Namus Nedir?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Anarsist
    Anarsist's avatar
    Erkek
    Namus kavrami bir cok mercegin altina alinarak orneklerle ve hayat felsefemizde sartlariyla birlikte kabartilip abartilabilir, oysa bizim kulturumuzde namus anlayisi 'Eline, Diline, ve Beline sahip olmaktan gecer. Bence namus kavramini bu kadar kisa ve oz bir sekilde yorumlayabilecek nadir insanlardandir Hz. Ali (ra).

Çok günahım varsa neden gamım var Ali gibi şahı-ı merdana düştüm
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Thelordmax
    Thelordmax's avatar
    Erkek
    toplumdan topluma değişen bi ahlak kavramı bence. doğru ya da yanlış olsun gerekli olan düşünce Bazen yanlış sonuçlar doğurup kan davalarına sebep olur bazı bölgelerde de yok denicek kadar düşen bi değer yargısıdır. Örn: Avrupa ülkeleri
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ibosoft
    ibosoft's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

kotusirine bunu yazdı:
    -----------------------------
    abi olayı saptırmayalım leyla kadeşime katılıyorum namuslu olmak ne dürüstlük le ibaret deil bi bayan olarak hem cinsim kendi iffetini ve kendini her türlü pislikten korumalıdır bu iki bacak arası vs unutmayalım biz müslüman bi toplumuz bunları göz ardı edersek avrupayı örnek alırız

helaL 

dizi dizi incisin danalıkta birincisin
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PIROMANTANRI
    PIROMANTANRI's avatar
    Erkek

namus bacak arasında olan bir şey değildir. namus dediğin şerefli yaşamaktır...

bende var mı tabii ki hayır :D

Birgün yapacak fen şu siyah toprağı altın/Her şey olacak kudret-i irfan ile...inandım.(Tevfik Fikret/Haluk"un Amentüsü)
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    american
    mizahi
    mizahi's avatar
    Erkek
    PIROMANTANRI bunu yazdı:

namus bacak arasında olan bir şey değildir. namus dediğin şerefli yaşamaktır...

bende var mı tabii ki hayır :D

bunu zevkle sölemen çok garip :)

All I need is a possibility.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    editor87
    editor87's avatar
    Erkek
    namus.... söylemesi kolay gelebilir ama namusunla yaamak zor bu hayatta bazıları namus insanın iki bacağının arasında mı diye sorabilir. bence namuslu yaşamak insan olarak yaşamak için aynı anlama gelebilir. Ben bu güne kadar ailemden sadece su nasihati duydum karşındakı kıza baktığında kardeşini gör ona göre davran. ben de size öyle davranın diyorum haa kzı kardeşim yok ben ne yapacağım diyorsan annen var sende onu gör:>

Kimse başarı merdivenlerinden elleri cebinde çıkmamıştır...
Toplam Hit: 9071 Toplam Mesaj: 67