folder Tahribat.com Forumları
linefolder Database - Veritabanı
linefolder MSSQL Yedek Konusunda Yardım

MSSQL Yedek Konusunda Yardım

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Elif - Efe
    rakkoc
    rakkoc's avatar
    Homo
    ilteris bunu yazdı
    rakkoc bunu yazdı
    kUz3y bunu yazdı
    Asayisci bunu yazdı

Merhaba arkadaşlar.

Sadece MSSQL hizmeti aldığım birkaç vds sunucum var. 
    Bu sunuculardaki dataların günlük olarak başka bir sunucuya otomatik olarak
    yedeklemek istiyorum.

Aslında önlem almak istediğimiz mesele kripto virüsü.
    Daha önce böyle bir sıkıntı yaşadık. 
    Hem bu virüsle ilgili olarak hem de YEDEKLEME hususunda fikri olan var mı?

İyi çalışmalar.

Bir incele belki işini görür.
    SQL Backup

bunu yazmaya gelmiştim. ben biraz eki bir versionunu kullanıyorum (9.0.4) cok memnunum. 

olurda x y z virus gelir google drive a bunun üzerinden erişir yedeklerimi siker diye nodejs de yazdiğim bir tool ile oauth2 üzerinden kendim upload ediyorum yedekleri. (belki sadece paranoyaklik)

Olur da dediin gibi bir virüs bulaşırsa gdrive içindeki yedekleri nasıl değiştirebilir hocam? yani hangi senaryolarda nasıl ne şekilde..

hocam cok farzla senaryo çıkabilir. senin session token'in ile sanki sen silmişsin gibi google'a istek yollayabilir. dosya içeriğini bozabilir vs vs vs. bu senin kendi yazdiğin app'de olmaz mi dersen elbette onda da olur ama token nerede saklaniyor ne iş yapiyor vs yi bilmediği için onu çözene kadar kendini kurtarırsın.

edit : bir de standart bir app olmadiği için ne işe yaradiğini vs anlamayacağından arka planda ki yüzlerce servisten birisi gibi gözükecektir.

bunun dışında yanliş bilmiyorsam google drive da versiyonlama sistemi mevcut senin local de ki dosyan şifrelense bile, serverda eski versionun da duracaktır.

rakkoc tarafından 02/Kas/20 14:08 tarihinde düzenlenmiştir

Bu aralar fazla yogunum. Unuttugum seyler oluyorsa affola. DM vs atın.
Toplam Hit: 2772 Toplam Mesaj: 12
mssql backup yedekleme