Mp4 Hoparlör Değişimi?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Glaxoks
    Glaxoks's avatar
    Erkek

Elimde Çakma Sony Mp4 war

hoparlöründen çok az ses gelior bunun değişimi mümkün mü?

büyük bişi taksam volt düşük gelcek cızırtı felan olucak:Svolt'u nasıl arttırabilirim :S

ikinci sorumda:

bunda tek kulaklık girişi var

ben bunu 2 yr çıkarabilir miyim :S 

"Murid" Değil "Murit"
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    seadog
    seadog's avatar
    Erkek

hoparlörü bilmiyorum ama kulaklık girişini 2 tane yapabilirsin aparatı var elektirikçilerde bulursun rahatlıkla

devlet istatistik ensititüsüne göre kişi başına düşen tuğla öldürüyormuş
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ertan
    ertan's avatar
    Erkek

çakmalar çok dandik olur, yapan adamın işinde usta olması gerek. biri der ki, onlar bir kullanımlıktır :) seninkide aynı o misal

büyük hoparlör takman sesi arttırmaz daha da azaltır çünkü daha fazka akım çekecek ve az ses verecektir.. fazla volt verirsen de devreyi yakarsın.. bi kaç volt arttırırsan pek etkisi olmaz ama 8-9 volt üstü zararlıdır ve malzemelere zarar verir.. ses kalitesini ve gücünü entegreler sağlar. içinde küçük bi amplifikatör vardır.. devre özel bi devre olduğu için entegreyi değiştirme şansın yok.. overclock yapabilirsin belki ama bunun için devreyi iyi bilmen ve kendin tasarımını yapman gerek.. çıkışa bi anfi bağlayabilirsin mesela.. önce bilgisayarın hoparlörlerinde dene bakalım :)

iki kulaklık takarsın elbette.. ister içini açıp kulaklık girişinden bi kulaklığı paralel olarak lehim yaparsın, ya da stereo jack çoğaltıcı alıp kullanabilirsin ya da kulaklığı soyup onun üzerinden paralel bağlarsın ama en mantıklısı çoğaltıcı almandır.1-2 ytl birşeydir o da.. ama ses az gelir.. ve pilin çabuk biter :) çok volt yiyecekler çünkü çekilen akım fazla olacak...

anlayamadığın ya da başka sormak istediğin varsa yanıtlamaya çalışabilirim

Bundan sonra sadece insan olanlarla muhattap olacağım.. Ona göre karşıma gelin...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Glaxoks
    Glaxoks's avatar
    Erkek

çakma kaliteli :D

anladım.overclock nasıl yapabilirim? 

"Murid" Değil "Murit"
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ertan
    ertan's avatar
    Erkek

:) overclock aslında biraz mantıksız oldu.. sistem saatini değiştirmek anlamında kullanılıyor bu.. benim dediğim onunla alakası yok ama devreyi değiştirmek oluyor.. mesela bazı dirençleri çıkartıp yerine kondansator bağlamak.. mantık şu, yapan firma bazı parçaları gözden kaçırmıştır ve sen daha iyi verim almak için bireysel olarak ekleme çıkarma yapabilirsin.. bunu da iyi elektronik mühendisleri yapabilir.. zaten çin mallarında bakarsan çoğu malzeme eksiktir ve adi malzeme kullanılmıştır.. bence hiç uğraşma

Bundan sonra sadece insan olanlarla muhattap olacağım.. Ona göre karşıma gelin...
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Glaxoks
    Glaxoks's avatar
    Erkek
    ertan bunu yazdı:
    -----------------------------

:) overclock aslında biraz mantıksız oldu.. sistem saatini değiştirmek anlamında kullanılıyor bu.. benim dediğim onunla alakası yok ama devreyi değiştirmek oluyor.. mesela bazı dirençleri çıkartıp yerine kondansator bağlamak.. mantık şu, yapan firma bazı parçaları gözden kaçırmıştır ve sen daha iyi verim almak için bireysel olarak ekleme çıkarma yapabilirsin.. bunu da iyi elektronik mühendisleri yapabilir.. zaten çin mallarında bakarsan çoğu malzeme eksiktir ve adi malzeme kullanılmıştır.. bence hiç uğraşma

:) bilgiler için sağol

çift kulaklık girişini yapıyım :D

daha demin içini açmak zorunda kaldımda ekranda temazsızlık wardı :D

o sorunuda hallettim :)

yazılımsal olarak bişi yapamayız dimi? 

"Murid" Değil "Murit"
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ertan
    ertan's avatar
    Erkek
    bu yazılımlar çinde üretiliyor ve sen birşey yapamazsın.. orjinal sonynin yazılımını yükleyip güncellersen çalışmaz.. senin yapacağın, çince bilen birini bulup sitelerde çakma malın güncellemesinin olup olmadığını aramak olmalı.. ayrıca güncellesen bile %5-10 luk bir ses artışından fazla birşey elde edemezsin

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek
    ertan bunu yazdı:

çakmalar çok dandik olur, yapan adamın işinde usta olması gerek. biri der ki, onlar bir kullanımlıktır :) seninkide aynı o misal

büyük hoparlör takman sesi arttırmaz daha da azaltır çünkü daha fazka akım çekecek ve az ses verecektir.. fazla volt verirsen de devreyi yakarsın.. bi kaç volt arttırırsan pek etkisi olmaz ama 8-9 volt üstü zararlıdır ve malzemelere zarar verir.. ses kalitesini ve gücünü entegreler sağlar. içinde küçük bi amplifikatör vardır.. devre özel bi devre olduğu için entegreyi değiştirme şansın yok.. overclock yapabilirsin belki ama bunun için devreyi iyi bilmen ve kendin tasarımını yapman gerek.. çıkışa bi anfi bağlayabilirsin mesela.. önce bilgisayarın hoparlörlerinde dene bakalım :)

iki kulaklık takarsın elbette.. ister içini açıp kulaklık girişinden bi kulaklığı paralel olarak lehim yaparsın, ya da stereo jack çoğaltıcı alıp kullanabilirsin ya da kulaklığı soyup onun üzerinden paralel bağlarsın ama en mantıklısı çoğaltıcı almandır.1-2 ytl birşeydir o da.. ama ses az gelir.. ve pilin çabuk biter :) çok volt yiyecekler çünkü çekilen akım fazla olacak...

anlayamadığın ya da başka sormak istediğin varsa yanıtlamaya çalışabilirim

ben bu adama bosuna hasta olmuyorum iste.. yorum dedigin boyle olur.. gerci konuyla alakasi yok ama :/

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
Toplam Hit: 2513 Toplam Mesaj: 8