folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Muhasebeci Arkadaslar Yardım ?

Muhasebeci Arkadaslar Yardım ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    detay
    detay's avatar
    Erkek

ticaret meslek lisesini bitirdim. stajdan sonra muhasebe burosunda 3 yıl çalıştım

sonra bölümüm olan muhasebe myo okudum. myo dan sonra 8-10 ay işsiz gezdikten sonra ymm yanında çalıştım 1 yıl kadar.

oradan bünyesinde 12 şirket bulunan bir şirketler topluluğuna geçtim. bu arada a.öf. den işletme olarak 4 e tamamladım okulumu...

şimdi büyük bir holdingte küçük bir yerin ( yaklaşık yıllık ciromuz 5 milyon eur ) muhasebe sorumlusuyum.

Beraber büyüdüğüm arkadaşlarımdan tamirci olan, egzozcu olan, babasının yanında markette çalışan ( market kendilerinin )

telefon kontor alıp satan, evde boş oturan, satış mümessilliği yapan arkadaşlarımın hepsine gıpta ile imrenerek kıskanarak bakıyorumm.

hiçbir şekilde abartmıyorum. Maaşım ve şartlarım iyi. yaklaşık 8-9 yıldır bu işin içindeyim ama diğer arkadaşların dediği gibi vakit erkenken git limon sat

daha iyi..

ek not :8-9 yıldır bu işteyim ama para kazanıyorum artık dediğimde yaklaşık arkamda 5-6 yıllık bir deneyim vardı.( illegaller hariç )

ek not2 : para kazanıyorumdan kasıt dandik bir araba ve aylık kendi masraflarını çıkarabileceğin kadar para..

birde arkadaşlar ceketini attığında 1500 tl maaşla biraz zor işe girersiniz..

( nacizane fikrim bilgi durum belge ve statüye göre değişir tabi belgen varsa 2500-5000 ama yoksa en fazla 1500 zaten.

birde belge almak eskisi kadar kolay değil artık utanmasalar dön birde ... diyecekler..)

maaasebeci....
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Selam
    Selam's avatar
    Erkek

muhasebe eski mesleğimdi, mutaras beyanemsi kurumlar vergirisi kdv AB Formu, yok şirket kurulusu yok iadelerin hesaplanması cartı curtu.. okuldan sonra en fazla 3 ay dayana bildim.. ilk fırsatta diğer mesleğim pc işine geçerek huzuru erdim..

tavsiyem hic bulaşma.. başka iş alternatifin yoksa.. ve bu işi yapman gerekiyorsa zevk almaya bakacaksın. .yoksa hiç kasmaa en fazla 3 ay dayanırsın. luzumsuz yere vakit kaybı

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    taekwondo
    taekwondo's avatar
    Erkek

kardeşim özelden msn yaz detaylı sekilde anlatım

bırak bu sevdayı yol yakınken

bende keyfimden yapmıyorum sınavıı filan kazandım bitirme sınavlarım kaldı sonra ruhsatı alıcaz bu aşamda dönüşü yok

yapacağım şey şu ruhsatı aldıktan ve sermaye yaptıktan sonra bir ticaret işletmesi kurmak yada bir kaç dönüm tarlaya meyve agacı ekip yılda bikez ugraşmak koşturmadan yoruldum artıkk ...

işeletmeler para kazanıyor sen hesabı tutuyorsun muhasebe ücreti ise ödeme listesinde bile yok adamların bazan evraklar arasında ödeme listeleri de gelior :))

sen kpss kas devlete sırtını yasla en güzeli bu adamlar keyf yapıyor devlet her işi smmm lere yıkmaya başladı meslekte sıkıntı çok bi kaç kişiyi dinlemeden boşa koşturma zaman da kaybetme acırım benim önümde örnek yoktu kpss yi herkes seçio die bu işe girdim am abi p*k yok tabir yerindeyse 3 yıl bişi kazanamassın kafadan demedi deme

staj filan başlatıp ruhsat almak gibi bir gayen yoksa ki hele hiç bulaşma ara elaman olursun maaşın 1000 tl dir maxmum işin sitersen pri ol belgen yok

başkasının ruhsatını kullanırım filan davaları var onlarda g*t ayagı sen mükelelf bulucan iş yapıcan adam bişi yapmadan kazancın bi kısmını ruhsat sahıbıne vericen s*terim öle işi .... 

benimle aynı dönem üniv bitiren kpss kasıp memur olan ark işi tıkırında kıyas yaptınmı farkı görmemek imkansız ben ünivden sonra ruhsat için en az 4 yıl beklerken adam memur oldu üniv biritirir bitirmez ben 300-500 hatat hiç para almadan ssk mı da kendim ödeyerek çalısırken o devlet memuru işe girer girmez 1200 le başla dı üst baş fiyaka altta araba kolda eş oldu ~~ vesselam ben yandım sen yanma die yazdım bunları karar sende ..

Belamı bulmusum bulduqum kadar..
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    detay
    detay's avatar
    Erkek

muhasebe = başkasının parasının hesabını tutmak

anlamı bile bir garip bence :D

maaasebeci....
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MaTRiXe
    MaTRiXe's avatar
    Erkek