Mssql Backup Tool

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Elif - Efe
    rakkoc
    rakkoc's avatar
    Homo

Selamlar zamanında buna benzer bir tool kendim yazmıştım kullanıyordum. gel zaman git zaman sorun yaşadıkca güncellemek zor geldi bir google dan bakayim derken karşima cikti sizin ile de paylasayim dedim.

https://sqlbackupandftp.com/blog/how-to-automate-sql-server-database-backups#sqlbackupandftp 

Bu aralar fazla yogunum. Unuttugum seyler oluyorsa affola. DM vs atın.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Herbokolog
    KaptaN
    KaptaN's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

aslında navicat içinde entegre birşey olsa süper olur ama buda güzelmiş 

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    dcpromo
    dcpromo's avatar
    Erkek

Bu ara cobian falan deneme yapıyordum da iyi denk geldi konu. Deneyelim. 

Teşekkürler.

edit: bi ara free sandım bi heyecanlandım falan :D  değilmiş. Ama çok güzel program.

https://sqlbackupandftp.com/features

bu linkten ücretsiz versiyonu indirilebilir.

dcpromo tarafından 16/Eki/18 12:54 tarihinde düzenlenmiştir

next next next install
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MhmdAlmz
    MhmdAlmz's avatar
    Erkek
    KaptaN bunu yazdı

aslında navicat içinde entegre birşey olsa süper olur ama buda güzelmiş 

Abi şu navicatı gönder yav :(

Andolsun kuşluk vaktine ve dindiği zaman o geceye ki, Rabbin sana veda etmedi ve darılmadı! Ve kesinlikle senin için sonu önünden (ahiret dünyadan) daha hayırlıdır. ileride Rabbin sana verecek de hoşnut olacaksın! O, seni bir yetim iken barındırmadı mı? Seni, yol bilmez iken (doğru) yola koymadı mı? Seni bir yoksul iken zengin etmedi mi? Öyle ise, sakın yetime kahretme (onu horlama)! El açıp isteyeni de azarlama! Fakat Rabbinin nimetini anlat da anlat!
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    camarade
    ontedi
    ontedi's avatar
    Erkek

Yeri gelmişken söylim de, navicatte tabloları seç kopyala, yedek almak istediğin hedef sunucunun db yerine yapıştır derseniz tabloda ne var ne yok hepsini "Kopyala-Yapıştır" yaparak çözebilirsiniz.

Matematikçi ve Yazılımcı. http://www.ontedi.com ve http://www.cizgi.site Siteme beklerim herkesi.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Elif - Efe
    rakkoc
    rakkoc's avatar
    Homo
    ontedi bunu yazdı

Yeri gelmişken söylim de, navicatte tabloları seç kopyala, yedek almak istediğin hedef sunucunun db yerine yapıştır derseniz tabloda ne var ne yok hepsini "Kopyala-Yapıştır" yaparak çözebilirsiniz.

evet bu cok güzel bir özellik ama sp view keyler gibi seyler icin bu yöntem sorun cikartiyor onun yerine db nin üzerine sağ tık yapip data transfer diyebilirsin. Ben mssql de bak olarak backup alip bunu google drive a upload eden tool yazmıştım google api lerine göre güncellemek sorun olmaya başladı. şimdi bu tool düzenli olarak pazar full, diğer günleri fark backup u alıp google drive a upload ediyor ve 3 ay once ki backup ları silerek bir cok işimi otomatize etti. 90 usd gibi bir ucreti var suan bir crackli version ile test yapiyorum eğer memun kalirsam satin alacağım.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    manglerman
    manglerman's avatar
    Erkek
    rakkoc bunu yazdı
    ontedi bunu yazdı

evet bu cok güzel bir özellik ama sp view keyler gibi seyler icin bu yöntem sorun cikartiyor onun yerine db nin üzerine sağ tık yapip data transfer diyebilirsin. Ben mssql de bak olarak backup alip bunu google drive a upload eden tool yazmıştım google api lerine göre güncellemek sorun olmaya başladı. şimdi bu tool düzenli olarak pazar full, diğer günleri fark backup u alıp google drive a upload ediyor ve 3 ay once ki backup ları silerek bir cok işimi otomatize etti. 90 usd gibi bir ucreti var suan bir crackli version ile test yapiyorum eğer memun kalirsam satin alacağım.

hocam bu saydıklarınızı ve daha fazlasını zaten mssqlde dbye sağ tıklayıp generate script diyerek alabiliyorsunuz. isterseniz sadece bazı tabloları isterseniz tüm tabloları ve dataları isterseniz sadece SP leri filan gibi ayrımları dahi yapabiliyorsunuz.

sql çok büyük olur yeni sekmede açmasın derseniz direk sql uzantılı dosyayı export edebiliyorsunuz ayrıca. hatta ve hatta identityler bile birebir aynı gidiyor.

türk kızlarından sabun yapalım, rus kızları elini yıkasın.:)
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Elif - Efe
    rakkoc
    rakkoc's avatar
    Homo
    manglerman bunu yazdı
    rakkoc bunu yazdı
    ontedi bunu yazdı

hocam bu saydıklarınızı ve daha fazlasını zaten mssqlde dbye sağ tıklayıp generate script diyerek alabiliyorsunuz. isterseniz sadece bazı tabloları isterseniz tüm tabloları ve dataları isterseniz sadece SP leri filan gibi ayrımları dahi yapabiliyorsunuz.

sql çok büyük olur yeni sekmede açmasın derseniz direk sql uzantılı dosyayı export edebiliyorsunuz ayrıca. hatta ve hatta identityler bile birebir aynı gidiyor.

her gece saat 1 de benim gdrive'ima diff, pazar günleri full backup alabiliyor diyorsun yani. 

normal backup icin task atabilirsin. Yada senin dediğin gibi export scripti oluşturabilirsin bunlar farkli şeyler ama oyle script out yaptiğin zaman mesela precalculated kolonlar, type olarak geography olan kolonlar sorunlu oluyor.  bu tool sadece senin işine extra google drive ile bağlarken, işlemler bitince sana mail atabilir yada başka bir şeyi tetikleyebiliyor.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Zukkum
    Zukkum's avatar
    Erkek

Paylaşım için teşekkürler Hocam, Bir çok firmamızda SQL Data yedeği için kullanıyoruz. Ücretsiz versiyonunda 2 Veritabanına yedekleme yapma imkanı veriyor, fakat Clouda izin vermiyor bu durumda da Nas ya da Local'e yedek yapılır.

muratdemirbag.com
Toplam Hit: 1505 Toplam Mesaj: 9
sqlbackupandftp sql backup