik13's avatar
    Erkek

bazı derslerde hocaların ses kayıtlarını alıp sonra onları dinliyorum...ancak tekrar dinlerken bana yavaş geliyor ve vakit kaybı oluyor...

bana önerebileceginiz elinizde tam sürümü olan ve ses kalitesini fazla bozmayacak bir program var mıdır?

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kazasker1
    kazasker1's avatar
    Erkek

Biraz geç bi cevap ama kesin çözüm bulmak zaman aldı :)

Aşağıdaki programı indir. Serial merial içinde program full. (Serialde any yazan 2 yere herhangi bişey yazman, ama numarayı doğru girmen yeter)

Programı açınca, ilk açılan pop-up penceresini kapat. sonra open de istediğin mp3'ü aç, açıldıktan sonra soldaki menüden time/pitch seç, alt menüsü açılcak, o menüde Stretch time tıkla ve açılan pop-up ta resample rate in percent yazısının olduğu yerde yüzde kaç hızlandırmak istiyosan o değeri sağdaki rakamların olduğu yere elle yaz. mesela yüzde 10 hızlandırmak istiyosan o rakam yazan yere 110 yazman gerek.

Sesi bozmuyo denedim. Sadece hizlanmayı sağlıyo...

ayrıca sesi yavaşlatmak ta mümkün. bunun için otomatik ayarların olduğu üst kısımdaki preset sekmesini tıklayıp istediğin bi slow tempo seçmek yeterli. ya da alt sağdaki rakam yazan yere rakam yazmak...

Yalnız şuna dikkkat et, bi ses dosyasını hızlandırdın diyelim ama hızı beğenmedin. yeniden hızlandırmak için yukardan undo sekmesini tıkla ki ses dosyası ilk halini alsın. yoksa hızlandırdığın şekil üzerinden işlem yapmaya devam edersin ki  bu durumda ideal hızı bulmak zor oluyo :)

Audio Editor Gold;

http://tbt.rakkoc.com/kazasker1/PR/AudioEditorGold.rar

Ya da;

http://yadi.sk/d/0FtWqF5Q24Z14

Ek: En son istediğin hıza ulaştıktan sonra yukardan ya save de dosyayı kaydetsin, ya da orjinal dosyayı korumak istiyosan, save as de farklı bi isimle yeni hızlanmış olan dosyayı kaydet.

kazasker1 tarafından 24/Oca/13 00:23 tarihinde düzenlenmiştir

Huzur islamda... Yok, yanlış. Para islamda. Net...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    joe_black
    joe_black's avatar
    Erkek
    kazasker1 bunu yazdı

paylaşımların süper abi (:

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kazasker1
    kazasker1's avatar
    Erkek

Eyvallah hocam :)

Huzur islamda... Yok, yanlış. Para islamda. Net...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hickirik13
    hickirik13's avatar
    Erkek
    kazasker1 bunu yazdı

Eyvallah hocam :)

cok cok tesekkür ederim hocam..umarım uzun süre verdigin programı kullanırım :))

ve bana bolca vakit kazandırmıs olacaksın :D

Toplam Hit: 5929 Toplam Mesaj: 5