folder Tahribat.com Forumları
linefolder Müzik & Sinema & Tiyatro & Kitap & Televizyon & Seminerler & Edebiyat
linefolder Müzikte Yepyeni Bir Format .Swf//4 Mb"Lik Mp3 500 Kb"Lik .Swf"Ye Dönüşüyor...

Müzikte Yepyeni Bir Format .Swf//4 Mb"Lik Mp3 500 Kb"Lik .Swf"Ye Dönüşüyor...

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MitNickKevin
    MitNickKevin's avatar
    Erkek

Arkadaşlar tamamen kendi merakım sonucunda yepyeni bir buluş yaptım, şimdi .mp3 formatını .swf formatına dönüştürerek 4 mb'yi 500 kb yapıyoruz...

Flash'ı açıp mp3'ü import ediyoruz ve ondan sonra .swf olarak export ediyoruz, normalde bunu yaptığımız zaman kapasite değişmiyor ama benim merakım ve araştırmam sonucunda 4 mb'lık mp3 500 kb'ye kadar iniyor, şimdilik bunun yöntemini açıklamıyacam ama bir araştırmam daha var onu gerçekleştirdikten sonra yöntemi burda açıklıyacam...

Evet arkadaşlar şimdi geriye bir tek şey kalıyor winamp gibi bir program yazarak .swf uzantılı dosyayı o program ile mp3 gibi çalmak evet yanlış duymadınız mp3 gibi çalmak, eğer bunu yaparsak bir ilke imza atmış oluyoruz ve müzik alanında yepyeni bir formatı yaymış oluyoruz...

Deneme amaçlı yaptığım 4.37 mb'lık Barış Akarsu'nun Islak Islak şarkısını sizlere sunmak için 540 kb yaptım...

www.mitnickkevin.somee.com/mp3.swf

Bilgi ceza, Bilgi suç ve Taşımak ağır. Unutmak ise öğrenmekten daha çok zaman alır...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MartyN
    MartyN's avatar
    Erkek
    zuaha olm manyakmisin olmaz oyle sey. ses kalitesini düsürdüü icin sana öyle geliyo. file » export yap ordan kaliteyi normale cikar. convert stereo to mono yu da kaldir görürsün :)))))))))

222 gün siteye giriş yapmayı unutan emekli admin.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ir2
    ir2's avatar
    Bilgi/Destek Madalyası Developer Madalyası
    Erkek
    çok gereksiz sen mp3 ün kalitesini aynı derecede düşür mono yap swf dende küçük olur ayrıca boşuna vector liblary yüklememiş olursun ve winampda çalarsın tamamern saçma...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MitNickKevin
    MitNickKevin's avatar
    Erkek
    Arkadaşlar bu buluşumda işe yaramadı saçma sapan birşey oldu neyse birsonraki yepyeni bir buluşta görüşmek üzere dileği ile deyip kendi konumu kendim siliyorum...

Bilgi ceza, Bilgi suç ve Taşımak ağır. Unutmak ise öğrenmekten daha çok zaman alır...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MartyN
    MartyN's avatar
    Erkek
    cok normal bi konu. sonucta bende ögrenirken böyle deneme yanilma yoluyla ogrendim. hepmiz icinde boyle olmustur saniyorum. bilmeyenlerde bu gibi konulardan devam edip ögrenecekler. konuyu kilitlemek ne alaka ?

222 gün siteye giriş yapmayı unutan emekli admin.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MitNickKevin
    MitNickKevin's avatar
    Erkek

Tamam o zaman konuyu aynen geri olduğu yere taşıyorum...

Adı üstünde geri dönüşüm kutusu gerektiğinde geri alacaksın... :)))

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tagext
    tagext's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Başarı Madalyası
    Erkek

ah ulan senin bu icatların bitmez ha. sen bu icatlarını artık geyik bölümüne yaz

ftw
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tagext
    tagext's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Başarı Madalyası
    Erkek
    bi müzik dosyasından insan sesinin duyamayacağı sesleri çıkardığında geriye mp3 kalıyo yani bi ses dosyasını mp3 e çevirmek ziplemek gibi bişey deil. tabi compress ediyor ama o le deil

ftw
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MitNickKevin
    MitNickKevin's avatar
    Erkek

Ben swf'yi mp3 gibi çalan program yapmamızı düşünmüştüm ama olmadı, bu uygulama web sayfalarında kullanıldığında çok iyi oluyor...

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    renegadealien
    renegadealien's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Savaş Madalyası Başarı Madalyası Üstün Hizmet Madalyası Developer Madalyası
    Erkek

sen bir önceki forumdada işlemci silikonunun silinmesini bilgisayarın hızlandıracağını sağladığını söylemiştin demi? :D

uzun bi cevap yazmıştım ama cıkmak zorunda kaldım o konuya :)

Sanıyorum kendi atasözümü yaptım, kaynak belirterek kullanabilirsiniz. 10.05.2013 tarihli google arama sonucu : Aradığınız - "herşeyin hayırlısı rampanın bayırlısı" - ile ilgili hiçbir arama sonucu mevcut değil. Not : Söyleyeni belli olduğu için(Ben) atasözü değil, özlüsöz oluyormuş, dolayısı ile kendi özlüsözümü yapmış oldum :)
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    No_ProbleM
    No_ProbleM's avatar
    Erkek
    bu formatın baska bir güzelliği ise mp3 gibi formatlara yasak getiren sitelerde bu formata bir yasak konmaması bir cok host mp3 gibi dosyaları kabul etmiyor ama bu formata bir yasak yok kalitedenmi acep :)

hile ile iş yapan,minnet için can verir,namusa hürmet eden,NESLİNE ŞEREF VERİR
Toplam Hit: 1551 Toplam Mesaj: 11