MVC Core - Identity - EF

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Https
    Https's avatar
    Erkek

Bu konuları adam akıllı baştan sona öğrenmek istiyorum. 

MVC core projesi açtığımda ilk izlenimim MVC'ye göre süreçlerin çok daha iyi ayrıldığı izlenimi edindim. Ama bir şeyler eksik kaldı bende.

MVC'de identity ile register edilen her kullanıcıya otomatik rol atamak istediğimde 1-2 arama ile sorunumu çözdüm. Ama aynı işlemi core mvc üzerinden yapmaya çalıştığımda "/Account/Register" controlüne yönlendirme var ama öyle bir controlller yok.

Burda diyebilirsiniz zaten sorununu 1-2 arama ile çözdüğün için böyle sorunlarla karşılaşıyorsun diye, haklısınız.

Sanki MVC core'da herşey olması gerektiği gibi ama bende bir şeyler tam oturmuyor..

Bu başlıktaki konular için udemy, kitap, dökümantasyon  tavsiyeniz var mı?

Yabancı kaynakları anlayamıyorum. Mümkünse türkçe çünkü tam olarak kavrayabilmek istiyorum. Özellikle identity'i.

Https tarafından 24/Ara/19 18:32 tarihinde düzenlenmiştir
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    esinti
    esinti's avatar
    Erkek

Ben daha önce engin demirdağın eğitimini aldım udwmy üzerinden..net core için.

Şimdide blazor eğitimini aldım anlatımı güzel.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hannibal_King
    Hannibal_King's avatar
    Erkek

Gelecek hafta "sistematik asp.net mvc" isimli kursumu udemy üzerinden yayınlayacağım. Hedefim en sistematik ve detaylı Asp.Net Mvc eğitimini hazırlamak.

Identity gibi hazir üyelik sistemlerini kullanman yerine temel seviyeden cookie authentication dan başlamani tavsiye ederim. O şekilde daha iyi anlamlandirabilirsin.

Toplam Hit: 1664 Toplam Mesaj: 3
mvc core mvc core entityframework .net core