folder Tahribat.com Forumları
linefolder Database - Veritabanı
linefolder Mysql Sorgusunda Yardıma İhtiyacım Var,

Mysql Sorgusunda Yardıma İhtiyacım Var,

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BlackSworD
    BlackSworD's avatar
    Erkek
    $update_votes = "UPDATE fpoll_options SET votes = votes + 1 WHERE id = $vote";
    $insert = mysql_query($update_votes);

$update_kimler = "UPDATE fpoll_options SET kimler = ".UYE_KULLADI." WHERE id = $vote";
    $insert = mysql_query($update_kimler);

İlk sorgu scprit in kendisine ait ve o seçeneğe oy verenlerin sayısını işliyor. Ben bu scpriti pehepe üyelik sistemine koydum ve kimlerin oy verdiğinide bilmek istedim. UYE_KULLADI diye bir sabit değişken var :rolleyes: Ve fpoll_options tablosuna kimler die bir alan ekledim. Ben oraya kişileri arasında virdül olarak eklemek istiyorum misal: amet, mehmet, hatan gibi. Verileri nasıl birleştiripte göndereceğimi bilmiyorum. Aslında "as" olayını kullanarak denedim beceremedim. Haa birde şu anda bile sorgu veriyi kaydetmiyor. Ne yapmam lazım, yardımcı olursanız sevinirim :haha:
    Kendinize iyi bakın

Ölüm sadece bir başlangıçtır.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kaanskaans
    kaans
    kaans's avatar
    Erkek
    2.sorgunda ".UYE_KULLADI." kısmını $UYE_KULLADI olarak ve Update değilde INSERT olarak denermisin

Software Developer
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BlackSworD
    BlackSworD's avatar
    Erkek
    Sağola kardeş ;)
    UYE_KULLADI sabit değerli bir değişken. Üyelik sisteminin kullandığı sorguları inceledim hem sorgularda hemde diğer gerektiği yerlerde bu şekilde kullanılıyor. :(

+
    Senin verdiğin sorguda UYE_KULLADI nı normal değiken olarak kullanmışsın, onu belirtmek istedim. Hala daha çalıştıramadım.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kaanskaans
    kaans
    kaans's avatar
    Erkek
    verdiğin cevaptan yardım edebildimmi anlayamadım sorun çözüldümü yani :)

saygılar

Software Developer
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    renegadealien
    renegadealien's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Savaş Madalyası Başarı Madalyası Üstün Hizmet Madalyası Developer Madalyası
    Erkek
    Update fpoll_options
    set votes=votes & ',' & UYE_KULLADI
    where id=$vote

istediğin şey sqlde böyle yapılır :) Şimdi kastırma beni sen otur phpye cevir üstteki sqli :)

Sanıyorum kendi atasözümü yaptım, kaynak belirterek kullanabilirsiniz. 10.05.2013 tarihli google arama sonucu : Aradığınız - "herşeyin hayırlısı rampanın bayırlısı" - ile ilgili hiçbir arama sonucu mevcut değil. Not : Söyleyeni belli olduğu için(Ben) atasözü değil, özlüsöz oluyormuş, dolayısı ile kendi özlüsözümü yapmış oldum :)
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BlackSworD
    BlackSworD's avatar
    Erkek
    Eywallah reis :D Bi deneyeyim ;)

Toplam Hit: 1859 Toplam Mesaj: 6