folder Tahribat.com Forumları
linefolder Database - Veritabanı
linefolder MSSQL Server 2014 - İlişkili Tabloyu Diyagramda Gösterme Sorunu [Çözüldü]

MSSQL Server 2014 - İlişkili Tabloyu Diyagramda Gösterme Sorunu [Çözüldü]

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dragoonx
    dragoonx's avatar
    Erkek

Selamlar,

Windows 10 Edu. kullandığım bilgisayarımda Sql Server 2014 yüklü, tablo ilişkilendirmelerini Table->Design ile yapıyorum. Fakat diyagram oluşturduğumda ilişkilendirdiğim tablolar yüklenmeyip "Parametre Hatalı" uyarısı alıyorum.
    3 gündür sorunu çözmek için denemediğim yöntem kalmadı. Tablo sahipliği adminde, SA ve Windows Authentication ile de denedim, Sql Server 2016 yükleyip denedim fakat sonuç alamadım.

Aşağıdaki resimde örnek olarak AdventureWorks 'den oluşturmaya çalıştığım diyagramda uyarı bu şekilde geliyor, ilişkili tablolar ve ilişkileri görünmüyor.

Çözümü olan var mıdır?

dragoonx tarafından 05/Mar/17 20:14 tarihinde düzenlenmiştir

Delikanlım! İyi bak yıldızlara. onları belki bir daha göremezsin. Belki bir daha yıldızların ışığında kollarını ufuklar gibi açıp geremezsin… (Nazım Hikmet RAN)
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MhmdAlmz
    MhmdAlmz's avatar
    Erkek

İlişkili alan isimleri aynı mı ?

Andolsun kuşluk vaktine ve dindiği zaman o geceye ki, Rabbin sana veda etmedi ve darılmadı! Ve kesinlikle senin için sonu önünden (ahiret dünyadan) daha hayırlıdır. ileride Rabbin sana verecek de hoşnut olacaksın! O, seni bir yetim iken barındırmadı mı? Seni, yol bilmez iken (doğru) yola koymadı mı? Seni bir yoksul iken zengin etmedi mi? Öyle ise, sakın yetime kahretme (onu horlama)! El açıp isteyeni de azarlama! Fakat Rabbinin nimetini anlat da anlat!
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dragoonx
    dragoonx's avatar
    Erkek
    MhmdAlmz bunu yazdı

İlişkili alan isimleri aynı mı ?

Aynılar hocam. Birçok kombinasyon yapıp denedim, alan isimleri farklıyken de denedim, birinde increment yapıp diğerinde yapmadım veya her ikisine de yaptım yine çözülmedi.
    Bir de sanal win7 içerisine sql server kurup deneyeceğim.

Delikanlım! İyi bak yıldızlara. onları belki bir daha göremezsin. Belki bir daha yıldızların ışığında kollarını ufuklar gibi açıp geremezsin… (Nazım Hikmet RAN)
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dragoonx
    dragoonx's avatar
    Erkek

Sorunu çözdüm, sorun kullanılan işletim sistemi ile ilgili. Win 7 de hata almadığım gibi ilişkiler de diyagram da görünmeye başladı. Sql server ile çalışacak olan arkadaşlar Windows 10 kullanmamaya dikkat etsinler.

Toplam Hit: 1525 Toplam Mesaj: 4
mssql windows 10 hata sql server 2014 error diagram