folder Tahribat.com Forumları
linefolder Database - Veritabanı
linefolder Mysql Server'a Bağlanamama Sorunu?

Mysql Server'a Bağlanamama Sorunu?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RaAmLis
    RaAmLis's avatar
    Erkek

Uzak servere bağlanırken sıkıntı yaşıyorum. Bazen servera bağlanıyor, bazen de access denied diyor.

Workbench, dbforge ve diğer uygulamaların hiçbiriyle çözmedim bu sorunu. Default 3306 portundan bağlanıyorum, port açık sıkıntı yok o konuda. Firewall da engellemiyor bağlantıyı ama işte bazen bağlanıp bazen bağlanmamasını çözemedim bir türlü. Arkadaşım kendi evindne sıkıntısız bağlanıyor istediği zaman. Hiç sorun yaşamıyor ama bende sıkıntı çıkıyor anlamadım.

Modem de sıkıntı olsa diyecem onda da bir sıkıntı göremedim.

Anlamadığım sıkıntı olsa hiç bağlanmaz ama arada bağlanıyor.

İnternette hep local server için çözümleri var mysql servisinin çalışmadığından yaşamış çoğu kişi böyle bir sorun ama manuel olarak mysql servisini açtıklarını çözmüşler. Ben local servera bağlanmıyorum bu yüzden bir türlü aşamadım bu sorunu.

Serverda bütün izinler açık o konuda sıkıntı zaten olsa hiç bağlanamazdım arada bağlanabilmemi açıklamıyor bu durum.

Valla çözemedim son çare olarak artık burası kaldı. Databaselerle içli dışlı olan birileri beni aydınlatırsa sevinirim.

Hayattaki amacını bulamayan, bulmaya yaklaştığını hissettiğinde ise alıkoyulan bu yüzden herşeyi oluruna bırakan ama bunu da beceremeyen kişi.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Elif - Efe
    rakkoc
    rakkoc's avatar
    Homo

hangi user ile bağlanıyorsun. username@% olacak sekilde user olduğundan emin ol. 

birde port yönlendirme her zaman stabil calişmiyor mümkünse dmz e al makineyi

Bu aralar fazla yogunum. Unuttugum seyler oluyorsa affola. DM vs atın.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Gececi
    NighT_JudGe
    NighT_JudGe's avatar
    Erkek

hocam  uzakmasa üstü  gibi mi  bağlanıyorsun  yoksa  örnek:"12.34.56.78.90"gibi mi db  adresi mi bağlanıyrsun  ? 

Cahildim Dünyanın Rengine Kandım
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RaAmLis
    RaAmLis's avatar
    Erkek

up halen çözemedim sorunu.

Hayattaki amacını bulamayan, bulmaya yaklaştığını hissettiğinde ise alıkoyulan bu yüzden herşeyi oluruna bırakan ama bunu da beceremeyen kişi.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hermes
    abdullahazad
    abdullahazad's avatar
    Erkek

mobil veriyi hotspot yapıp baglanmayı denesene bi. eger ki hic sorun yasamazsan modem tarafinda sorun olabilir.

az insan çok huzur.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RaAmLis
    RaAmLis's avatar
    Erkek
    AbdullahAzad bunu yazdı

mobil veriyi hotspot yapıp baglanmayı denesene bi. eger ki hic sorun yasamazsan modem tarafinda sorun olabilir.

Denedim şimdi, yine attempt failed diyor. Arada giriyordu geçen hafta 3 gündür hiç giremiyorum. Arkadaşım çatır çatır giriyor ama. Kafayı yicem sonunda.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hermes
    abdullahazad
    abdullahazad's avatar
    Erkek
    RaAmLis bunu yazdı
    AbdullahAzad bunu yazdı

Denedim şimdi, yine attempt failed diyor. Arada giriyordu geçen hafta 3 gündür hiç giremiyorum. Arkadaşım çatır çatır giriyor ama. Kafayı yicem sonunda.

sunucu ip'sini pingleyebiliyor musun hocam?

yani acaba sana sunucu mu cevap vermiyor yoksa mysql servisimi cevap vermiyor?

az insan çok huzur.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RaAmLis
    RaAmLis's avatar
    Erkek
    AbdullahAzad bunu yazdı

sunucu ip'sini pingleyebiliyor musun hocam?

yani acaba sana sunucu mu cevap vermiyor yoksa mysql servisimi cevap vermiyor?

Pingleyebiliyorum hocam.

Pinging xxxx with 32 bytes of data:
    Reply from xxxx : bytes=32 time=52ms TTL=50

Ping statistics for xxxx:
    Packets: Sent = 4, Received = 4, Lost = 0 (0% loss),
    Approximate round trip times in milli-seconds:
    Minimum = 52ms, Maximum = 52ms, Average = 52ms

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yawuz
    yawuz's avatar
    Erkek

Mysql e erişmek için ip ye izin veriyorsan lanet olası iss'ın dış ip ni başka gösterdiği için giremiyor olabilirsin.

tahribat.com a can feda
Toplam Hit: 1636 Toplam Mesaj: 9
mysql sorunu bağlantı