folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Mutfak Yenileme Fikirleri

Mutfak Yenileme Fikirleri

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cybermole
    cybermole's avatar
    Erkek

Arkadaşlar evin mutfağını komple tepeden tırnağa yenilemek istiyorum sizinde tavsiyeleriniz nelerdir. Mutfak için kenyap dmodül falan araştırdım fakat yorumlarda hiç iyi şeyler söylenmiyor aranızda alan yada gören oldumu nasıldır. Yenilemek istediğim şeyler ise;

* Tavan için asma tavan

* yer döşeme için laminant parke

* duvarlar için strafor duvar panelleri

* mobilya içinde kenyap yada dmodül kullanmayı düşünüyorum sizinde gördüğünüz uygun fiyatlı ürünler varsa yada aranızda satan müridler varsa yardımcı olursa fikir acısından sevinirim.

+ Mutfak Ölçüleri : 370Cm x 290 cm

fikirleriniz için simdiden teşekkürler.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    futurist
    futurist's avatar
    Dişi

Profesyonel bir tasarım

mutfağın konumu (güney kuzey)

şehir ( yazlık, kışlık iklim)

ailebireyleri ( yaşlımı, çocuklu mu ) 

Bütçe...

Mutfağın büyüklüğü

Çesitli etkenlere göre değişir.

Ek: soğuk bir yerdeysen demektir ki hava kirliliği ve is çok olur. Kullanacağın ürün temizliği pratik ve silinebilen birşey olmalı mesela. 

Çok araba geçen ve birinci katsada aynı. 

**

Asma tavanlar  desenli ise küçük mutfakta kabus. Çünkü dağınık gösterir. Eğer mutfak çok sade ve az eşyalıysa belki olabilir.

Eger çok güneş alıyorsa duvarı bir ton koyu mobilyahi açık yada tam tersi seçebilirsiniz. Ama kuzeye bakıyorsa kullanan depresyona girebilir. Beyaz ve ona yakın renk seçmelisin.

**

Dmodül dediğin vitrin vari mobilya sanırım. Eğer böyleyse 7 yaş altı  çocuğu olan için kabus. Eğer birden fazla 2-3.. yaş çocukta varsa.

Öyle camlı ayaklı hareket edebilen mobilya türü yapacaksan birde halatta ver ki cocuğa bakan kolayca intihar edebilsin (!). 

Laminant calışan kadinlara iyi, ev hanimlarina kötü.

Mutfak devamli su ile ic içe. Bir süre sonra o kabarır. Az kullanacaksa olabilir.

İlla ahşap görüntüsü olacaksa laminant görünümlü fayans yaptır. 

Strafor iyi fikir ama kullanmadım birsey diyemem. Ancak hem tavan hem duvar desenli olmaz. Boğar.

Silinebilen duvar kağıdıda kullanabilirsin. En kalitelisini alırsan. 

Fikirlerin kötü değil. Ama bu mutfağı kaç yıl kullanmak istiyor o da önemli. 

futurist tarafından 15/Nis/17 09:53 tarihinde düzenlenmiştir

Sanmasınlar yıkıldık, sanmasınlar çöktük. Bir başka bahar için sadece yaprak döktük. (Mevlana)
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Pikacu
    Pikacu's avatar
    Erkek

Bir bayan yazmış şimdi de maliyeti açısından birisi yazarsa iş tamam. 

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Fuzulli
    Fuzulli's avatar
    Erkek

Strafordan uzak dur bir halta yaramaz 1-2 ay sonra dökülmeye yada kullanıma bağlı zarar göremeye başlar. Laminat su geçirir siser olmaz fayans kullan. Tavan yüksekliğin ne dir ki asma tavan yapcan? Gereksiz mekanı boğma asma tavan ile anca kenarlarda spot alanı yapabilirsin. Mobilya için ikea istanbul avrupa da isen Masko sanayi, anadolu yakasında isen modoko sanayiye git.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sunyy2003
    sunyy2003's avatar
    Erkek

mutfakta laminant ı unut kalebodur döşettir para sıkıntın yoksa bu işi yapan firmalar var ama mutfağını 15 gün unut evde otururken tadilat çok sıkıntılıdır asma tavan neden yapıyorsun çokmu yüksek tavanın buna gerek duydun yoksa şekilli bir şey mi bular hep sıkıntılı işler olaildiğince bulaşma

edit:

duvarlarda mufakta ne straforu hocam mis ibi kalebodur döşettir tertemiz al eline sil mutfakta mobilya nedir yaptır mutfak dolabını çeşit çeşit dolaplar var yaptır gitsin

2. edit

hocam git güzelce koçtaşa (ist için diyorum) oradan kalebodurları beğen özellikle danış birilerine evliysen zaten danışacağı kişi belli al kalebodurlarını eğer uerin varsa koydurtursun nakliye ile sonra güzel bir usta bul yaptır sonra mahallelerde yol kenarların da mutfak kapı işi yapan mobilyacılar olur git katologlarına bak anlaş bide imkanın varsa kalebodur ustası bul yoksa koçtaşda sanırım ustalarda vardı bir bak yok eğer ben bir haltla uğraşamam diyorsan para olark birazdaha falzla öderisn ama ustayla uğraşmadan yaparsın ona bir bak ist anadolu yakasında isen yardımcı olurum bende 2 sene önce tüm evi elden geçirdim

sunyy2003 tarafından 15/Nis/17 13:02 tarihinde düzenlenmiştir

bu hayat biterkende aklımda hep sen olacaksın B bu dilden firar eden her söz yaydan çıkmış ok gibi (sagopa kajmer) Sago sıcak ekmek üzerine bal kaymak. "Bla bla" larını tartıda tartar bakkal aylak. Aşkın bir sabunsa köpürt beni Pentax
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bulusma Fatihi
    metalati
    metalati's avatar
    Erkek

istanbul avrupa yakasında isen yardımcı olabilirim marangozum

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ehlikeyif
    ehlikeyif's avatar
    Erkek

Mutfak yenileme konusunda 9 ay önce yaptığımı söylemek isterim, dolabın iç rengini beğeniyorsan su alma gibi bir durumu yoksa sadece kapakları değiştir, dolabın sıfırlanmış olur. 2 bin tl ye mebran kapak yaptırdım country tarzı gelen misafirler komple sıfırlanmış zannediyor. Bi düşün istersen. 

Ben Sana Mecburum Bilemezsin...
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cybermole
    cybermole's avatar
    Erkek
    ehlikeyif bunu yazdı

Mutfak yenileme konusunda 9 ay önce yaptığımı söylemek isterim, dolabın iç rengini beğeniyorsan su alma gibi bir durumu yoksa sadece kapakları değiştir, dolabın sıfırlanmış olur. 2 bin tl ye mebran kapak yaptırdım country tarzı gelen misafirler komple sıfırlanmış zannediyor. Bi düşün istersen. 

işte hoca sorunumda bu mebran ne akrilik ne pvc kaplamalı dolaplar vs kenyap dmodüller vs basktığım ürünler max 3 bin en iyisi burada fiyat alıyorum10 bin istiyorlar aynı ölçüde özelliklerinide yazıyorum kafamı karıştıran bu hazır mutfak sistemleri kullanan oldumu aranızda onu merak ettiğim için sordum.   asma tavandan vazgeçtim arkadaşın dediği gibi daralacak boyuk olarak 255 tavan 12 cm indirmeyi düşündüm ama vazgeçtim bogacak gibi geldi.

Toplam Hit: 1297 Toplam Mesaj: 8
dekorasyon mutfak